dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 103
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2059
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Budowlany, bardzo Cie proszę, nie mąć w tym wątku gdzie wypowiadają się ludzie mający zgoła inne zdanie na temat kominków niż Ty. A ogień pali się do dziś w elektrowniach, żebyś mógł zasilić swoją PC.
    ROTFL Przelewa się. Hipokryzja.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #42
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Budowlany, bardzo Cie proszę, nie mąć w tym wątku gdzie wypowiadają się ludzie mający zgoła inne zdanie na temat kominków niż Ty. A ogień pali się do dziś w elektrowniach, żebyś mógł zasilić swoją PC.
    Te dwa Pany niereformowalne.Ten wątek jest dla tych którzy są za i chcą mieć kominki.A nie mówiłem.Popatrz jak oni odbierają ludziom prawo wyboru.Myślę ,że to swoistego rodzaju wirus.tego się nie da uleczyć.

  3. #43
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Widać poniżej gdzie są samochody i przemysł? (za polskialarmsmogowy.pl)



    Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.
    niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.


    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Co piernik do wiatraka.
    Wprowadzono całkowity zakaz używania paliw stalych w Krakowie, czy nie wprowadzono?
    niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ROTFL Przelewa się. Hipokryzja.
    niemerytoryczny niezwiązany z wątkiem do dyspozycji moderatora.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Ogień palono w epoce kamienia łupanego by się ogrzać. Teraz mamy XXI wiek - są np. pompy ciepła. A, jak się okazuje, można również grzać najdroższym nośnikiem (prądem) bardzo tanio.
    A te PC są napędzane .... prądem. A elektrownie mamy z epoki kamienia łupanego - ogniem produkują prąd.


    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tak wygląda filtr w wentylacji po 2 tygodniach pracy - efekt syfu z jednego kominka z PW! Pomyśleć, że to mielibyśmy w płucach...
    A jak odizolowałeś się od innych źródeł zanieczyszczeń? Bardzo przydatny patent.

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.
    No i ładnie sam cytujesz, że ważne jest co i w czym się spala. Można ekologicznie spalać? Można. To nie kominki są złe, tylko to, co ludzie do nich wrzucają.
    Właściwie obstawiałbym, że akurat kominki są cacy. Bo to ludzie montują w salonie i syfu tam nie palą. To stare kotłownie i tradycyjne śmieciuchy syfią zasilane śmieciami. I wrzucanie do jednego wora kominków jest niesprawiedliwe.

    Poglądy masz. Gorzej z logiką.
    Noże zabijają. NIE nożom.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-02-2017 o 15:48

  5. #45
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wiarygodność ...
    Jeśli na mapie brakuje Twojej miejscowości, wyślij do nas zdjęcie smogu z Twojego miejsca zamieszkania
    na [email protected], a my dodamy je do mapy smog


    Jeśli brakuje ...to dodamy .
    A kto i jak potwierdza wiarygodność takiego zgłoszenia ?
    Darek B

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A te PC są napędzane .... prądem. A elektrownie mamy z epoki kamienia łupanego - ogniem produkują prąd.
    Jakbyś miał na swoim kominku takie filtry i tak kontrolowany proces spalania jak maja te łupano-kamienne elektrownie, to problem smogu by w PL nie występował albo był znaaacznie mniejszy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak odizolowałeś się od innych źródeł zanieczyszczeń? Bardzo przydatny patent.
    Niestety nie jest to dobry patent. Filtr do wentylacji który by rozwiazał problem sąsiada syfiarza podziałałby pare godzin i się zapchał.
    Jak spojrzysz w inne watki, to laik latem używa filtrów G4. Tylko zima kombinuje z dokładniejszymi a i tak niewiele to daje


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Można ekologicznie spalać? Można. To nie kominki są złe, tylko to, co ludzie do nich wrzucają.
    Można ekologicznie spalać w warunkach domowych. Gaz, olej. NIE paliwa stałe. Nawet w najlepszym kotle wyprodukujesz 100x wiecej pyłów niż z gazu. I pewnie z 10x wiecej pyłów niż elektrownia węglowa, która do tego ma 20x wyższy komin.

  7. #47

    Domyślnie

    Kominki szkodzą , alkohol szkodzi , fajki też źle , tłusto żle ! Ile Wy chcecie żyć 150 lat ? Ja palę piję .jem tłusto bo wolę żyć krótko a dobrze niż długo i ch.....jowo !
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 02-02-2017 o 17:12

  8. #48
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=Jastrząb I pewnie z 10x wiecej pyłów niż elektrownia węglowa, która do tego ma 20x wyższy komin.[/QUOTE]



    To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.

    20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.
    Jaka to różnica ?
    Pyły rozsypią się dalej "nie u nas" i na większej powierzchni.
    Darek B

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Kominki szkodzą , alkohol szkodzi , fajki też źle , tłusto żle ! Ile Wy chcecie żyć 150 lat ? Ja palę piję .jem tłusto bo wolę żyć krótko a dobrze niż długo i h.....jowo !
    Jaraj se fajki. Pij, jedz nie zdrowo Twój wybór, który źle wpływa tylko na Ciebie.
    Ale nie wiem czy pamiętasz, zakazano jakiś czas temu palenia papierosów miejscach publicznych bo szkodzą innym a nie tylko temu co chce żyć krócej a fajniej.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale nie wiem czy pamiętasz, zakazano jakiś czas temu palenia papierosów miejscach publicznych bo szkodzą innym a nie tylko temu co chce żyć krócej a fajniej.
    Pamiętam . Wtedy bardzo spodobało mi się stwierdzenie Jana Nowickiego (Wielkiego Szu )." Knajpa bez fajek to jak burdel bez dziwek "

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.

    20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.
    Jaka to różnica ?
    Pyły rozsypią się dalej "nie u nas" i na większej powierzchni.
    Elektrofiltry o sprawnościci ponad 99%
    Odsiarczanie spalin.

    Nie porównuj emisji pyłów z elektrowni z salonowymi urządzeniami grzewczymi....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To tylko Twoje gdybanie i snucie domysłów , oparte na niczym.
    Och od razu na niczym. Jakbyś czytał ze zrozumieniem a nie wybiórczo to co Ci się podoba i sprzyja Twojemu biznesowi to byś pamietał cytowany przez mnie raport Greenpeace'u o ilości pyłów emitowanych przez ofiltrowane elektrownie węglowe. Greenpeace raczej nie pobłaża elektrowniom węglowym i jeśli naciąg dane to wiadomo że na ich niekorzyść.
    Porównałem to z Waszmi danymi o ilości pyłów wziętym z instrukcji siakiegoś tam brunnera.

    Przeliczyłem to na 2tony drewna (26GJ). Kominek - 1500g. Taka sama ilość prądu z elektrowni węglowej - 50g.Tak to wysnułem owe domysły oparte na niczym.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    20 x wyższy komin... i tak pyły spadną na ziemię , tylko te z Krakowa w Katowicach i odwrotnie przy odwrotnym kierunku wiatrów.
    Jak to różnica ?
    2 z geografii. Jak te z Katowic spadna w krakowie, to te z krakowa to raczej w tarnowie. Nawet kierunkiem wiatru manipulujesz.

    I nie wiem czy Ty próbujesz mnie czy siebie obrazić?
    Wzór na pole powierzchni koła: pi*R^2. Owszem, Pyły w końcu spadna. Ale na trochę większej powierzchni, więc rozrzedzone czyli mniej groźne. Polecam chocby wikipedie i artykuły o niskiej i wysokiej emisji, bo to co piszesz jest żenujące, śmieszne., sam nie wiem

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jest wątek dla ludzi którzy chcą mieć kominek. Dla osób które nie chcą jest oddzielny temat.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To jest wątek dla ludzi którzy chcą mieć kominek. Dla osób które nie chcą jest oddzielny temat.
    To dlaczego w wątku o "nierobieniu kominków" połowę postów napisał niktspecjalny i WG któzy za swoje kominki by w ogień skoczyli?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Kominki szkodzą , alkohol szkodzi , fajki też źle , tłusto żle ! Ile Wy chcecie żyć 150 lat ? Ja palę piję .jem tłusto bo wolę żyć krótko a dobrze niż długo i ch.....jowo !
    masz nieaktualne dane...tłusto już nie jest źle..źle jest tłusto w połączeniu z niektórymi innymi produktami, tak na marginesie....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Można ekologicznie spalać w warunkach domowych. Gaz, olej. NIE paliwa stałe. Nawet w najlepszym kotle wyprodukujesz 100x wiecej pyłów niż z gazu. I pewnie z 10x wiecej pyłów niż elektrownia węglowa, która do tego ma 20x wyższy komin.
    Za to w kominku wyprodukuję CO2 które całkiem niedawno fruwało w powietrzu. Obieg współczesny-zamknięty. A spalając węgiel (u nas znaczna część prądu jest z brunatnego) uwalniamy do atmosfery dwutlenek węgla uwięziony w skałach od dziesiątków milionów lat. Do tego w przypadku elektrowni trzeba go spalić ze 3x więcej żeby zamiast kotłem węglowym ogrzać dom prądem 1:1 albo tyle samo, co grzejąc PC.

    Nieekologiczność spalania drewna i ekologiczność prądu to u nas ściema.

    Porównanie spalania węgla do drewna wcale tak fajnie nie wygląda dla węgla:

    Źródło

    I pamiętaj, że przez straty w przesyle trzeba to jeszcze pomnożyć przez 3.




    Źródło


    I żeby nie było - w kominku zamierzam palić rekreacyjnie, a CWU i CO ogrzewać prądem (jeszcze nie wiem czy tylko 1:1, czy tylko PC, czy obydwie metody). Ale nie dlatego, że to modne czy ekologiczne - a tylko dlatego, że to mi się najbardziej opłaca z rozwiązań bezobsługowych.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    masz nieaktualne dane...tłusto już nie jest źle..źle jest tłusto w połączeniu z niektórymi innymi produktami, tak na marginesie....
    Mógłbyś to lekko naświetlić?
    Dzięki z góry
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    masz nieaktualne dane...tłusto już nie jest źle..źle jest tłusto w połączeniu z niektórymi innymi produktami, tak na marginesie....
    No toś mnie pocieszył ! Upiekłem se właśnie kiełbachę w kominku ! Zgodnie z Twoją tezą ,że tłuste w połączeniu z niektórymi produktami nie jest złe . Tłusta kiełbacha + kominek (inny produkt) - jest OK

  19. #59

    Domyślnie

    Jeszcze zapomniałem dodać ,ze to wszystko popijam śliwowicą (swojską ) która jest niezdrowa , zakazana i ogólnie be ale za to przepyszna ! Wolę żyć krótko a dobrze niż długo ............ itd

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za to w kominku wyprodukuję CO2 które całkiem niedawno fruwało w powietrzu. Obieg współczesny-zamknięty. A spalając węgiel (u nas znaczna część prądu jest z brunatnego) uwalniamy do atmosfery dwutlenek węgla uwięziony w skałach od dziesiątków milionów lat. Do tego w przypadku elektrowni trzeba go spalić ze 3x więcej żeby zamiast kotłem węglowym ogrzać dom prądem 1:1 albo tyle samo, co grzejąc PC.

    Nieekologiczność spalania drewna i ekologiczność prądu to u nas ściema.

    Porównanie spalania węgla do drewna wcale tak fajnie nie wygląda dla węgla:

    Źródło

    I pamiętaj, że przez straty w przesyle trzeba to jeszcze pomnożyć przez 3.




    Źródło


    I żeby nie było - w kominku zamierzam palić rekreacyjnie, a CWU i CO ogrzewać prądem (jeszcze nie wiem czy tylko 1:1, czy tylko PC, czy obydwie metody). Ale nie dlatego, że to modne czy ekologiczne - a tylko dlatego, że to mi się najbardziej opłaca z rozwiązań bezobsługowych.
    Zgoda co do 0 emisji C02 z biomasy. Ale ja wole CO2 niż pare kg pyłów z jednego kominka przez rok. Taka sama ilość pyłów wyemituje współczesny samochód przejezdzajac pół miliona kilometrów!! OD CO2 nie umrzesz, choc trzeba go ograniczac. A od pyłów raka płuc z powodzeniem dostaniesz tudziez Twoje dziecko astmy

    Dorabiasz filozofię. 10sekund i google podpowiada że straty przesyłowe w polsce to .....12%. Trochę inna wartość iż podane przez 3x.

    Biomasy nie starczy dla wszystkich. Obecnie w tym kraju spalamy tyle drewna ile wyrasta i nie jest wykorzystywna w innym przemylse. Tego w warunkach domowych jest 5x mniiej niz węgla .Tym sposobem nie ograniczymy emisji C02. Tzn ograniczymy. Ale to kropla w morzu niestety. A skoro już musimy spalać to niech się spali w elektrociepłowni i przejdzie prze filtry.

Strona 3 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony