dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 185
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie Poszukiwanie wymarzonego projektu domu

    Witam wszystkich Forumowiczów.

    Mam na imię Agnieszka ,mam 33 lata . Moja rodzinka to mąż Michał i dwójka brzdąców - Szymon 6 lat i Nadia 3 lata. Mieszkamy w Bydgoszczy , w sumie na obrzeżach , jest tu spokojnie, dość bezpiecznie, że nie chcemy się stąd wyprowadzać. Mieszkamy 7 lat z moją mamą w moim rodzinnym domu. Niestety dom wymaga remontu, można rzec kapitalnego, więc po wstępnym obliczeniu nie opłaca nam się remontować domu tylko postawić nowy.
    Działka jest dość spora, ok 1500m2, więc po podzieleniu na dwie działeczki ( jesteśmy na tym etapie ) będziemy mogli , mam nadzieję, pobudować tam domek.

    Po rozmowach z kilkoma osobami tu na forum zakładam swój wątek , ponieważ liczę na wasze dobre rady i spostrzeżenia w znalezieniu odpowiedniego projektu naszego domu.

    Nie znam jeszcze dokładnych wymiarów działki , bo mamy jeszcze kilka problemów z tym związanych ( MPZP) , ale działka będzie miała około 15-18 x 30m2. Tak mi się wydaje.
    Ogółem cała działka jest ze spadkiem, gdzieś około 1,5 metra w porównaniu do drogi głównej.
    Czy dobrze rozumiem, że dom będzie musiał być na poziomie drogi??

    Oto kilka podglądowych zdjęć zrobionych przed chwilą...








    U góry jest kilka rabat z kwiatkami, poniżej skalniak, jednak roślinki już są poprzesadzane , co by mi ich nie zniszczono przy budowie.
    Ostatnie zdjęcie pokazuje miejsce gdzie chcemy budować dom. I myślimy , że wejście właśnie będzie od tej strony czyli zachodu.
    Jeszcze nie wszystko uprzątnięte , bo mamy tam jeszcze drewno i palety do pocięcia do palenia.

    To na początek tyle wiadomości . W kolejnym poście poruszę temat projektów, które biorę pod uwagę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć Przybiegłam od Danusi
    15-18 m to bardzo wąska działka i ciężko Ci będzie znaleźć fajny projekt domu. Nie da się inaczej podzielić, żeby trochę poszerzyć?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś no nareszcie
    U mnie też tak wąsko dlatego dom będzie w poprzek
    Wstaw może szkic jak to wygląda wraz z kierunkami świata i ewentualnym wjazdem na działkę.
    Czyli jesteśmy w tym samym miejscu...czekanie...
    U mnie też spad od drogi jakieś 120 cm i wcale nie zamierzam się tak wysoko podnieść , owszem chcę 3 schody i koniec, resztę załatwi odwodnienie .

    Napisz jakie projekty brałaś pod uwagę.

    Pozdrów misie
    Szymuś już kawaler, a Nadia się dopiero urodziła...kiedy to minęło :-O

  4. #4

    Domyślnie

    na mojej 16-18m działce udało się zmieścić dom o szerokości 9m - wydaje się wystarczająco duży
    czekam na cd

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niechaj Ty masz taką wąską działkę? No to na zdjęciach tego nie widać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Dom na wąskiej działce nie musi być kiszkowaty
    Napisz coś wiecej- jaki styl domu, piętrowy, parterowy? 3 sypialnie już wiadomo a może planujecie więcej sypialni? gabinet? Pokój gościnny? Ile metrów2. Z garażem w bryle?

  7. #7

    Domyślnie

    My mamy działkę co prawda szeroką, bo 30 metrów, ale nasza WZ absurdalnie ograniczyła nam szerokość budynku do 10 metrów. (+2m)
    Także dom mamy w poprzek. Jeśli chodzi o poziom drogi, my mamy tak utopiony (jak wszyscy mówią) dom, trochę przez naszego architekta adaptującego projekt. Jeśli rozwiąże się sprawę spływającej wody, zrobi dobry drenaż, to ja nie widzę innych wad takiego ustawienia domu. Ogrodzenie zasłoni cały parter, okna będą schowane przed wścibskimi podglądaczami, a na wsi jest ich sporo. Może trochę trudno jest wyprowadzić dobry wjazd, by się łatwo samochodem pod dom wjeżdżało. U nas podniesienie domu do poziomu drogi wymuszałoby piwnicę na części domu, co wyszło dopiero podczas adaptacji projektu - koszt doprojektowania tego kawałka piwnicy był większy niż całego prjektu z adaptacją, nie mówiąc już o kosztach, które musielibyśmy ponieść w związku z budową piwnicy. U nas niestety ze względów ekonomicznych nie mogliśmy sobie na to pozwolić (biorąc pod uwagę, że mamy projekt z dużą częścią gospodarczą domu specjalnie, by uniknąć potrzeby podpiwniczenia).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Witam się u nowej gospodyni.
    Czekam na zajawki

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    polecam temat "jaki projekt domu wybrać?" w dziale z projektami domów

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie



    Bardzo istotne jest czy 15 czy 18 bo poniżej 16 można stawiać dom bliżej niż 4 metry od granicy, no i wiadomo zapisy MPZP

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za tak liczne odwiedziny.
    Miałam już napisane dla Was odpowiedzi, ale niestety moja córcia mi coś kliknęła i wszystko zniknęło.
    Jutro odpisze na Wasze pytania.

    Dzisiaj wspomnę tylko tyle
    dom parterowy
    3lub 4 sypialnie
    salon okolo 25-30 m
    bez garazu
    dach możliwe , że płaski , żeby zmniejszyć koszty
    kotłownia lub
    piwnica ( jeżeli będzie trzeba )...

    To tyle na dzisiaj. Idę ogarniać dzieci

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    No to czekamy dalej tylko nie wiem czy starczy mi pop cornu

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam w zimny , przynajmniej u mnie dzień. Odprowadziłam syna do szkoły, więc mam chwilkę przed pracą , żeby Wam odpisać.

    Działka może nie jest aż taka wąska [b]mother_nature[/] bo zapomniałąm dodać jeszcze chyba 4 metry od granicy działki. Ale to będę wiedziała jak zobaczę mapkę i wtedy wszystko się rozjaśni. Inaczej się raczej nie dało podzielić, ponieważ podział był zrobiony względem MPZP.



    To nasza działka wraz z kierunkami świata Danusiu. Póki co wjazd jest razem z tą działką na której teraz mieszkamy.

    Niechaj Do Ciebie muszę zajrzeć i poczytać trochę, ponieważ myślałam właśnie o domu o szerokości 9m.

    Emila Chcielibyśmy dom parterowy. 3 sypialnie muszą być, jeżeli będzie musiałą być piwnica, to wtedy chyba zrobimy jeszcze jedną sypialnię Raczej bez garażu, chociaż znowu zależy czy będzie piwnica . Salon dość duży , bo mam dużą rodzinkę i wielu znajomych. Skromnie, nie dużo , prosto, żeby taniej.

    Tsunami też chciałabym uniknąć piwnicy , ponieważ to są dość duże koszty, ale z drugiej strony może tam zrobić pralnię i suszarnię?? Ciągle biję się z myślami..

    Mari Popcornu dorób troszkę, co byś miała przekąskę do czytania opowieści

    Elfir Chyba tam kiedyś coś czytałam, ale muszę jeszcze raz zajrzeć. Dzięki

    Bejaro Nie liczyliśmy z mężem miarą tej działki, więc na oko tylko piszę wymiary. Może czas zmierzyć dokładnie zanim dostaniemy mapkę ?? Dzięki za info.


    Napiszę coś na temat projektów

    Kilka nam się spodobało, ale żaden nie jest oczywiście tym idealnym...

    Pierwszy na liście Heban MTMStyl
    https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-heban.php

    Kolejny tym razem z płsskim dachem Zx53-
    http://z500.pl/projekt/840/Zx53_minu...-projektu.html

    Braliśmy pod uwagę również z7 z z500, niezapomniany z muratora..

    Póki co szukamy i szukamy....

    Chciałabym salon od zachodu, kuchnia od wschodu , pół otwarta na salon. 3 sypialnie po drugiej części domu.
    Najbardziej jak na razie odpowiada nam Heban. Tylko szkoda, bo nie mogę znaleźć nikogo kto by go już zbudował
    Niby kilka osób jest, ale nie odpisują na e-maile i pytania.

    Także stoję w kropce.

    Ok idę popracować i wieczorem poczytam co macie dla mnie za rady
    Dziękuję Wszystkim

  14. #14

    Domyślnie

    Witam się i ja
    Działka na szczęście wcale nie taka wąska. Jak czytam o poszukiwaniach projektu, to przypominają mi się moje, bo były podobne założenia... też roważaliśmy i Z7, i Heban Przy okazji - możesz spojrzeć też na mój projekt, czyli Mokka 3 - trochę mniejszy niz Heban, ale 3 sypialnie ma.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz tam garaż sąsiada w granicy? Bo ta mapka mało czytelna. Możesz kolorem oznaczyć granice i wjazd?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Poddasze tańsze i łatwiejsze w budowie niż piwnica. Więc tam ewentualnie zrobiłbym pralnie i suszarnie. Zresztą w piwnicach jest wilgoć i taki specyficzny smrodek. Klimat nie sprzyjający praniu. Sama mam piwnice więc pewne doświadczenie w tym względzie jest

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Obecnie mam łazienkę, wc i pralnię na poziomie -1 domu, łazienka z okienkiem uchylnym.
    Cały rok na okrągło musi tam grzać mały kaloryfer, w przeciwnym razie od razu robi się nieprzyjemnie chłodno i wilgotno.
    Dreptanie po schodach do łazienki skutecznie wyleczyło mnie z chęci posiadania innego domu, niż parterowy
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    gaja Byłam już u Ciebie, rozglądałam się Teraz kojarzę, że miałaś problem , że dom będzie za blisko drogi i miałaś robić garaż? Wycinaliście drzewa w sadzie.. Pamiętam coś
    U nas rozważania jeszcze są. A mam nadzieję, że ostateczne już niedługo padną...

    Elfir Oznaczyłam granice. Wjazd jest razem z działką na której obecnie mieszkamy. Nasz obecny dom to ten numer 28. Oznaczenie g na mapce, to murowana szopa, po jej krawędzi będzie nasza działka. Póki co ona zostaje, w późniejszym czasie zostanie ona zlikwidowana.



    Emila mam nadzieję, że niedługo się to wyjaśni czy musimy wysoko stawiać dom. Też bym nie chciała piwnicy. Może wtedy dodatkowe pomieszczenie w domu?

    mother_nature dlatego chcemy mieć dom parterowy. Teraz tak mieszkamy i jakoś jest nam tak dobrze. Nie chcemy domu ze schodami.


    Dziś u nas bardzo ładnie świeci słoneczko , ale zimnica straszna. Idę jeść obiadek i do pracy. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam wieczorową porą
    Dzisiaj u mnie już nie tak zimno, ale nie zdążyłam nic w ogrodzie zrobić. Zakupy, obiad, po syna do szkoły i ciemno..I tak dzionek minął. Zaraz kładę się do łóżka , bo chyba coś mnie przeziębienie bierze.

    Wracając do tematu działki i projektu. Na działce jest nakreślony obszar na dom, mam nadzieję, że można wyjść poza jego obszar , bo jeśli nie to będzie kiepsko z domem parterowym na takiej powierzchni.

    Póki co najbardziej nam odpowiada projekt Heban



    Kilka szczegółów bym oczywiście zmieniła..
    Kuchnię chciałabym trochę otworzyć na jadalnię, dwa pokoje od wschodu wyrównać powierzchnię , żeby były mniej więcej te same, co by się dzieci nie kłóciły
    Myślałam również czy nie wyprostować bryły w kształt prostokąta, ale to jeszcze do dogadania.
    Ostatnio mąż coś wspominał o płaskim dachu, ale ciężko mi to sobie wyobrazić..

    A jak Wy myślicie? Jakieś dobre pomysły, rady?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakie ogrzewanie jest zaplanowane dla Hebana? W porównaniu do łazienki pom. gospodarcze jest duże.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony