dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Zbieram propzycje co na podłoge?

    Witam mam pytanko co proponujecie na podłoge. wiem juz o panelach, ale jeszcze nie jestem do nich przekonany. Dysponuje ograniczonym budżetem. Moze macie coś fajnego do zaproponowanie, ceny, wykonawców, fotki.....
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yaromir

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciężko znaleźć tańsze rozwiązanie. Dobre panele też kosztują a tych tanich moim zdaniem nie ma sensu układać, bo są kiepskiej jakości.
    W archiwum forum znajdziesz dyskusję na temat paneli.
    Dobra wykładzina jest w cenie panela. Trudno znaleźć coś tańszego.
    Drewno na podłogę jeszcze drożej.
    Osobiście zdecydowałem się na panele ale dobrej jakości.
    Pozdrawiam.
    yaro

  3. #3

    Domyślnie

    A orjentujesz się może jaka jest cen drewna?
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  4. #4

    Domyślnie

    zajrzyj na mój długaśny watek - tam jest mnóstwo fotek,ale ceny - tylko czasem,bo jest tego zbyt wiele.
    mów mi mimi

  5. #5

    Domyślnie

    A możesz mi powiedzieć jak go znaleść jestem tu nowyy.....
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  6. #6

    Domyślnie

    to zależy ile masz kasy... ja polecam przy ograniczonych środkach parkiet przemysłowy np z drewna egzotycznego - można dostać za 60 zł za m2 i jest baaardzo twardy i wytrzymały. przebija twardością dąb, grab itp. No i jest to prawdziwe drewno. Po zaolejowaniu (trochę oszczędzisz na chemii) będziesz miał trwałą, naturalną podłogę na długie lata, czego nie można powiedzieć nawet o najlepszych panelach..

  7. #7

    Domyślnie

    Masz może jakiś namiar żeby to zobaczyć jeszce tego nie widziałem a cena mi pasuje tak wstępnie patrząc.
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  8. #8

    Domyślnie

    dział wnętrza - mimimalizm - ale bardzo długi temat,najwięcej jest przykładów glazury i terakoty
    mów mi mimi

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki bardzo już tam lece
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj,
    też intensywie myślę co by tu na podłogę położyć a przy okazji żeby jeszcze na resztę zostało. Ostatniej niedzieli w komforcie oglądałam panele drewniane z jatoby. Wyglądały pięknie. Cena 149 zł/m2. (18 mm grubości całkowitej) Wiem - to panel ale na korzyść tegoż przemawia fakt, iż położenie go nie kosztuje nic (praca własna) lub wyniesie niewiele. Gwarancja 25 lat. Rozmyślałam nad parkietem przemysłowym z drzewa egzotycznego. Owszem, zakupu merbau można dokonać po dosyć promocyjnych cenach ale biorąc pod uwagę koszty położenia i cenę chemii jak bym nie liczyła oscyluje wokół 200 zł/m2. Uff...Straszną mam chęć na tą jatobę. No i to byłoby do salonu. Jeżeli chodzi o sypialnie to myślę o classenie , może witex (trochę droższy). Wykładziny są fajne szczególnie te droższe ale chyba mniej praktyczne w codziennym użytkowaniu.
    Pozdrawiam i życzę tafnych wyborów MM

  11. #11

    Domyślnie

    Monika, żaden panel nie wytrzyma 25 lat. Panele wymyslono dlatego, że lite drewno jest zbyt drogie. Nie wiem jak liczyłaś cenę chemii i robocizny na m2 ale mnie wychodzi inaczej: 60 zł drewno, 40 zł robocizna 45 zł za m2 chemia i mamy cenę Twojego "gołego" panela. W niektórych rejonach robocizna jest tańsza, a i przemysłówkę można kupić taniej - widziałam w Castoramie bardzo duży wybór w dobrej cenie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek_Kraków
    Masz może jakiś namiar żeby to zobaczyć jeszce tego nie widziałem a cena mi pasuje tak wstępnie patrząc.
    zapuść w goglach "mozaika przemysłowa" jest tego mnóstwo.

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj ankalenko,
    Pytałam o wykonanie takiego parkietu w moich okolicach. Bardzo możliwe, że można taniej. Jeżeli nie jest to dla Ciebie problemem to podziel się namiarami na takiego fachowca. Oczywiście, że wolałabym solidny parkiet.
    Mozaika przemysłowa jest piękna tylko dla mnie 50 zł różnicy na m2 to sporo...
    Rozumiem że 25 lat gwarancji może być tylko chwytem marketingowym ale na moje oko panel wyglądał solidnie.
    Pozdrawiam serdecznie

  14. #14

    Domyślnie

    moje okolice należą do najdroższych, bo to warszawka. Polecam kupno mozaiki w firmie która również układa, masz wtedy 7% VATu. Ja się chyba zdecyduję na galerię parkietu (mają swoją stronę www możesz popatrzeć). ceny niezłe, można negocjować, tylko umowę mają kiepską ale i tu są otwarci na sugestie. ale jest też parę innych firm które sprzedają i układają..
    Moja siostra kupiła 5 lat temu bardzo drogie panele (140 zł za m2). Te parę lat temu było to naprawdę z górnej półki. Panele były piękne przez pierwszy rok. Teraz siostra marzy o zerwaniu ich i spaleniu na stosie. każde łączenie podeszło brudem, podczas każdego zmywania podłogi wchodziła tam wilgoć. na brzegach gdzieniegdzie warstwa drewna się odszczypała. Ciekawa jestem, czy jest tu ktoś kto ma panele drewniane (nie plastikowe laminaty) od paru lat i nadal jest zadowolony...

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki anakalenko. W sobotę będę w W-awie na Bartckiej, wpadnę też do Galerii Parkietu i ponegocjuję. Jeśli uda się nie przekroczyć kwoty 150 złm2 - to rzeczywiście warto.
    Zweryfikuję może jeszcze swoje plany co do podłogi w salonie
    Pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Też się łamię, co na podłogę. Na razie mam na to duuuużo czasu (niestety).
    W salonie chciałabym mieć jakieś drewno, ale jak się to ma do planowanego ogrzewania podłogowego? Ostatnio zanteresowało mnie drewno olejowane, bo lakierowanego nie chcę za nic (raz przeżyłam u rodziców cyklinowanie i więcej sobie tego nie życzę). Jeszcze nie wiem: parkiet, deski czy parkiet przemysłowy. Może życie zmusi mnie do położenia paneli, ale to bez sensu chyba, bo tanie są brzydkie (widać, że udają drewno) i szybko się niszczą, a drogie kosztują tyle co drewno.
    Nie lubię płytek na podłodze, więc zastanawiam się nad linoleum w kuchni i części parteru, która będzie pełniła funkcję hollu (tylko rodzaj podłogi będzie to odróżniał od reszty), ale takim prawdziwym, a nie wykładziną pcv. Ostatnio bardzo to reklamują, podobno ekologiczne, naturalne, grzybobójcze i bakteriobójcze, a przy tym niezniszczalne. Podobno już jest ładne i kolorowe i w niczym nie przypomina burego koszmaru z podłogi w mojej podstawówce. Tyle tylko, że jeszcze tego nie widziałam. No chyba, że to było to, co leżało na podłodze w szpitalu. Nie było brzydkie i można chyba całkiem ładne wzorki z tego ułożyć.
    Nie czytałam nigdzie na forum, żeby ktoś miał zamiar położyć sobie linoleum w domu. Ciekawe czemu?

  17. #17

    Domyślnie

    Agduś. Po pierwsze witam można powiedzieć po sąsiedzku moja przyszła żona jest z Węgrzc Wielkich, ale budujemy obok mojego domu rodzinnego Bronowice Wielkie. My też myśleliśmy o linoleum, ale ja jakoś przekonać się nie mogę przed oczami mam właśnie cały czas tą wykładzinę z podstawówki. Kiedyś na targach budowlanych oglądałem te nowe formy są całkiem niezłe, ale mimo wszystko my będziemy szukać czegoś innego. Wielkie Pozdrowionka
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Nie lubię płytek na podłodze, więc zastanawiam się nad linoleum w kuchni i części parteru, która będzie pełniła funkcję hollu (tylko rodzaj podłogi będzie to odróżniał od reszty), ale takim prawdziwym, a nie wykładziną pcv. Ostatnio bardzo to reklamują, podobno ekologiczne, naturalne, grzybobójcze i bakteriobójcze, a przy tym niezniszczalne. Podobno już jest ładne i kolorowe i w niczym nie przypomina burego koszmaru z podłogi w mojej podstawówce. Tyle tylko, że jeszcze tego nie widziałam. No chyba, że to było to, co leżało na podłodze w szpitalu. Nie było brzydkie i można chyba całkiem ładne wzorki z tego ułożyć.
    Nie czytałam nigdzie na forum, żeby ktoś miał zamiar położyć sobie linoleum w domu. Ciekawe czemu?
    Witam i polecam strone jednej z firm produkujacych takie "nowosci"
    http://www.forbo-krommenie.com/welkom.html
    To firma, ktora produkuje linoleum i PCV , ktore nie przypomina tego brzydkiego paskudztwa z wielkiej plyty. Zreszta i linoleum jest rewelacyjne i nie ma nic wspolnego z tanimi produktami rodem z PRL.
    Wspolczesne linoleum odpowiada wlasciwosciom na scieranie rowne plytkom ceramicznym, mozna je polozyc nie tylko w domu ale nawet w supermarkecie .Inny jest tez sposob jego ukladania niz to mialo miejsce kiedys.Z linoleum mozna ulozyc sobie dowolny wzor. łącząc dowolnie kilka kolorow czy faktur, wycinajac w najbardziej fantazyjne ksztalty. Chociaz grubosc takiej okladziny jest niewielka to wykladzina jest niezwykle wytrzymala, rewelecyjna w utrzymaniu czystosci.Niektore jej odmiany nawet jesli zaczynaja sie po latach wycierac to nie widac tego, gdyz podobnie jak kamien, czy gres jest to tkanina jednorodna w calej swojej objetosci a nie tylko z ozdobna wierzchnia warstwa . Niemozliwe jest tez polozenie samemu takiego linoleum, bez odpowiednich narzedzi, poniewaz jest to wykladzina "spawana" czolowo.Jesli interesuje Cie cos wiecej na temat wlasciwosci , ukladania, napisz. Znam to tworzywo od kilkunastu lat / wowczas rzeczywiscie nowosc niechetnie przyjmowana ze wzgledu na nazwe/ i wiem jak zachowuje sie po tym okresie.

  19. #19

    Domyślnie doussie iroko jatoba teak merbau lapacho jesion

    Witam, jeżeli chodzi o podłogi drewnaiane przesyłam parę zdjęć realizacji:
    1. doussie

    2. iroko:

    3. jatoba

    4. jatoba - parkiet rzemysłowy

    5. jesion jasny

    6. merbau

    7. lapacho - parkiet przemysłowy

    8. teak



    pozdrawiam

    mj

  20. #20

    Domyślnie

    Piękne.... A ta jatoba (3 fotografia) bajka!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony