dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 103
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2059
  1. #241
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A mnie któś tu ganiał,że czysto spalałem papę.
    A co poniektórzy w kominakach utylizują,zdymiają i wykopcają mokre ręczniki (worki foliowe?),gazety i drewno.
    Pomijająć fakt,że na tym drugim zdjęciu są sladowe ilości żaru a on pisze o tu cytat ,,eksperyment z mokrym ręcznikiem na żar itd.,,
    Ciekawe co w tych płomieniach takiego fajnego,takie płomienie to każdy umie zrobić.
    Zrób jasne białe przezroczyste płomienie ,z których nie wylatuje sadza.
    Na jakiej podstawie twierdzisz,że to dym z opon?
    To najzwyklejszy dym z węgla albo drewno iglastego.
    Nie chcę cie jakoś nazywać ponieważ nazwa twej osoby sama się ciśnie w usta.Pisząc eksperyment trzeba było wysilić swoje szarości komórkowe i poczytać komu/czemu i po co było to dedykowane.Dym po tym niedozwolonym eksperymencie był mglisty -biały ,to samo tyczyło się niedozwolonego spalania kolorowych czasopism po których kolor dymu był j/w -podobny.Na moich fotkach nie ma takiego syf..... czarnego dymu ze złego spalania ,doboru odpowiedniej ilości powietrza, dobrze zrobionej instalacji i wkomponowanie w dom odpowiedniego wkładu .To węgiel i odpady.Masz wątek dla ciebie by tam utylizować się.Po co tu przyłazisz???W mojej pięknej miejscowości jest może ze 20-30 popalających w kominkach.Są przeróżnej maści ,kozy,z PW,pieco -kom.itp.Niestety największą zmorą mego regionu jest taki syfi....y , obraz który niewątpliwie ukochał sobie u siebie w/w adwersarz.

  2. #242
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Coś odpowiedniego.
    W ostatnim czasie bombardowani jesteśmy wiadomościami w mediach o SMOGU, którego powstanie zawdzięczamy między innymi paląc drewno w kominku. Nie możemy pozostać obojętni – zarzuty dotyczą przecież naszej branży! Zamiast w publikowanych artykułach, oraz w wypowiedziach w telewizji – krytykować tych co palą i „trują” korzystniej dla obu stron byłoby zdecydowanie edukować jak palić w kominku!
    SMOG a kominek
    Obalamy mity przedstawicieli Polskiego Alarmu Smogowego!


    Odpowiednio przygotowane drewno, które prawidłowe spalamy w kominku nie musi emitować szkodliwych związków do atmosfery a tym bardziej do salonu, w którym znajduje się kominek! Oprócz odpowiedniego paliwa, ważny jest przede wszystkim sposób rozpalania ognia w kominku. Pokazywany w naszym poradniku proces rozpalania od góry pozwala efektywnie i czysto rozpalać ogień w kominku bez obawy o zanieczyszczenie środowiska!....................


    PODSUMOWANIE dobrych praktyk

    • stosuj wyłącznie drewno rozłupane i suche, minimum 2-3 lata sezonowane pod zadaszeniem
    • drobne szczapy uzyskają szybko temperaturę spalin, które wzmocnią ciąg w przewodzie dymowym.
    • rozpalaj zawsze „od góry” bez dymu!
    • nie ograniczaj dopływu powietrza potrzebnego do spalania, kiedy drewno się jeszcze nie spaliło


    Tego typu wytłuszczone nagłówki w artykułach sponsorowanych, są dziś na porządku dziennym!
    My jednak mamy zdecydowanie inne zdanie:
    Stosując się do naszych zaleceń nie wytworzysz z kominka toksycznych związków (benzopirenów, lotnych pyłów, itp.), które uwalniają się wraz z dymem, szkodząc nie tylko Tobie, ale i całej okolicy.

    Spalanie drewna jest proekologiczne. Drewno to jedna z wielu form biomasy i uznane jest jako odnawialne źródło energii.

    Dobry kominek, właściwa obsługa i odpowiednio przygotowane drewno nie ma wpływu na wysokie stężenie rakotwórczych benzopirenów!
    http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenie-kominek-ekologiczne-spalanie-bez-smogu/

  3. #243
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Odapdów nie spalam.
    Mój wątek jest skończony.
    Splam drewno,węgiel,biomasę (trociny,zrembki,tuje).
    Osiągam w palniku szamotowym wyższą temperaturę niż u ciebie w kominku.
    Mglisty dym=surowa odparowana nie spalona smoła.

  4. #244
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Odapdów nie spalam.
    Mój wątek jest skończony.
    Splam drewno,węgiel,biomasę (trociny,zrembki,tuje).
    Osiągam w palniku szamotowym wyższą temperaturę niż u ciebie w kominku.
    Mglisty dym=surowa odparowana nie spalona smoła.
    Udowodnij to (jeśli tego nie zrobisz dodam cię do grupy teoretyków czyli trolli).Pokaż.Nie przelewaj tych kłamstw z pustego w próżne.Nadal nie rozumiesz idei palenia w KZPŁW na wspomaganiu KG.Nie dla uzyskiwania wysokich temperatur ale utrzymania stabilności domowej i atmosfery w nim panującej.U ciebie ani tego ani tego.O tym skończeni to czysta prawda skończyła się twoja era.

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .......
    Nadal nie rozumiesz idei palenia w KZPŁW na wspomaganiu KG.Nie dla uzyskiwania wysokich temperatur ale utrzymania stabilności domowej i atmosfery w nim panującej.U ciebie ani tego ani tego.O tym skończeni to czysta prawda skończyła się twoja era.
    Udowodnij to (jeśli tego nie zrobisz dodam cię do grupy teoretyków czyli trolli).Pokaż.Nie przelewaj tych kłamstw z pustego w próżne.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  6. #246
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Udowodnij to (jeśli tego nie zrobisz dodam cię do grupy teoretyków czyli trolli).Pokaż.Nie przelewaj tych kłamstw z pustego w próżne.
    Niedługo to same trolle będą pisać.Ty już bez tej ironii i w małpowaniu postów nabyłeś pełnych praw do zostania nim..Idę biegać z taczką pełna drewna sezonowanego 5 letniego graba tym razem.Potem złożę go w salonie-kotłowni (czeka do piątku wieczorem) i w tej kotłowni obejrzę w TV na YouTube rózności.
    W czasie tego pobytu w chatcie wszystko się kręciło wokół ognia. Rozpalić, utrzymać ogień i żar, ogrzać izbę, pogapić się, pofocić, ugotować, upiec, upiłować kawałki z zapasów gałęzi pod tarasem, donieść z lasu nowe konary, posortować ..... Przyjemności i obowiązki w równowadze. Ale ponieważ przyjemności były we wnętrzu a "zmagania" widoczne, wywołały odruchy empatii i dostałam trochę porąbanych bierwion, polan, szczap, za co publicznie, serdecznie, dziękuję Wojtkowi i Jasiowi.
    Więc nie żałowałam drewna, bo jak głosi dobra nowina Mt 6.34 "Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy".
    Pomna tego, w dzień podkładałam i pichciłam a także eksperymentowałam z różnymi opcjami aparatu, a gdy już szyba mocno się okopciła, otwierałam drzwi i fociłam, fociłam. Nawet nakręciłam kilka filmików, by do nich sięgać w długie, zimowe wieczory. A raz rankiem, przetarłam szybko szybkę, z grubsza, gazetą, w najbardziej okopconym miejscu i wyszły z tego niespodziewanie śliczne efekty.
    Do tej pory gotowałam i smażyłam na płytce, w naczyniach, ale rozmowa z Krystyną uświadomiła mi, że mogę piec jak na ognisku, w żarze i popiele, na patyku i w alufolii. Więc na obiad bywały pieczone ziemniaczki, grillowane kotlety i jarzyny, raz ryba pieczona z porem.

  7. #247
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja mam 25stopni w domu a mogę mieć i więcej.
    Dysza palnika oblepiła się żużelm.To musi tam być powyżej 1200stopni.
    To zdjęcie co wstawiłeś pochodzi z http://kopianieba.blogspot.com/2014/...ognia.html?m=1
    I nic po za niepoprawnym splaniem gazów czyli zadymą i kopcącymi zimnymi płomieniami oraz drewna tam nie widzę.

  8. #248
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ja mam 25stopni w domu a mogę mieć i więcej.
    Dysza palnika oblepiła się żużelm.To musi tam być powyżej 1200stopni.
    To zdjęcie co wstawiłeś pochodzi z http://kopianieba.blogspot.com/2014/01/woko-ognia.html?m=1
    I nic po za niepoprawnym splaniem gazów czyli zadymą i kopcącymi zimnymi płomieniami oraz drewna tam nie widzę.
    Znowu nie rozumiesz.Przeczytałeś artykuł kobiety która w fajansie źle ocieplonym domku letniskowym , dziurawym jak durszlak ma tyle przyjemności i frajdy to powinieneś zauważyć.Kominek to nie to samo co PC , nie KG, nie kolektory słoneczne,nie fotowoltaika, nie kopciuch na wszystko, nie bio-kominek itp.To kominek z żywym ogniem zza szyby.Ta kobieta cudownie o tym pisze.Zostaw te nieprawidłowości sezonowego spierniczonego urządzenia.Poczuj klimat tamtej sytuacji.KLI MAT !!!.Poniał???
    http://kopianieba.blogspot.com/2014/01/woko-ognia.html

  9. #249
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To dlaczego kominek nie jest DS albo HG tylko prymitywnym urządzneiem kopcącym typu GS?
    Ty jest fajny klimat
    https://www.youtube.com/watch?v=10P_KrEUGiY

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .
    Kogo ty próbujesz oszukać tymi fotkami? Chyba nie innych użytkowników kominków .

    Kominek z płaszczem wodnym jest najbardziej prymitywnym urządzeniem i najbardziej smrodliwym. W 99% użytkowany jest bez bufora. Przy obecnych temperaturach większość userów zmniejsza dopływ powietrza w celu redukcji mocy kominka. Powoduje to niepełne spalanie i emisję tony toksycznego i rakotwórczego syfu do atmosfery. Dym z takiego spalania jest biały i wygląda niewinnie, ba niektórym może nawet ładnie pachnieć - ale np. migdałowy zapach Cyklonu B też może komuś przypaść do gustu.

    W kominku o jakości spalania kotła DS czy kotła zagazowującego drewno może tylko pomarzyć - tam spalanie odbywa się w wysokiej temp. w dyszach ceramicznych poddane silnemu mieszaniu. Kominek to wielka zimna komora praktycznie zero mieszania i turbulencji, a zaraz za tym wymiennik - gorzej tego skonstruować się nie da - ale taka moda i ciemny lud za nią podąża.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 13-11-2017 o 21:06

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Trzeba je pociąć kątówką i zmieszać 40% na 60% z drewnem iglastym. Wtedy sąsiedzi robią WTF, bo nie wiedzą co jest spalane i myślą, ze to żywica z drzewa tak kopci .

    Po za tym to jest działanie ekologiczne. Ile energii trzeba zużyć na utylizację opony, zwłaszcza transport. A tak, bach do kominka i matce ziemi jest nieco lżej - sąsiadom ciężej, ale to mniejsze zło.

    Warto mieć kominek.
    Warto mieć kominek.?

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Kominek z płaszczem wodnym jest najbardziej prymitywnym urządzeniem i najbardziej smrodliwym. W 99% użytkowany jest bez bufora. Przy obecnych temperaturach większość userów zmniejsza dopływ powietrza w celu redukcji mocy kominka. Powoduje to niepełne spalanie i emisję tony toksycznego i rakotwórczego syfu do atmosfery. Dym z takiego spalania jest biały i wygląda niewinnie, ba niektórym może nawet ładnie pachnieć - ale np. migdałowy zapach Cyklonu B też może komuś przypaść do gustu.
    Wytłuszczone - przykład z mojej ulicy...
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #253
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Wytłuszczone - przykład z mojej ulicy...
    Panie Batura i Panie Darek .........Obrażają Was.Wasze nauki o kant........itd.Jakiś nierozumny ten naród.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-11-2017 o 08:01

  14. #254
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Wytłuszczone - przykład z mojej ulicy...
    Mówiłem ci pa.......e nie wrzucaj nas czyli tych co palą prawidłowo w swoich urządzeniach , do jednego wora.Pytam moderatora .......czy lecisz z nami i z tymi co palą prawidłowo!!!.Watek jest o "Róbcie kominki w domu" czyli wszystko za tym aby takie urządzenie mieć.Pa.....t wszechwiedzący nas i tu obraża.

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Watek jest o "Róbcie kominki w domu" czyli wszystko za tym aby takie urządzenie mieć.
    Wymieniłem już zalety w innym wątku, ale powtórzę i tu:
    - nie trzeba wychodzić na zewnątrz na fajkę, tylko siadamy przy kominku otwieramy i cug załatwia problem dymu;
    - jak mamy jakieś śmieci w salonie to nie trzeba iść do kuchni, tylko bliżej mamy do kominka - podnosi wygodę z korzystania z domu;
    - jak nie lubimy sąsiadów, to włączamy tryb palenia z zadymianiem okolicy - a to wszystko zgodnie z literą prawa
    - jak czujemy się mało męsko, to można dobie strzelić fotkę z siekierą na tle drewutni i od razu + 5 pkt do lansu na fejsie

    Także ma kilka zalet - zatem warto .

  16. #256

    Domyślnie

    Zgodnie z wątkiem - zalety kominka:
    - Można dymu z kominka używać do komunikacji. Np. przekazać odległemu sąsiadowi, że właśnie pieczemy banany w kominku
    - Popiołu z kominka można użyć do sypania na lód na drodze (przykład z mojej ulicy), choć grozi za to kara 500 zł.
    - Przez zimę ćwiczymy manewrowanie taczką na trasie drewutnia-salon (przyda się latem na ogrodzie).

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna zaleta. Związana z tym forum. Test na inteligencję piszących...

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jest jeszcze jedna zaleta. Związana z tym forum. Test na inteligencję piszących...
    Wielu jednak go oblewa.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawda. Dwa najlepsze przyklady, jeden właśnie wrócił z bana, drugi na nim przebywa .
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Prawda. Dwa najlepsze przyklady, jeden właśnie wrócił z bana, drugi na nim przebywa .
    A co ma piernik do wiatraka? Chyba jednak spartaczyłeś swój kominek, jak ktoś wcześniej napisał a teraz czepiasz się tych, którzy swoje salonowe parowozy dobrze zaprojektowali i wykonali. No i się nimi cieszą.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 13 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony