Witam wszystkich Forumowiczów.

Mam na imię Agnieszka ,mam 33 lata . Moja rodzinka to mąż Michał i dwójka brzdąców - Szymon 6 lat i Nadia 3 lata. Mieszkamy w Bydgoszczy , w sumie na obrzeżach , jest tu spokojnie, dość bezpiecznie, że nie chcemy się stąd wyprowadzać. Mieszkamy 7 lat z moją mamą w moim rodzinnym domu. Niestety dom wymaga remontu, można rzec kapitalnego, więc po wstępnym obliczeniu nie opłaca nam się remontować domu tylko postawić nowy.
Działka jest dość spora, ok 1500m2, więc po podzieleniu na dwie działeczki ( jesteśmy na tym etapie ) będziemy mogli , mam nadzieję, pobudować tam domek.

Po rozmowach z kilkoma osobami tu na forum zakładam swój wątek , ponieważ liczę na wasze dobre rady i spostrzeżenia w znalezieniu odpowiedniego projektu naszego domu.

Nie znam jeszcze dokładnych wymiarów działki , bo mamy jeszcze kilka problemów z tym związanych ( MPZP) , ale działka będzie miała około 15-18 x 30m2. Tak mi się wydaje.
Ogółem cała działka jest ze spadkiem, gdzieś około 1,5 metra w porównaniu do drogi głównej.
Czy dobrze rozumiem, że dom będzie musiał być na poziomie drogi??

Oto kilka podglądowych zdjęć zrobionych przed chwilą...








U góry jest kilka rabat z kwiatkami, poniżej skalniak, jednak roślinki już są poprzesadzane , co by mi ich nie zniszczono przy budowie.
Ostatnie zdjęcie pokazuje miejsce gdzie chcemy budować dom. I myślimy , że wejście właśnie będzie od tej strony czyli zachodu.
Jeszcze nie wszystko uprzątnięte , bo mamy tam jeszcze drewno i palety do pocięcia do palenia.

To na początek tyle wiadomości . W kolejnym poście poruszę temat projektów, które biorę pod uwagę.