dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 185
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    mother_nature ogrzewanie w projekcie to paliwo stałe. Mój mąż póki co się przy tym upiera. Ja bym wolała albo piec na pellet, albo ostatecznie prąd, ale nie wiem jak to rozwiążemy.
    Jeżeli będzie miała być piwnica , to kotłownia będzie właśnie w piwnicy, a tu powiększymy łazienkę albo zrobimy pralnię i suszarnię


    Dziś mieliśmy porządkować teren pod dom, ale niestety pada i pada.
    Na obiad zrobiłam carbonarrę , pychotka mi wyszła
    Teraz chwilką odpoczynku i do pracy. Pozdrawiam

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz dwójkę dzieci - które upchniesz w maleńkim pokoiku 8 m2?

    Dzieci powinny mieć pokoje zbliżonej wielkości.

    Heban ma same ściany nośne! Nie mam pojęcia dlaczego, bo rozpiętość budynku jest mała.

    Małe domy tylko prądem ogrzewać! Nie ma tak małych pieców na paliwo stałe, które dają się sensownie regulować w okresach przejściowych. Będziecie grzać i połowę ciepła wypuszczać kominem.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może taki przerobiony Dom przy klonowej:
    oryginał:
    http://www.boduch.pl/projekt-dom-prz...-5-lustro.html

    przeróbka:


    Przeróbka jest niewiele szersza od Hebana, ale krótsza. Dodatkowo podczas przeróbki skróciłam dom o ok. 60 cm.

    Pokoje dzieci są równej wielkości, dobrze doświetlone po południu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-10-2016 o 14:39

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Elfir ja już trochę poczytałam na forum i co nieco wiem , że prądem byłoby pewnie lepiej grzać. Mój mąż musi jeszcze chyba do tego dojść. Wszyscy wokoło mają domy na piece , więc on póki co przy tym obstawia.

    Pokoje dzieci chciałam wyrównać powierzchnią.

    Dom przy Klonowej jest wart przemyślenia - Dzięki.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    twój mąż przechodzi dokładnie etap mojego - piwnica i piec na węgiel, bo "wszyscy tak mają".

    Teraz pluje sobie w brodę, że nie zrobiliśmy 100% prądu, tylko gaz.

    W Hebanie nie wyrównasz powierzchni, bo tam prawie wszystkie ściany są nośne.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Faktycznie dopiero na te ściany spojrzałam, że są nośne. Porozglądamy się za innym projektem.

    Dzisiaj mam smutny dzień, bo właśnie się dowiedziałam, że maluteńka córka Juleczka moich znajomych - wcześniaczek zmarła .. Jetem przybita i póki co muszę iść do pracy.
    Do tego jestem przeziębiona i juz dzień do kitu jest.....

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś znajdziesz w końcu swój wymarzony projekt.
    Przykro mi bardzo, to bardzo smutna wiadomość

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam wszystkich niedzielnie

    Poszukiwania trwają ...

    Kolejny projekt , który braliśmy pod uwagę był zx53-

    Fajny to projekt , bo z płaskim dachem,z tym , że bryła jego to nie prostokąt . Wolałabym coś prostszego w budowie, gdyż chcemy dużo robić sami.

    Projekt Niezapomniany stary jakiś projekt z muratora.



    Rozkład pomieszczeń jest super. Kilka małych zmian i byłoby ok, z tym , że nikt wcześniej go nie budował. Tego trochę się boję...

    Dziś mam teraz troszkę czasu , więc szukam dalej.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzionek minął mi spokojnie i leniwie. Byliśmy na spacerku z dziećmi, później zwiedziliśmy niedalekie miasteczko w poszukiwaniu ładnego domku, ale niestety koło nas same wielkie domy się budują... Kto tam będzie sprzątał? Heh

    Moje zmagania dzisiaj stanęły na projekcie z7. Tak - właśnie z7. Jak sobie popatrzałam na wnętrza tego domku to stwierdziłam, że właśnie takiego szukamy. Prosty, funkcjonalny dom. Wiele osób go wybudowało, więc można podpatrzeć fajne rozwiązania, ciekawe rady.

    Musimy oczywiście zmienić kilka rzeczy.
    Pytanie do Elfir jak zmieniasz te pomieszczenia w projektach? Masz jakiś program , bo bym chciała zmienić siódemkę względem nas.
    Dziękuję

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja też witam

    My mamy piwnicę, ale ma piwnica ma wady to duży koszt, nie oszukujmy się (ok.40 tys wyszła nasza, lana z betonu, pod całym domem)... poza tym pralnia może tam być, ale suszarnia mimo wszystko chyba niestety nie... w sensie ja czuję tam inny zapach niż w domu ale ja robię mnóstwo przetworow, mąż wino... potrzebowaliśmy miejsca

    Nie wiem, ale kiedyś czytałam, że do pieca na paliwo stale trzeba mieć sporą kotłownię, bo piec jest zazwyczaj spory plus trzeba mieć miejsce na worki czy to z pelletem, czy ekogroszkiem ale co do pieca na pellet to TsunamiM wie najlepiej bo z doświadczenia, a nie z czytania jak ja

    aagaaz ja się pytam codziennie męża kto mi będzie mył okna w domu, skoro mamy takie duże...

    Projekt z7 jest fajny nieduży

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    używam painta z windowsa

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś ja też długo szukałam idealnego domu dla nas i ciągle wracałam do z7
    To prosty, ale bardzo funkcjonalny projekt. Po kilku przeróbkach dostosowałam go do naszych potrzeb.
    Wydaje się, że będzie dość tani w budowie i ekonomiczny w utrzymaniu.
    Wygląda na przytulny , ciepły i wygodny. Tego mi trzeba
    Ja najpierw rysowałam ołówkiem na wydrukach, a potem Mały naniósł to chyba też w Paincie.
    Powodzenia!
    Ciekawa jestem Twoich zmian, może jeszcze coś przerobię
    Buziaki

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Najszybciej przesuwa się ścianki w paintcie.

    W z7 powiększyłam łazienkę i kotłownię kosztem wiatrołapu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie prądem.
    Dom łatwy i tani w budowie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Liliputek
    Witam Cię u mnie , w moich rozważaniach.
    Co do piwnicy, to wolałabym jej nie robić, bo właśnie za duże to koszty a budować się będziemy z kredytem
    Ja przetworów póki co nie robię, bo moja mama robi, więc użyczę jej piwnicy.
    Wiem, że na paliwo stałe trzeba mieć większą kotłownię. rozmowy ciągle trwają. Muszę poszukać informacji na temat grzania prądem. Jak to wygląda cenowo. I wtedy pokazać mężowi.
    Też marzę o większych oknach na taras.

    Elfir To będę próbować coś działać z projektem .Dzięki

    Danusiu my wlaśnie chcemy prostego, taniego w utrzymaniu domu. Póki co nie zarabiam tak dużo, żeby sobie pozwolić na wielki dom i wielki kredyt...
    Zastanawiałam się na kilkoma innymi projektami, ale z7 już tylu ludzi budowało i to mi się podoba. Można wiele podpatrzeć.

    mother_nature muszę wnikliwie przeczytać również Twój dziennik.


    Lecę robić obiad, bo mąż wróci z pracy. pozdrowionka

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Asiu będziecie grzać prądem?
    Możesz coś więcej napisać na ten temat? Grzejniki, czy podłogówka.
    Liczyłaś ile będzie to kosztowało?
    Ja póki co chcę gaz i kominek , ale jeszcze mam czas i mogę zmienić zdanie

    Aguś a jakie jeszcze projekty masz na myśli?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Danusiu u nas gazu nie ma , więc ta wersja odpada. Słyszałam o grzaniu prądem jak się ma mały, dobrze zaizolowany dom.
    Elfir o tym mi wspominała w innym wątku, pytałam o projekt Niezapomniany
    "To mały domek - jak dobrze ocieplicie, miesięcznie w sezonie grzewczym grzanie prądem powinno wynieść ok. 300 zł. Jak odpalicie kominek to pewnie mniej. "

    W tym samym wątku Daniellos pisał
    "Podoba mi się ten projekt. Prosta bryła przłoży się na niższe koszty budowy, ale przy tej niedużej powierzchni szkoda marnowac jej na składowanie paliwa stałego.
    Może rzeczywiście warto rozważyć ogrzewanie elekryczne. Koszt inwestycji będzie zapewne połowę niższy od paliwa stałego i ta różnicę w cenie zainwestujcie w dodatkową izoalcję. Bonusem będzie zaoszczędzony czas na obsługę pieca.
    Inną opcją przy takim domku to kominek z DGP i ewntualnie wspomaganie się ogrzewaniem elektrycznym.

    Pomyślcie też o zastosowaniu klimatyzatora z funkcją grzania - bo to najtańsza opcja posiadania pompy ciepła (w tym przypadku powietrze-powietrze). Trzebaby ją wspomagać przy dużych mrozach wspomnianym kominkiem lub elektryką. "

    Dlatego muszę to rozważyć...


    Dzisiaj znowu siedziałam nad projektami.
    Znalazłam z139
    http://z500.pl/projekt/131/Z139,part...a-dzialke.html

    Troszkę mały, trzeba by powiększyć. Jest już na ogrzewanie elektryczne, ale nikt go nie budował

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś ten to już jest zupełnie malusi. Ja się boję , że w tych 82 się nie pomieścimy.
    Szukaj dalej

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    300 zl za ogrzewanie to naprawdę bardzo, bardzo fajnie ale czy wtedy nie trzeba mieć płyty fundamentowej? tzn. nie pod ogrzewanie, ale by dom był bardziej "ciepły"... u nas płytę wycenili na ok. 20 tys za materiał i wierzę, że tyle by wyszło jak potem oglądałam faktury za beton... ale po podłodze to byłoby ok. 16m x 10m, więc duuuuużo

    Czytałam na niektórych wątkach, że ogrzewanie prądem na kable jest tanie w instalacji i użytkowaniu, my zdecydowaliśmy się na wodne, bo ja z tych osób, co się boją być skazanym na 1 źródło

  19. #39

    Domyślnie

    Ten ostatni bardzo mały...te pokoiki po 8 m2... Wydaje mi się, ze jest sporo projektów domów tak około 80-90 m2 i na pewno cos znajdziesz. Kiedy ja szukałam, to miałam wybranych chyba co najmniej kilkanaście do ostatecznej selekcji (o podobnej powierzchni) - niestety nie zapisałam ich i już nie pamiętam, jakie to były.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    A dlaczego tak ważne jest to czy wg danego projekty ktoś budował już?

    Rozumiem założenia prosta bryła dach i metraż...

    300 zł na sezon za ogrzewanie nawet jeśli to bez CWU to dla mnie nierealne nawet przy małym i dobrze ocieplonym domu.

    Piwnica jeśli masz obok w domu rodzinnym to ja bym nie robiła, a kotłownia na paliwo stałe nie tylko musi być duża komin itp ale nic tam więcej nie wstawisz pralni nie zrobisz itp, co innego przy czystym grzaniu źródło ciepła zbiornik na wodę i reszta składzik pralnia itp

    Musisz poczytać o grzaniu prądem ale też policzyć ile mocy potrzebujecie i czy takie przyłącze wam zrobią i kiedy bo ostatnio dziewczyny pisały o potrzebie przebudowy trafo do odpowiedniej mocy jest możliwe al trwa.

    Kominek do ciągłego ogrzewania chyba nie jest fajny i trzeba mieć dodatkowe żródło do ciepłej wody.

    Ogrzewanie elektryczne tak pytanie czy mała pompa powietrzna czy kable albo bufor i grzanie w taniej taryfie,ja bym nie szła w paliwo stałe ale wybór należy do Was oczywiście.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony