dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 103
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 2059
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Inwencja Klienta dotyczyła malowania tynku .. a jak wyszło to oceńcie
    Wzór mógłby sprzedać np. dla firmy Stegu
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Inwencja Klienta dotyczyła malowania tynku .. a jak wyszło to oceńcie

    Malowanie tynku wyszło IMO tak sobie, ale fajnie wyszedł ten kamień okalający palenisko
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #103
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko że to nie kamień a KAFLE , kolor szkliwa matowy czarny grafitowy , obudowa z SZAMOTU a tynk robiony w falki ...
    Darek B

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Inwencja Klienta dotyczyła malowania tynku .. a jak wyszło to oceńcie
    Spalarka całkiem w porzadku wyglada. Jeśli to co na podłodze przy granicy to drewno - to troche za blisko

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    kamień do pizzy przetestowany


    POLECAM !!!


    pizza wyszła super



    palę w kominku od 14 lat, a dopiero teraz na to wpadłem....warto robić kominki

  6. #106
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    kamień do pizzy przetestowany


    POLECAM !!!


    pizza wyszła super



    palę w kominku od 14 lat, a dopiero teraz na to wpadłem....warto robić kominki
    Wpadniesz jeszcze na inne ciekawe sposoby co można robić w komorze paleniskowej.

  7. #107
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kociołek myśliwski ?
    Darek B

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Kociołek myśliwski ?
    Kurczak z rożna?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #109
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Befsztyk wołowy ???

  10. #110

    Domyślnie

    W takie dni jak teraz ( lekki chłodzik ) kominek to idealne rozwiązanie .Trochę patyków i ciepełko aż miło !

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Trochę patyków i ciepełko aż miło !
    takie bajki to przy piwku tym co nie mają kominka...

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    takie bajki to przy piwku tym co nie mają kominka...
    To nie bajki, bo Butyński zainwestował we wkład, a ty dałeś się nabrać....

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    takie bajki to przy piwku tym co nie mają kominka...
    A piwko tylko przy kominku . Nie wierzysz w bajki bo nie masz kominka

  14. #114

    Domyślnie

    Zainwestował we wkład który pozwala mu oszukiwać zasady fizyki. Popatrz jak jednym patykiem ogrzewa dom. Sprzedawcy gazu go nienawidzą.... zobacz memy[....]

    Energia cieplna bierze się z ilości (wagowej) spalonego opału, jego wartości opałowej i sprawności kominka. Jesli dom ma określone potrzeby cieplne to do ich spełnienia należy spalić odpowiednią ilość opału. I nie ma przy tym znaczenia czy kominek bucha ogniem przez 30 min po rozpaleniu kilku patyków, tylko ilość energii uwolniona w czasie (dostarczona energia cieplna).

    Mówiąc na wprost - jeśli ma być ciepło, to określoną ilość kg drewna trzeba spalić co dobę. I nie jest to kilka patyków (bo gdyby tak było to równie dobrze mógłby w ogole nie palić w kominku)

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Zainwestował we wkład który pozwala mu oszukiwać zasady fizyki. Popatrz jak jednym patykiem ogrzewa dom. Sprzedawcy gazu go nienawidzą.... zobacz memy[....]
    Dogrzewam też miłością ! Zainwestowałem we wkład i w rodzinę która wytwarza megawaty ciepła. Wystarczy mi teraz kilka patyków i jest ciepło . Czego Tobie też życzę

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Sprawność na poziomie 300%? 500?
    Mało pale ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych kilku patyków, które ogrzewają dom. Ile czasu spalają się te patyki? Po rozpalania zdarzy usiąść na fotel by obejrzeć ogień? Po drugie co to oznacza że "zainwestował"?
    Cóż... U mnie teraz dzienne zurzycie na poziomie około 3zł. Myślałem że w okresach przejściowych będę palił ale jednak mi się nie chce:/
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Sprawność na poziomie 300%? 500?
    Mało pale ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych kilku patyków, które ogrzewają dom. Ile czasu spalają się te patyki? Po rozpalania zdarzy usiąść na fotel by obejrzeć ogień? Po drugie co to oznacza że "zainwestował"?
    Cóż... U mnie teraz dzienne zurzycie na poziomie około 3zł. Myślałem że w okresach przejściowych będę palił ale jednak mi się nie chce:/
    Twoje zużycie za 3 zł = moim patykom za 3 zł . Czego tu nie rozumiesz ?

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Patyk- pojęcie względne u mnie też patyków za 3 zł wystarcza
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Patyk- pojęcie względne u mnie też patyków za 3 zł wystarcza
    Na Ciebie zawsze można liczyć

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Kolejny powód za kominkiem mam teraz grypsko i niema jak wpakować rano i późnym popołudniem do kozy 4-5 kostek brykietu uwalić się pod kołdrą oglądać tv z przerwami na spanie . Na razie uczę się palić tylko samym brykietem bo patyczaki niema już. Efekt taki że tani(liściasto iglasty) brykiet to gówno droższy (dębowy) pali się midzio.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 6 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony