dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 185
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    jasne że można gazem i wrzątek puścić w grzejniki, tylko jakie rachunki przyjda u nas ponad tysiak co miesiąc przychodzil - stare budownictwo, wentylacja grawitacyjna i grzejniki a w domu zimno jak w psiarni...

  2. #162

    Domyślnie

    W "dziurawym" domu ogrzewanie węglem też nie byłoby tanie

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    jasne że można gazem i wrzątek puścić w grzejniki, tylko jakie rachunki przyjda u nas ponad tysiak co miesiąc przychodzil - stare budownictwo, wentylacja grawitacyjna i grzejniki a w domu zimno jak w psiarni...
    Przecież na koszty ogrzewania nie wpływa (w istotnym znaczeniu) to czy grzejesz grzejnikiem czy podłogówką!
    Nie chcę być niegrzeczna, ale wprowadzasz ludzi w błąd.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Na pewno???
    czy podłogówka, czy grzejniki, zawsze czynnikiem grzewczych jest woda, gazem możesz ją ogrzać do dowolnej temperatury, pompą ciepła już niekoniecznie, stąd pompa ciepła najlepsza jest do ogrzewania podlogowego, a gaz wykorzystujesz jak chcesz.

    Osobnym tematem jest to, że gazowy piec kondensacyjny działa efektywniej przy ogrzewaniu niskotemperaturowym, ale to nie znaczy wcale, że ogrzewanie ma być podłogowe, grzejniki też mogą być, poza tym temperatura wody grzewczej w takim piecu i tak jest wyższa, niż temperatura wody grzewczej z pompy ciepła zasilającej podłogówkę
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gaz nie musi być ogrzewaniem niskotemperaturowym. Przecież gazem ogrzewa się domy z grzejnikami również. Także stare kamienice, bloki.

    Jedynie PC lepiej działa z podłogówką ze względu na niską temperaturę pracy.

    Na forum użytkownik Greengaz ma firmę wypożyczającą lub sprzedająca zbiorniki do gazu. Może podać koszty.

    Mądrego aż miło posłuchać

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pamiętajmy tylko o jednym - większość dostępnych obecnie kotłów gazowych to kotły kondensacyjne, których sprawność ( a więc i zużycie gazu) powiązana jest ze zjawiskiem kondensacji, które zachodzi, jeśli spaliny zostaną schłodzone do temp ok 56 stC (gaz ziemny) lub 52 (gaz płynny) i poniżej.
    Tak więc grzejniki ok - ale lepiej montować większe/przewymiarowane aby nie były potrzebne wyższe temp zasilania.
    Oczywiście zużycie gazu/opału jest w największym stopniu zależne od zapotrzebowania budynku na ciepło.

    (wybaczcie przynudzanie )
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 23-03-2017 o 08:57
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Wybaczamy

    Rozwiń myśl o przewymiarowaniu grzejników.

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Wybaczamy
    Uffff...

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Rozwiń myśl o przewymiarowaniu grzejników.
    Potrzebna moc grzejników jest dobierana przy założeniu określonych parametrów (temperatur) instalacji np:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzejniki.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	384866

    gdzie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temperatury.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	384867

    czyli, jeśli chcemy instalację zasilić niższą temperaturą z uwagi na potrzeby kondensacji i zachować tą samą temperaturę docelową pomieszczeń, to musimy zwiększyć -przewymiarować- powierzchnię grzejnika (jego wielkość, ilość paneli itp).

    Inaczej mówiąc - jeśli budynek, ogrzewany kotłem na paliwa stałe (i do takich parametrów dobrane grzejniki) i wymienimy go na kondensat - to bez zmiany parametrów budynku (np ocieplenie) lub zwiększenia powierzchni grzejników, musimy nowy kocioł "gonić" do wysokich temp. aby utrzymać w pomieszczeniach tą samą temperaturę. (Oczywiście w uproszczeniu, nie uwzględniam np warunków atmosferycznych).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    starczy nie wymieniać na kondensat. Na rynku jest jeszcze sporo modeli niekondensacyjnych dla starego budownictwa.

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    starczy nie wymieniać na kondensat. Na rynku jest jeszcze sporo modeli niekondensacyjnych dla starego budownictwa.
    Oczywiście - można i tak.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Przemo, a Ty jesteś jakiś spec z orderami czy raczej taki oczytany głupio mądry?
    Pytam bo temat u mnie mocno na topie i chętnie bym kogoś zmolestowala.

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Przemo, a Ty jesteś jakiś spec z orderami czy raczej taki oczytany głupio mądry?
    Pytam bo temat u mnie mocno na topie i chętnie bym kogoś zmolestowala.
    Niestety orderów u mnie brak - więc wychodzi, że ten głupio-mądry.
    W/w wiedzę zgłębiłem tylko z uwagi na własne dylematy i skrajne rozbieżności w informacjach od tych "speców z orderami", którzy u mnie gościli w trakcie budowy - co doprowadzało mnie do pasji.

    W związku z tym, jeśli chodzi o wykonawstwo w tym temacie, z przykrością nie poddam się molestowaniu
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Pozwolisz, że jeszcze cie pomęczę
    Skoro ordery juz sobie odpuściliśmy to powiedz mi ...taki bardziej mądry czy głupi jestes w tym temacie, co ?

    Zbieram informacje od wszystkich którzy uważaja się za tych bardziej mądrych i usiłuję cos z tego wyssać.

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Pozwolisz, że jeszcze cie pomęczę
    Skoro ordery juz sobie odpuściliśmy to powiedz mi ...taki bardziej mądry czy głupi jestes w tym temacie, co ?

    Zbieram informacje od wszystkich którzy uważaja się za tych bardziej mądrych i usiłuję cos z tego wyssać.
    Pytaj śmiało - jak nie poradzę z odpowiedzią, to poszukasz bardziej mądrego

    Tylko może nie zaśmiecajmy autorce wątku - bo nas pogoni na drzewo albo gdzie indziej nakopie

    Może pisz na PW
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 24-03-2017 o 09:59
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    ...Może pisz na PW...

    Juz dawno zrobione

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam, witam wszystkich gości...

    Możecie porozmawiać bo dla mnie to też będzie potrzebna wiedza. Wszystkie informacje się przydadzą...

    U nas póki co przestój.. Rzeczywistość nie jest taka kolorowa jakby się wydawało.. Nie dostaniemy kredytu na taki duży dom
    Pozmieniało się bardzo dużo i nasza zdolność bardzo zmalała

    Domek pomniejszamy do około 100m2. Czekamy na projekt..

    Pozdrawiam

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś będzie dobrze, nie ma tego złego...
    Ciekawa jestem mniejszego projektu. Czekam z niecierpliwością

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cześć Danusia
    Miło Cię u mnie widzieć Też jestem ciekawa jak teraz projekt będzie wyglądać. Może niedługo go dostaniemy.. Czekamy z niecierpliwością

    Pozdrawiam

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    No i mamy już projekt. Chyba będzie już ostatni. Czekamy na wizualizację.

    Są wszystkie podstawowe pomieszczenia jakie potrzebujemy. Szkoda mi spiżarki. Ale jakoś może wygospodaruję miejsce w kuchni..


  19. #179

    Domyślnie

    Wyszło nieźle, choć szukałbym jednak możliwości zmniejszenia holu i "przeniesienia" tych metrów do części dziennej. Moim zdaniem np. poszerzenie części dziennej o pół metra i zwężenie holu, żeby zachować pierwotną powierzchnię domu, mogłoby się sprawdzić

  20. #180

    Domyślnie

    Jak dla mnie problemem jest sypialnia 10 m2 - z rysunku wynika, że to Wasza, małżeńska. Mam taką obecnie, i nie jest to dobre rozwiązanie, jest po prostu za mała. Nie wiem, jaką masz mieć wentylację, ale będzie tam prawdopodobnie duszno. Nie masz osobnej garderoby, więc trzeba tam wstawić również szafę. Jest też sprawa holu - u mnie ma ok 5,5 m2 przy porównywalnej powierzchni. Dom będzie wyglądał atrakcyjnie, biorąc pod uwagę kształt bryły, ale weź pod uwagę, że komplikacja bryły to wzrost kosztów. Zaczyna się od geodety, który za wytyczenie budynku często liczy od punktu (w Twoim projekcie jest ich 10 do wytyczenia). Nie wiem, jaki masz dach, ale tam również musisz zwrócić uwagę na stopień skomplikowania konstrukcji.

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony