dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 185
  1. #141

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może w tym kierunku:

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dzięki Elfir ale wolimy proste kształty..

    Ostatnia wersja wygląda tak..

    brak zalacznika

    Ogółem mi się podoba.. W sumie wyszedł dośc duży bo około 135m2 , chcieliśmy koło 100m2.

    A jak wy sądzicie? Coś byście zmienili?
    Dzięki

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wc tam gdzie kotłownia a kotłownia przy spiżarce.

    Przez okno może być problem ze słońcem świecacym wprost na ekran TV

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dziękuję za rady Elfir]/

    Chcemy doświetlić salon, więc założymy roletę na to okno A dlaczego byś zamieniła miejscami Wc i kotłownię? Chcemy piec na pellet i czy wtedy kotłownia może być taka mała 3,90m2??

    Pozdrawiam

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Hej

    No to i Ja się odezwę

    Nie cudowalabym ze zmianą kształtu budynku to znaczy taka dwubryłowosc jest fajna.
    Bez niej dom wyglądałby jak otynkowany barak.
    Co do ewentualnej przyszłej rozbudowy to pomysł z przygotowaniem budynku już teraz, uważam za bardzo rozsądny ale rozumiem, ze chcecie to traktować jako oddzielne mieszkanie dla któregoś z dzieci.
    Jeśli tak to zupełnie nie rozumiem czemu robicie wejście na górę w najważniejszym punkcie Waszej strefy dziennej.
    Wyobraź sobie jak na stare lata, będziecie chcieli mieć spokój i prywatność jakby nie było we własnym domu a tu nagle wraca wieczorem syn z synowa i 5 dzieci albo syn ma gości i całe to towarzystwo łazi Wam i hałasuje gdy Wy na przykład chcecie spać albo oglądać tv.
    Moja propozycja jest następująca:
    Schody prowadzące na górę usytuowalabym w Waszym wiatrołapie tak aby przyszli lokatorzy z góry nie mieli w ogole styczności z Waszą częścią.
    Możliwe ze trzeba by nieco powiększyć wiatrołap ale czymże jest taka niewielka zmiana w stosunku do przyszłej wygody.
    Teraz w tym miejscu masz narysowana szafę i niech sobie tam będzie.
    Kiedyś, gdy powstaną tam schody, szafę będzie można zlikwidować i zrobić nowa wpasowana we wnękę pod schodami.
    Kolejny argument za takim usytuowaniem schodów to syf jaki będziecie mieli w trakcie robienia, urządzania góry.
    Przecież te wszystkie ekipy, fachowcy, miksokret będzie tam wjeżdżał z Waszego salonu.
    Jak dla mnie to niezbyt zachęcająca wizja.
    Kolejny plus to wygoda dziecka które postanowi budować się nad rodzicami.
    Miejsce w którym wypadną schody na gorze, pozwoli na identyczne ustyowanie pomieszczeń jak na dole.
    Co w tym fajnego?
    A no to, ze zmniejsza się ryzyko ze nad wasza strefą sypialnianą powstanie strefa dzienna, która generuje dość sporo hałasu.
    Kolejna sprawa to piony, ściany nośne i działowe...
    Uprości to budowę bez zbędnych przeróbek i kombinowania.

    Co do kotłowni to faktycznie problem.
    Myślałam, ze planujecie się ogrzewać innym źródłem niż paliwo stałe.
    W tej sytuacji kotłownia powinna być naprawdę duża bo przecież musisz mieć miejsce na magazynowanie opału.
    Moim zdaniem tego typu ogrzewanie wymaga wejścia z zewnątrz budynku.
    Nie wyobrażam sobie taszczenia worów z paletami przez cześć użytkowa.
    Pelety niby czyste ale przy sypaniu robi się dużo pyłu który na bank będzie fruwał po chałupie.

    Reasumując, przemyslalabym jeszcze sprawę kotłowni a może i nawet sposobu ogrzewania domu.
    Może lepiej gaz LPG ?
    Dla tak niewielkiego domu, koszt ogrzewania bedzie przyjemny ( pisze to po kalkulacji ogrzewania mojego domu który ma 390 metrów).

  7. #147

    Domyślnie

    nie wiem, czy o to chodziło Elfir, ale wg mnie wc jest za bardzo "w salonie"
    może taki układ - poglądowo, chodzi o ideę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc kotłownia.JPG
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	384295

    edit: doświetlenie salonu moim zdaniem wyszło na "+", oczywiście roleta jest konieczna, ale to drobiazg, a salon zyskał
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 17-03-2017 o 08:26

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    A dlaczego byś zamieniła miejscami Wc i kotłownię?
    Kibelek tuz przy jadalni, ohyda
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za dobre rady.

    Mari masz rację, dziękuję za taki długi wywód Schody przyszłościowo będą w wiatrołapie.
    Póki co ogrzewanie na pellet zostaje. Gazu nie mamy przy działce i raczej dość długo go nie będzie..

    Już myślimy nad zmianą wc.. Damy znać jak coś wymyślimy

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Nie ma sprawy

    U mnie też nie ma gazu i widoków na gaz... nawet za kiedyś tam, dlatego zaproponowalas Ci gaz z własnego zbiornika.
    Możesz go postawić na lub pod ziemią a jak zacznie się klarowac sytuacja z gazem z rury to już będziesz miała całą instalację.
    Warto przemyśleć bo i kotłownia może wtedy być mniejsza i wygoda użytkowania jest duża.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagaaz Zobacz post
    Dziękuję za rady Elfir]/

    Chcemy doświetlić salon, więc założymy roletę na to okno A dlaczego byś zamieniła miejscami Wc i kotłownię? Chcemy piec na pellet i czy wtedy kotłownia może być taka mała 3,90m2??

    Pozdrawiam
    Bo będzie słychać w salonie dwójeczkę i wiatry.
    Kotłownia na paliwo stałe? oj... Tylko z osobnym wejściem i przejściem przez wiatrołap.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-03-2017 o 18:05

  12. #152

    Domyślnie



    Mamy obecnie pokój 10m2. W nowym domu nie zrobiliśmy już tego błędu. W naszej ocenie minimalna wielkość to 12-13m2. Wiem, że nie zawsze się da.
    Jeśli w tym pokoju będzie mieszkało np. dziecko to ja bym zrobiła większy (chyba że to gabinet). Może chociaż zrobić wejścia pod kątem jak w projekcie "Dom w bergeniach"

  13. #153

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kotłownię na pellet, to nie musi być z wejściem od wiatrołapu, bo praktycznie się w niej nie brudzi. Może być równie dobrze z holu.

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Mari o takim gazie nie myślałam..

    Gosiasad to będzie taki dodatkowy pokój tez na 10m2. Dzieci będą miały te pokoje 12m2.

    TsunamiM dzięki .. Zmieniliśmy jednak wejście i będzie od wiatrołapu. Muszę zajrzeć do Ciebie do dziennika..

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Warto zgłębić temat.
    Zadzwoń do firmy sprzedającej zbiorniki LPG i robiące instalacje przydomowe i poproś o kalkulacje kosztów ogrzewania ( metraż domu + ilość domowników).
    Wylicza Ci średnie roczne zużycie i będziesz wiedziała co i jak.
    Koszt pieca na pellety jest większy niż gazowego co można by przerzucić w koszt zbiornika i instalacji.

    Ja tez się glowilam nad ogrzewaniem bo u nas nie ma nic.
    Węgiel odpadł bo syf, pelety i inne stale bo uciążliwe to ładowanie do pieca no i nie mam gdzie trzymać.
    Pompa odpadła bo nie mamy podlogowki...no i został nam gaz.
    Jestem mile zaskoczona kalkulacja bo spodziewałam się ze wyjdzie strasznie drogo.
    Oczywiście, cena zbiornika zabija ale szybko się zwraca.

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    do gazu też potrzeba podlogowki - to tak samo niskotemperaturowe ogrzewanie.

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    No co Ty.
    A jak masz z gazociągu miejskiego to wymagane jest?
    Absolutnie nie.

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    do gazu też potrzeba podlogowki - to tak samo niskotemperaturowe ogrzewanie.
    Na pewno???
    czy podłogówka, czy grzejniki, zawsze czynnikiem grzewczych jest woda, gazem możesz ją ogrzać do dowolnej temperatury, pompą ciepła już niekoniecznie, stąd pompa ciepła najlepsza jest do ogrzewania podlogowego, a gaz wykorzystujesz jak chcesz.

    Osobnym tematem jest to, że gazowy piec kondensacyjny działa efektywniej przy ogrzewaniu niskotemperaturowym, ale to nie znaczy wcale, że ogrzewanie ma być podłogowe, grzejniki też mogą być, poza tym temperatura wody grzewczej w takim piecu i tak jest wyższa, niż temperatura wody grzewczej z pompy ciepła zasilającej podłogówkę

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    No co Ty.
    A jak masz z gazociągu miejskiego to wymagane jest?
    Absolutnie nie.
    No wlasnie

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    do gazu też potrzeba podlogowki - to tak samo niskotemperaturowe ogrzewanie.
    Gaz nie musi być ogrzewaniem niskotemperaturowym. Przecież gazem ogrzewa się domy z grzejnikami również. Także stare kamienice, bloki.

    Jedynie PC lepiej działa z podłogówką ze względu na niską temperaturę pracy.

    Na forum użytkownik Greengaz ma firmę wypożyczającą lub sprzedająca zbiorniki do gazu. Może podać koszty.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony