dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie projekt aneksu kuchennego

    Witam,
    zwracam się z prośbą o pomoc w ustawieniu kuchni. Chcemy ustawić szafki w kształcie litery L- na długiej ścianie oraz wzdłuż okna, lodówka stałaby naprzeciw okna, przy pionie.
    Nasz problem tkwi w rozmieszczeniu sprzętów- na dłuższej ścianie stałby piekarnik z płuytą oraz zmywarka, pod oknem zlew. Jednak licząc odległość zlewu od pionu wyniosłaby ona ok. 3,5-3,7 m i musiałaby na swoim przebiegu zagiąć się o 90*. Ekipa remontowa twierdzi, że to nie problem, ale to nie oni będą taakie cudo użytkować. Rozumiem, że jeśliby zachować odpowiedni sspadek to wszystko by grało? Nawet pomimo zakrętu? No i jak miałoby się poprowadzenie rury w ścianie? Przecież byloby to równoznaczne z "podcięciem" ściany. Czy należy wtedy zastosować rurę odpływową 75, czy wystarczy 50?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIN_20161012_09_00_31_Pro.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	369980

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	369983
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia i.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	369984
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-10-2016 o 09:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rób zlewu pod oknem tylko blat roboczy, to nie będziesz się bał o zakręty rur. Rura powinna być z dwóch kolanek 45 stopni a nie od razu 90.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Jeśli zrobię na dłuższej ścianie piekarnik, zmywarkę 60cm oraz zlew to albo zmywarki albo piekarnika nie otworzę, bo będą kolidować z szafkami ustawionymi do nich prostopadle lub lodówką. Poza tym piekarnik lub zlew przy kominie= nie otworzę lodówki zmywając lub gotując. Wydaje mi się, że w takim wypadku sens miałaby zmywarka przy kominie, następnie zlew i piekarnik- no ale odległość zlewu od płyty jest wtedy za mala. Ehh...
    Brak nam pomysłów jak to rozwiązać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego piekarnika nie dasz w słupku obok lodówki?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    pierwotnie nie chciałem robić szafek obok lodówki, ale wychodzi na to, że to jedyne sensowne rozwiązanie. A w jak ustawic sprzety na długiej ścianie?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Elfir czytasz mi w myślach, dokładnie tak chciałem ustawić kanapę i stół i to nawet miał być okrągły ;-P albo po prostu nic innego nie da się wymyśleć w tym wnętrzu. Co do piekarnika przy lodówce to w innym wątku na forum czytałem, że lodówka może się nagrzewać/psuć/rozmrażać. A wracając do położenia zlewu pod oknem- czy takie ustawienie ma prawo zafunkcjonować w sensie technicznym?

  8. #8

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał loging Zobacz post
    czy takie ustawienie ma prawo zafunkcjonować w sensie technicznym?
    Nie jestem hydraulikiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła barek zasłaniający zlew i część roboczą i odwróciła kanapę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale autor ma wątpliwości czy technicznie nie będzie problemów z umywalką pod oknem ze względu na odległość od pionu.

  12. #12

    Domyślnie

    loging - witam przyszłego sąsiada

    Ustawienie zlewu pod oknem będzie funkcjonowało. Nie pierwszy raz obserwuję takie rozwiązanie. Niestety wówczas jest to rozwiązanie dość wymagające jeżeli chodzi o eksploatację zlewu czyli zero fusów po kawie czy herbacie, tłuszczu z patelni i podobnych, resztek jedzenia itp. Chodzi tu właśnie o to kolanko 90 stopni w narożu, które potrafi się zapchać. Niestety taki układ jest wymagający. Można oczywiście się wspomóc młynkiem pod zlewem no ale ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Przede wszystkim należy zachować odpowiednio duży spadek żeby woda i różnego rodzaju drobinki z jedzenia miały odpowiednio "wartki" nurt żeby swobodnie przepływały to newralgiczne miejsce. Niestety nic nie gwarantuje że ów kolanko nigdy się nie zapcha ale przy zachowaniu odpowiednich zasad jest to możliwe. Kiedyś w mieszkaniu rodziców pojawił sie taki problem tyle że tam w zlewie lądowało wszystko fusy, tłuszcz, resztki jedzenia itp. Dało rade przepchać choć trzeba było trochę "żmijkę" poćwiczyć Po zmianie sposobu użytkowania zlewu ( fusy tłuszcze resztki jedzenia do toalety ) nigdy nic więcej się nie stało. A wspomnę jeszcze że kuchnia rodziców była mocno nietypowa gdyż odpływ zawiera 3 kolanka 90 stopni i funkcjonuje do dziś dnia
    Ps. My też robimy zlew pod oknem Pozdrawiamy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony