dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Pomiarowcem była osoba "x" będąca właścicielem firmy od okien. Kiedy przyszedł czas montażu nie było go jednak na miejscu tylko przysłał jakąś ekipę z łapanki. Nie byli przygotowani i dogadani jak to ma wyglądać- takie odniosłam wrażenie.

    Jeżeli chodzi o mocowanie to pamiętam, że po bokach są po 3 kotwy z każdej strony, na dole nic, a górę okna obejrze jutro jak będę na terenie bo nie kojarzę czy tam są kotwy mocujące.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z łapanki to pewnie nie. Przysłał najlepszą jaką miał "na stanie", przecież nikt nie zakłada, że jego montażyści jadą po to by coś schrzanić. Ja przynajmniej nie słyszałem, by ktoś mówił że ma słabych monterów Po prostu masz taki sobie standard operujący na rynku: szef ma "salon" a robotę wykonują "montery" które na budowie wcześniej nie były.

    A tak do sedna, jak zabrać się do poprawek? Jak powiesz, że na forum napisali, to usłyszysz zaraz że tu jest banda nieudaczników którzy nic nie potrafią, tylko pisać głupoty.
    Najlepiej jakbyś zdobyła instrukcję montażu okien z fabryki i porównała z tym co masz. Ja bym zadzwonił do firmy i powiedział spokojnie o obiekcjach (ten styropian pod oknami, brak listew, podparcia). Może nawet email dałby większą szansę na zachowanie spokojnego tonu.. Jeśli wyczujesz że jest pod górkę, to zadzwoń do fabryki i poproś o rozmowę serwis. Jeśli w pierwszej chwili wyczujesz ze serwis spycha sprawę od razu w stronę winnego (czyli wykonawcy) to odpuść, a uderz do działu handlowego i poproś o namiar na przedstawiciela na swój region. On - żywo zainteresowany dobrym wizerunkiem - powinien od razu chcieć pomóc i negocjować pomiędzy Tobą a sprzedawcą.
    Oczywiście możesz też skrócić drogę i ostro stawiać sprawę i pisać reklamację, ale to raczej bardziej nerwowa droga.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23

    Domyślnie

    Mam jeszcze nieco inne pytanie dotyczące montażu.
    Czy jeżeli zapłaciłam za montaż okien to w jego zakresie ekipa powinna podocinać wystającą na zewnętrznych scianach piankę, a następnie zabezpieczyć ją jakąs zaprawą czy zasadą jest, że zostawia się taką pianę?

  4. #24

    Domyślnie

    Zostawia sie. Piane obcina sie tuz przed wykonywaniem ocieplenia czy tynkow i robia to kolejni wykonawcy

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Zostawia sie. Piane obcina sie tuz przed wykonywaniem ocieplenia czy tynkow i robia to kolejni wykonawcy
    Zostawia się *jeśli już nie są zastosowane folie. ale dlatego ze nam ,wykonawcom tak wygodniej. Jestem w stanie sobie wyobrazić standard, w którym ekipy monterskie będą zabezpieczały folie (bo raczej przy niższym standardzie - tylko z pianą - to nie zaistnieje.
    Tylko że - wszystko jest kwestią umowy, zwyczaju, A to już bardzo daleki zakres i w naszym odczuciu takie oczekiwania są nadużyciem
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #26

    Domyślnie

    Nie bylo mowy o foliach Fin tylko o pianie wystającej poza płaszczyznę okna po montazu
    Nadmiar odcina sie przed kolejnym etapem prac przy budowie w tym wypadku przed ociepleniem.
    Zakres prac Fin uzgadnia sie na etapie umowy i odpowiednio wycenia.
    To ze Inwestorzy ani wykonawcy tego nie pilnuja a pozniej "wydawalo mi sie" to jakby ciagle standard
    Pozniej problem bo kazda ze stron widzi zakres prac inaczej

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    To ze Inwestorzy ani wykonawcy tego nie pilnuja a pozniej "wydawalo mi sie" to jakby ciagle standard
    Pozniej problem bo kazda ze stron widzi zakres prac inaczej
    Własnie to miałem na myśli. Ja nie widzę większego poroblemu w zaciągnięciu piany/folii taśmą. Nie stosuję tego, bo nie wiem / nie chcę wiedzieć/ czy to bedzie potrzbne - czy może za chwilę przyjdzie ekipa od ociepleń i zrobi swoje...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #28

    Domyślnie

    dziś sprawdziłam górne kotwy w oknach i sprawa wygląda następująco:
    - w oknach dużych (150x150) jest u góry na środku 1 kotwa.
    - w oknach mniejszych (150x100) u góry nie ma kotew.

    Czy takie mocowanie jest wystarczające czy należałoby to poprawić bo okno zacznie siadać na dół ?(jak napisalam wczesniej okna mają 3 szyby, a na dole nie ma kotew, klockow, podporek- tylko piana i styropian)

  9. #29

    Domyślnie

    A co na to to instrukcja montazu producenta ? Powinna byc dołączona do okien
    Beatrix.
    Jest tragicznie !!! Przy kotwach zasada jest nastepujaca.
    Na kazdej krawedzi okna czy to bocznej czy gornej czy dolnej..
    10-20 cm od naroznika liczac po zewnetrznym wymiarze oscieznicy (rozbieznosc w tej odleglosci bierze sie od roznych wartosci podawqnych przez roznych producentow okien)
    60-70 cm odleglosc miedzy kotwami

    Wiec
    Duze i.male na gorze i dole ma miec po 3 kotwu
    Duze po bokach 3 kotwy
    Male po bokach 2 kotwy

  10. #30

    Domyślnie

    Instrukcji montażu nie widziałam. Szukałam na stronie salamandra ale nie znalazłam. Napisałam wczoraj maila by mi podesłali i na razie czekam....

  11. #31

    Domyślnie

    To masz w sieci instrukcje ITB czy producentow. Szukaj i domagaj sie poprawy montazu zgodnie z zasadami

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Salamander nie produkuje okien. Szukaj na stronie producenta Twoich okien, ale co tu da szukanie, jak gołym okiem widać że jest lipa
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #33

    Domyślnie

    Lipa to lekko powiedziane.
    Tu juz nic nie da sie naprawic.
    Do przemontowania
    Beatrix
    Odpowiedz szczerze
    Co bylo powodem wybrania akurat tego dostawcy ?
    Wsrod ilu ofert go wybralas i dlaczego ?

  14. #34

    Domyślnie

    Fin.
    Salamander jako producent profili tak jak Veka czy Schuco czy inni maja takze wytyczne montazu

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Fin.
    Salamander jako producent profili tak jak Veka czy Schuco czy inni maja takze wytyczne montazu
    Maja, ale to wytyczne/instrukcje PRODUCENTA są istotne bo to PRODUCENT jest GWARANTEM.

    Pozdrawiam

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A co na to to instrukcja montazu producenta ? Powinna byc dołączona do okien
    Beatrix.
    Jest tragicznie !!! Przy kotwach zasada jest nastepujaca.
    Na kazdej krawedzi okna czy to bocznej czy gornej czy dolnej..
    10-20 cm od naroznika liczac po zewnetrznym wymiarze oscieznicy (rozbieznosc w tej odleglosci bierze sie od roznych wartosci podawqnych przez roznych producentow okien)
    60-70 cm odleglosc miedzy kotwami

    Wiec
    Duze i.male na gorze i dole ma miec po 3 kotwu
    Duze po bokach 3 kotwy
    Male po bokach 2 kotwy
    Na czerwono błąd - liczy się WEWNĘTRZNY narożnik to po pierwsze, po drugie te wytyczne mówią TYLKO o mocowaniach, które przenoszą siły wynikające z parcia i ssania wiatru, elementy podpierające przenoszące ciężar to druga część całego planu montażu

    Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Widzisz nie do konca to blad w swietle np. dokumentacji Schuco
    Dlatego tez lepiej trzymac sie zalecen dla konkretnego producenta - i tu sie zgadzamy

    I nie mowimy tez o podparciu tylko kotwieniu
    Podparcie to oddzielny temat

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Co bylo powodem wybrania akurat tego dostawcy ?
    Wsrod ilu ofert go wybralas i dlaczego ?
    Oczywiście dostawcy i oferty były porównywane -nie tylko co do ceny. Wszystko zapowiadało się dobrze- facet robi wiele lat w montażu, siedziba w centrum miasta, rekomenduje go producent okien, posiada bardzo dobre narzędzia, dobrze obeznany w technicznych kwestiach, podczas pomiarów zauważył to czego inni wcześniej nie widzieli by podnieść okna (rzeczywiście miał rację)- nawet przestrzegał jakie to inni błędy i fuszerki popełniają .
    Niestety - w dniu montażu go nie było (co mnie zaskoczyło). Przysłał jakąś swoją ekipę, która była "zielona" i zrobiła to co zrobiła.

    Czy jeżeli okna trzeba przemontować i wkładac je ponownie to ich jakość potem na tym traci czy nie ma to wiekszego znaczenia?
    Domyslam się, że np. muszą wszystko dokładnie wyczyścić ze starej pianki zanim nową położą?

  19. #39

    Domyślnie

    Dobrze sie domyslasz.
    A okna nic nie straca ze swych wartosci uzytkowych.
    Przynajmniej nie straca z powodu zlego montazu

  20. #40

    Domyślnie

    Dziś zauważyłam jeszcze jedno.
    Wszystkie kotwy jakie mają okna (czyli głównie tylko boczne bo innych prawie nie montowano) są przytwierdzone do muru za pomocą jednego wkręta rozporowego.
    Przecież taka kotwa nie może być sztywna i może się ruszać we wszystkie strony. To zwykły błąd czy już poważny?
    Pytam bo pisze pismo ponieważ sprzedawca-montażysta jak na razie się nie odzywa i poczuwa się tylko do tego aby mu zapłacić za wcześniej opisaną fuszerkę.

    Mam jeszcze pytania o montaż 2 drzwi (tak niestety też je zakładali). Myślałem, że jest ok, ale dokładnie obejrzałam i mam wątpliwości czy mam im tutaj też coś zarzucić poważniejszego czy to tylko drobne, nieznaczne wady.
    1 drzwi otwierają się na wysokości 1,7 cm nad betonowymi schodami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161021_140116.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	370749

    drugie drzwi po drugiej stronie domu są 4,5 cm nad betonem od schodów wejściowych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161021_140209.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	370750

    Na schodach może kiedyś będzie kładzione terakota, a może nie (jeszcze tego nie wiem). Czy któreś drzwi są za nisko/za wysoko i trzeba je podnieść/opuścić?

    Próg drugich drzwi wygląda tak jak poniżej. Poza tym z jednej strony ościeżnica została trochę wydęta przez piankę- jak przykładam poziomicę to odstaje na dole
    Czy może to tak pozostać? Drzwi otwierają się i działają normalnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161021_140253.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	370751Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161021_142856.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	370752

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony