dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Studia

  1. #1

    Domyślnie Studia

    Witam. Piszę z prośbą o pomoc w wyborze, bo mam niemały dylemat. Dostałem się na troszkę niechciany kierunek na Uniwersytet Warszawski, planowałem iść na coś innego, ale niestety nie udało mi się i tak o to tam trafiłem. Minął już ponad tydzień nauki i męczę się tam strasznie, a przede mną jeszcze 3 lata. Dlatego w głowie zrodził się pomysł, żeby zrezygnować, pójść do pracy i spróbować z czymś innym za rok albo postarać się o coś jeszcze w tym roku. Nie wiem co mam robić, sporo osób doradza mi żebym jednak został na tym kierunku, ale nie potrafię się tu odnaleźć i czuję, że kompletnie to do mnie nie pasuje. Może wiecie coś na ten temat i jesteście w stanie pomóc?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może zalicz I semestr i spróbuj się przenieść na bardziej pasujący kierunek? Zawsze to łatwiej i nie tracisz semestru/roku.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Przemęcz rok ... może zmienisz zdanie, albo zrezygnujesz. Jak teraz zrezygnujesz to zapewne przesiedzisz i przemarnujesz cały rok. Prawdę mówiąc to nie wiem czy istnieje kierunek który będzie w 100 % odpowiadał. Ja po iluś latach studiów (zakończonych z powodzeniem z resztą) wiem jedno - nie studiuj tego co lubisz bo uczelnia skutecznie popsuje to co lubiłeś. Teraz studiować trzeba to na co jest zapotrzebowanie, bo co z tego że będziesz miał fakultet z tego co lubisz skoro nic z tego nie będziesz miał ? w sensie pracy i pieniędzy. Ja wydałem dużo kasy przez ileś lat (studiowałem i dziennie i zaocznie) i co ... mam papier tylko dla siebie a dyplom rdzewieje w szafce.

  4. #4
    Banned
    polopol

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gizałki
    Kod pocztowy
    60-667
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli jesteś w stanie się utrzymać, nie pracując na pełen etat, to ja bym został na studiach albo spróbował załapać jakieś fajne praktyki w docelowej branży. Możesz też popracować i na przykład zapisać się na jakieś kursy. Osobiście jestem zdania, że nie można się zmuszać do studiów - to najgorsze, co można zrobić, a wiem co mówię, popełniłem ten błąd raz. Bez sensu jednak zmarnować całkowicie rok, więc spróbuj go wykorzystać na coś innego (szkolenia, szkoła językowa, właśnie staż lub praktyki, może wyjazd za granicę albo wolontariat). Jest naprawdę mnóstwo możliwości, studia nie są najważniejsze.

  5. #5

    Domyślnie

    wiesz jeśli widzisz że się na tym męczysz to lepiej sobie poszukaj jakieś pracy i postaraj się później aplikować na kierunek który Ci pasuje aby nie było tak że za jakiś czas pomyślisz kurcze te studia to jednak był stracony czas.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli rzeczywiście się męczysz to lepiej zrezygnować. To dobry pomysł, szczególnie że nie wiążesz z tym kierunkiem przyszłości. Możesz zaliczyć semestr i się przepisać na inny kierunek, zawsze to łatwiej. Ewentualnie teraz zmienić i nadrobić te zaległości.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albreht

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    39

    Domyślnie

    Studiować - generalnie jest spory dylemat. Bo to jednak 5 lat wyjętych z kariery zawodowej. Ja rozumiem, że niektórzy muszą studiować prawo czy medycynę, ale wielu kierunków nie ma potrzeby studiować - a jedynie kursy wystarczą. Kursy prowadzone przez praktyków. Przez to że jest tylu mgr - tytuł ten lekko się zdewaluował.

  8. #8
    Banned
    lskw

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    80-009
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał albreht Zobacz post
    Studiować - generalnie jest spory dylemat. Bo to jednak 5 lat wyjętych z kariery zawodowej. Ja rozumiem, że niektórzy muszą studiować prawo czy medycynę, ale wielu kierunków nie ma potrzeby studiować - a jedynie kursy wystarczą. Kursy prowadzone przez praktyków. Przez to że jest tylu mgr - tytuł ten lekko się zdewaluował.
    Myślę, że Politechnika oraz Uniwersytet Medyczny.

    Bo to prawda. Jak iść, to na takie studia które zagwarantują zawód, bądź zrezygnować i pójść w innym kierunku i nie tracić czasu.
    Najlepiej omijać te wszystkie kierunki kończące się na -znawstwo (kulturoznawstwo, religioznawstwo) i -logia (politologia, socjologia). Jak najdalej od turystyki i rekreacji, oraz bezpieczeństwa narodowego. Najlepszym wyborem będzie politechnika, medyk, ewentualnie logistyka.

    Dobrym wyborem są kierunki związane z coachingiem, mówcami motywacyjnymi itd. A to za sprawą korporacyjnego charakteru wielu firm.

    Obecnie jest boom na tego typu szkolenia. Szkolenia prowadzone przez trenerów. Nic dziwnego, w gospodarce opartej na wiedzy, w której wykonuje się przede wszystkim usługi motywacja załogi i kadry zarządzającej jest istotnym elementem. Szkolnictwo publiczne delikatnie mówiąc, nie nadąża za potrzebami rynku - co w zasadzie nie powinno dziwić. Za to szkoła trenerów STER, ma już program na 2017 rok. Głównie w cyklach weekendowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony