dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 185
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wiem, że się da. Tak samo jak są kozy z płaszczem. Finansowo się nie opłaca w małym, zwartym domku.
    Znaczy tak, zależy co masz na myśli się nie opłaca, bo finansowo w małym domku to koszt z nasadą kominową jakieś 2000-2500, natomiast jeśli chodzi o komfort cieplny to, szczególnie w okresach przejściowych gdzie się przepala, nie pali non stop, w pokoju z kozą-kominkiem będzie ciepło, w pozostałych zwyczajnie zimno przynajmniej ja mam z tym takie doświadczenia.

  2. #62

    Domyślnie

    witam się i od razu wypowiem się o Lugo

    dla mnie minusem domu jest lokalizacja wejścia, prz tym układzie pokój dzienny staje się holem wejściowym, zrobiłabym zmianę j.n.
    można rozważyć zamianę miejscami kotłowni i łazienki, ew. wygopodarownie dodatkowej małej łazienki, może powiększyć część dzienną kosztem strefy wejściowej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lugo zmiana.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	371210  
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 27-10-2016 o 10:05

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Danusiu tak sypialnie trochę duże, też myślę, żę powinno koło 10m2 starczyć dla moich dzieci.

    mamik Dzięki za odwiedziny i za propozycję zmian. Godne uwagi.

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Ciekawy Danusiu , ale dach kopertowy odpada.. My chcemy dość tanio, więc albo płaski albo dwuspadowy.

    Czas rozmyśleń, przemyśleń...

    W poniedziałek moja mama złamała rękę w nadgarstku. Teraz musimy jej pomagać dużo więcej.. Tak myślę, że w nowym domu muszę chociaż jakiś mały pokoik mieć w razie co przeznaczony dla mamy. Myślę ,że zrobię taki dodatkowy pokoik będzie jako suszarnia i prasowalnia a w przyszłości jak będzie potrzeba to będzie pokój dla mamy.
    Jakoś to muszę rozwiązać

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś układ fajny, ale dach też odpadł.
    Dwuspadowy łatwiej samemu wykonać

    Przykro mi z powodu Mamy, pozdrowienia.
    Też planowałam taki dodatkowy, ale chyba będzie na poddaszu. Na parterze mi się nie zmieści
    W razie czego , któryś z chłopców przeniesie się na górę
    U nas jeszcze jest opcja, żeby Duży został na piętrze u Babci jak my się wyprowadzimy.
    Myślę , że jak wybudujemy będzie już pełnoletni...

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam w niedzielny wieczór.

    Patrzę teraz na projekty niekoniecznie z 4 sypialniami, ale , żeby można było jakiś mały pokoik wydzielić. Szukam , patrzę..
    Póki co muszę jutro się odezwać do geodety, bo jakoś długo trwają te jego podziały.

    Szukałam jeszcze projektu i trafiłam na fajny



    https://www.archon.pl/projekty-domow...me582117a844aa

    Co o nim myślicie??

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cześć Aguś
    Projekt ciekawy , ale mam wrażenie że holl to taki długi wagon
    Nie wiem , czy uda Ci się wykroić tu jeszcze jeden pokoik?
    A Mama mieszka na tym podwórku gdzie będziecie budować?

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aagaaz a dach płaski jest tani? swego czasu orientowałam się, bo mężowi się podobało i taki dach ze względu na izolację odpadł, bo to musi być super zaizolowane, by nic nigdy nie przeciekało... ale może się mylę i nie jest to aż tak drogie
    Osobiście lugo bardziej mi się podoba, bo korytarz zabiera mniej miejsca, ten dom w plumeriach ma spory korytarz, mnie to wizualnie nie razi, bo nie jestem aż takim estetą
    a coś takiego? Talent 2
    https://img.extradom.pl/media/render/385458/resize%24860-860-1,f$bw

    Możnaby usunąc garaż, zlikwidować pomieszczenie 1.8, poszerzyć kuchnię i pokój 1.9 ?

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam dziewczyny..

    Dla Was za te pomysły kawka i ciasteczka. Dopiero co zrobione ,kopertki z jabłuszkiem, a już połowy nie ma Sorki za zdjęcie, bo robione komórką.




    Danusiu tak mama mieszka i będzie mieszkać na tym samym podwórku co my. Póki będzie mogła wokoło siebie zrobić to pewnie pomieszka jeszcze sama.
    Chciałabym również pomieszkać trochę tylko z moją rodzinką.
    Właśnie wczoraj jak popatrzyłam sobie na ten projekt dokładniej to uświadomiłam sobie ten hol. Jest dość długi.

    Liliputek Ja się w tym nie orientowałam. Mój mąż właśnie myśli, że będzie taniej , ale w rzeczywistości się okaże. Ja chyba muszę zrobić jakieś obliczenia i wtedy zdecydujemy.
    Ogółem salon chcemy mieć od frontu , więc takie rozmieszczenie jakoś mi nie pasuje. Chociaż przyglądałam się takim projektom.
    Aha i za szeroki to dom. Ja liczę tak , żeby miał 8 m.

    Może dziś jeszcze coś wyszukam.
    Do później....

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Aguś dziękuję za ciacho, tego mi było trzeba. Tylko d... rośnie
    Jeżeli masz Mamę na tym samym podwórku to ja bym nie planowała wcale sypialni w nowym domu. Masz ta tyle blisko, że możesz u niej być w minutę
    Taki układ będzie najzdrowszy
    Z tą szerokością domu to wielki problem. Mam identyczny problem, większy nie wejdzie , a poddasza mimo wszystko nie chcę

    Taki długi holl wyglądałby jak w biurowcu, tak mi się wydaje, a może ja mam jakąś schizę
    Miłych poszukiwań.
    Ja grzebałam blisko rok i jak znalazłam z7 i przystosowałam go do naszych potrzeb nie potrafię znaleźć dla niego konkurencji. Mimo, że mam jeszcze czas i rozglądam się za czymś innym stale wracam do siódemki

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki Danusiu za rady.
    Póki co nie chcę brać mamy , bo będziemy chcieli pomieszkać sami, ale chciałabym mieć jakieś zabezpieczenie na kiedyś.

    No właśnie za szeroki dom nie może być bo nie da rady go postawić na działce. Ja jeszcze szukam....

    Znalazłam jeszcze projekt Słoneczny. Też wart uwagi.

    http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny

    Miłego dnia życzę wszystkim

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Skoro różnicie się z mężem w kwestii podjęcia decyzji jak ma być ogrzewany Wasz dom, zajrzyj tutaj http://www.dziennikbudowy.net.pl/wyb...ty-ogrzewania/ może liczby przekonają go do Twoich racji.
    Aktualnie mieszkam w domu ogrzewanym prąd + kominek. Na parterze (salon , kuchnia, łazienka) mam kable grzewcze oraz grzejniko-suszarka w łazience, której i tak nie używam, na piętrze mam kable grzewcze w łazience, które dają przyjemne ciepło w łazience, grzejniko-suszarka w łazience górnej którą czasem włączam. Mamy również grzejniki na prąd w pokojach, które też rzadko włączam. W zasadzie przy ostatnich zimach ciepło w naszym domu zapewniają tylko podłogówka i kominek.
    U.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Ula za dobre rady. Zajrzałam już na tę stronę. Przeanalizuję ją i pokażę mężowi.
    Doczytałam w Waszym dzienniku, że wy grzejecie tylko w "tanie" godziny. Ile miesięcznie ogółem wydajecie na prąd? Mozę macie jakieś rachunki za zeszły rok, jak to było zimą?
    Dzięki za odpowiedź.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Kolejne projekty godne uwagi...

    Projekt BOSCO


    1. Sień4,07 m2
    2. Przedpokój5,82 m2
    3. Pokój dzienny24,69 m2
    4. Kuchnia7,88 m2
    5. Sypialnia I8,01 m2
    6. Sypialnia II10,46 m2
    7. Sypialnia III10,79 m2
    8. Łazienka4,17 m2
    9. Kotłownia3,66 m2

    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Projekt Milena




    1. Wiatrołap3,30 m2
    2. Hol6,70 m2
    3. WC2,20 m2
    4. Łazienka4,00 m2
    5. Sypialnia9,40 m2
    6. Sypialnia12,40 m2
    7. Sypialnia10,70 m2
    8. Pom. Gospod. z C.O.3,90 m2
    9. Kuchnia9,20 m2
    10. Salon24,90 m2

    -----------------------------------------------------------------------------------

    Projekt Luna



    1. Wiatrołap3,70 m2
    2. Hol4,20 m2
    3. Salon29,50 m2
    4. Kuchnia8,40 m2
    5. Spiżarnia2,10 m2
    6. WC1,40 m2
    7. Korytarz6,90 m2
    8. Łazienka8,00 m2
    9. Sypialnia11,10 m2
    10. Pom.gospod.4,30 m2
    11. Sypialnia10,90 m2
    12. Sypialnia12,80 m2

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Hej Aga
    Najbardziej podoba mi się Luna.
    We wcześniejszych projektach nie za specjalnie rozwiązano sprawę wejścia do domu i podziału na strefy.
    W Lunie jest o niebo lepiej bo wchodząc do domu nie narusza się intymnej strefy domowników.
    W sypialni po lewej wystarczy przesunąć w lewo drzwi dzięki czemu będzie można odciąć drzwiami strefę dzienną od sypialnianej co przy twoich dzieciach ma chyba znaczenie.
    Rodzice imprezuja a maluchy spokojnie śpią

  17. #77

    Domyślnie

    Tylko w Lunie nie pasuje mi to pomieszczenie gospodarcze między sypialniami czy to byłaby też kotłownia??? A poza tym jest niezła.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Jeśli Adze nie zależy na WC to można y tam zrobić kotłownie a to pomieszczenie ( chyba techniczne) zlikwidować i wyrównać pokoje dzieci do linii okna.
    Powstałby fajnie doswietlony korytarz no i nie było by wrażenia tramwaju bo perspektywa by się wyciągnęła.
    Nie do końca rozumiem co autor projektu miał na myśli rozrzucajac po łazience umywalki i wciskając do jednego pomieszczenia i wannę i prysznic no ale cóż...
    Generalnie widzę potencjał a drobne poprawki? Kto ich nie robi?

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Hej dziewczyny.

    Dzięki bardzo za uwagi.
    To pomieszczenie gospodarcze trzeba by zmienić na 100%, bo tam faktycznie nie pasuje.

    Mari trafiona uwaga co do projektu Luna. Nie zwróciłam na to uwagi. Dziękuję ,że to zauważyłaś. Tak właśnie to dobry pomysł takie rozgraniczenie. Póki co chyba najlepszy projekt..

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Aleź nie ma za co dziękować
    Rzucam tylko luźne pomysły.

    Moim zdaniem projekt fajny, prosty i nie przekombinowany dzięki czemu łatwiejszy do przeróbek.

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony