dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Instalacja ogrzewania w domku projektu Dom w Żurawinie ver 2

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.

    Mam zamiar zakupić dom projektu jak w temacie. Moje obawy budzi instalacja grzewcza, która została zmieniona względem oryginału projektu.

    W projekcie zaszły zmiany i garaż (dach nad nim również) został przedłużony na głębokość domu. Kotłownia została przeniesiona do pomieszczenia z którego wchodzi się w garażu (poz. 9), a łazienka powiększona w tym miejscu (poz 6 + 7). Kominy na poniższych zrzutach oznaczono kolorem czerwonym.

    W całym domu jest zrealizowana instalacja ogrzewania podłogowego (parter plus poddasze). Dom ocieplony styropianem 15cm.

    W działce jest gaz. Obecny właściciel przewidywał ogrzewać dom piecem na ekogroszek i gazowo.

    Jak według Państwa dobrać piec do tego projektu? I jaki założyć?
    Czy ogrzewanie podłogowe jest wystarczające do ogrzania całości?

    Czy istnieje możliwość zabudowania w domu kanałów wentylacyjnych do pieca? Np. elastycznych które strychem zostaną łamane i połączone z którymś istniejącym kominem?

    Ktoś może mi pomóc?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-parteru-projekt-dom-w-zurawinie-2-ver-2__706.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	370067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-poddasza-projekt-dom-w-zurawinie-2-ver-2__707.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	370068

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe sobie poradzi, natomiast w sprawie pieca to potrzebne są dane dotyczące budynku.
    1.Grubość ocieplenia w podłodze, 2. materiał z jakiego wykonane są ściany, 3. grubość i materiał ocieplenia dachu, 4. czy pomieszczenie garażu będzie ogrzewane.
    Po co konkretnie będą te kanały wentylacyjne i do jakiego pieca.
    Przy zastosowaniu kotła kondensacyjnego rurę spalinową oraz do poboru powietrza potrzebnego do spalania prowadzi się przez ścianę ale jeśli już koniecznie tak musi być to rura systemowa od pieca może przejść pod sufitem z kotłowni do pomieszczenia nr: 6 w którym połączy się z kominem.
    Jeśli natomiast ma to być tylko zwykła wentylacja to kanały prostokątne ocynkowane można zabudować w suficie lub jeśli to jeszcze możliwe podłodze poddasza.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie.

    Ad. 1 nie znam póki co grubości ocieplenia podłogi- sądzę że dobrana do rodzaju ogrzewania (poprzedni właściciel robił na bogato i nie wyrobił z kredytem, stąd sprzedaż, co widać po pozostałych elementach budowy)
    Ad. 2 Beton komórkowy, pustak tak jakby z pianki (szary, pełny w środku)- nie wiem czy dobrze nazywam
    ad. 3. Dach przykryty blachodachówką nie deskowany i nieocieplony jeszcze
    Ad. 4. w garażu przewidziany jeden grzejnik

    Zastanawiałem sie nad ogrzewaniem na ekogroszek.
    Sprawa tyczy się tego czy lepiej wrócić do podstawowego założenia projektu i do rozmieszczenia pomieszczeń czy zostać tak jak jest i czy da się jakoś doprowadzić kanał wentylacyjny do tego pieca do obecnie przewidzianej kotłowni.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Chce ci się palić w piecu?

    W takim domku i przy gotowej instalacji ogrzewania podłogowego to tylko dwa sensowne, czyste i bezobslugowe systemy grzewcze:

    1. Gaz ziemny jeżeli jest mozliwosc

    2. Pompa ciepła.

    Z doświadczenia powiem że założenie kotła na eko groszek może skutkować tym że po 2-3 latach będziesz chciał dołożyć do tego pompę ciepła i mieć święty spokój (ile to my takich przeróbek zrobiliśmy dla osób które żałowały decyzji o węglu / eko groszku)

  5. #5

    Domyślnie

    Może Pan rozwinąć temat tej pompy ciepła?
    Jak to działa i jakie były by koszty do takiego domu?
    Nie wymaga to przeróbek kotłowni?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu121 Zobacz post
    Dziękuję za zainteresowanie.

    Ad. 1 nie znam póki co grubości ocieplenia podłogi- sądzę że dobrana do rodzaju ogrzewania (poprzedni właściciel robił na bogato i nie wyrobił z kredytem, stąd sprzedaż, co widać po pozostałych elementach budowy)
    Ad. 2 Beton komórkowy, pustak tak jakby z pianki (szary, pełny w środku)- nie wiem czy dobrze nazywam
    ad. 3. Dach przykryty blachodachówką nie deskowany i nieocieplony jeszcze
    Ad. 4. w garażu przewidziany jeden grzejnik

    Zastanawiałem sie nad ogrzewaniem na ekogroszek.
    Sprawa tyczy się tego czy lepiej wrócić do podstawowego założenia projektu i do rozmieszczenia pomieszczeń czy zostać tak jak jest i czy da się jakoś doprowadzić kanał wentylacyjny do tego pieca do obecnie przewidzianej kotłowni.
    Z kanałem problemów nie będzie.
    Powrót do podstawowych założeń projektu zależy więc do Ciebie i Twoich potrzeb i wizji zagospodarowania pomieszczeń.
    Jeśli w domu jest ogrzewanie podłogowe to mając gaz o ekogroszku możesz zapomnieć.
    Skup się w kierunku wyboru pomiędzy pompą ciepła a kotłem kondensacyjnym na gaz.
    Pompa ciepła jest inwestycją nadal dość drogą i w zależności od powierzchni działki należało by pomyśleć o dolnym źródle ciepła.
    Dla dużych powierzchni można pomyśleć o źródle poziomym, natomiast dla małych powierzchni działki wyborem są pionowe odwierty lub źródło powietrzne.
    Poza tym powierzchnia pomieszczenia (9) w której chciałbyś ją umieścić raczej nie grzeszy wielkością, i zamontowanie tam pompy wraz z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej zagraci ponad połowę pomieszczenia.
    Zasadę działania podobną do odwróconej zasady działania lodówki można wyszukać w internecie.
    Pompa jest źródłem niskotemperaturowym więc tak jak i kocioł kondensacyjny aż prosi się o zastosowanie dla domów ze 100% ogrzewaniem podłogowym.
    Odnośnie kotła gazowego to dla takich materiałów jeśli jest wszystko solidnie zrobione należało by przyjąć moce pomiędzy 12 - 16 kW.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu121 Zobacz post
    Może Pan rozwinąć temat tej pompy ciepła?
    Jak to działa i jakie były by koszty do takiego domu?
    Nie wymaga to przeróbek kotłowni?
    Jeżeli podłogówka już jest to koszt kompleksowej kotłowni z zasobnikiem CWU i wszystkimi akcesoriami w naszej firmie to wydatek 25 - 30 tysięcy złotych.

    Aby ocenić zakres prac, ewentualnych przeróbek i kompleksowej wyceny zapraszam do kontaktu telefonicznego ( 698 265 154) lub email ( [email protected])

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony