dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 103
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2059
  1. #61

    Domyślnie

    Róbcie kominki w domu! Lecz wcześniej pomyślcie, czy:
    - chcecie zanieczyszczać powietrze na osiedlu oraz przyczyniać się do powstawania SMOGU,
    - macie siłę/chęci by nosić opał, ciąć go, rąbać siekierą, przenosić, wnosić itp.,
    - czy chcecie poprzez powyższe być uciążliwymi dla otoczenia?
    - czy macie czas na powyższe oraz czy nie warto tego czasu przeznaczyć na milsze czynności,
    - wiecie, że większość energii w kominku wypuszczana jest w powietrze?
    - zdajecie sobie sprawę, że komin to mostek termiczny i jego obecność powoduje nieszczelność domu?
    - osiągniecie stabilną temperaturę w domu w ciągu doby i osiągniecie równą temperaturę w różnych pomieszczeniach domu,
    - nie wolicie zastosować nowoczesnych urządzeń grzewczych typu pompa ciepła lub kocioł gazowy, które zapewniają niskie rachunki za CO oraz są bezobsługowe.

    Powyższe jest zgodne z tematem, a wiedza została nabyta poprzez osobiste obserwacje domów z kominkami i rozmowy z osobami, które posiadają kominek.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  2. #62

    Domyślnie

    A ja bardzo lubię mój kominek,i palenie w nim również,ale nie codziennie.Palę wtedy kiedy chcę,takich dni jest kilkanaście w roku i dziś jest taki dzień - przyjeżdża syn na weekend więc w kominku ogień będzie i posiedzimy wspólnie do póżna.Róbcie kominki,są naprawdę klimatyczne i rodzinne

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    A ja bardzo lubię mój kominek,i palenie w nim również,ale nie codziennie.Palę wtedy kiedy chcę,takich dni jest kilkanaście w roku i dziś jest taki dzień - przyjeżdża syn na weekend więc w kominku ogień będzie i posiedzimy wspólnie do póżna.Róbcie kominki,są naprawdę klimatyczne i rodzinne
    Popieram w całej rozciągłości. Wg mnie, jak pisałem w wątku "przeciwników" :
    A ja, nawiązując do tematu, pozwolę sobie dodać moje subiektywne obserwacje skromnego użytkownika wkładu poniżej 5 Tpln w obudowie średniej jakości wykonanej "tymi ręcami" :
    Ludzie, róbcie kominki w domu!
    Ale róbcie kominki w sposób przemyślany i świadomie dobierajcie wkład, nawet jeśli robicie to sami to trochę poczytajcie, popytajcie kilku/kilkunastu użytkowników - szczególnie takich, których oczekiwania od posiadania kominka są Wam najbliższe. Jeśli podejmiecie decyzję znając większość "plusów dodatnich i plusów ujemnych" posiadania kominka, to nie zaskoczy Was konieczność przechowania i donoszenia opału, wynoszenia popiołu, czyszczenia szyby. Kwestię częstotliwości tych czynności załatwicie świadomym doborem wkładu oraz świadomym paleniem odpowiedniego opału. Tak więc: róbcie kominki w domu w sposób przemyślany i nie pod wpływem emocji/trendu a będziecie z nich baaardzo zadowoleni. Podobnie jak autor niniejszej, trochę przydługiej wypowiedzi
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #64
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Róbcie kominki w domu! Lecz wcześniej pomyślcie, czy:
    - chcecie zanieczyszczać powietrze na osiedlu oraz przyczyniać się do powstawania SMOGU,
    - wiecie, że większość energii w kominku wypuszczana jest w powietrze?
    - zdajecie sobie sprawę, że komin to mostek termiczny i jego obecność powoduje nieszczelność domu?


    .
    1.Dobre wkłady kominkowe emitują znikome ilości zanieczyszczeń, co potwierdzają badania uprawnionych instytutów badawczych



    2. Kompletna bzdura, sprawność dobrych kominków to 80-90%

    3. Od lat są dostępne wkłady kominkowe które 100% powietrza do spalania pobierają z poza domu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd6.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	380813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd24.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	380814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd5.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	380815  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 05-02-2017 o 18:47
    Darek B

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cholera mam obstrukcje to wina smogu z kominka
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Róbcie kominki w domu! Lecz wcześniej pomyślcie, czy:
    - chcecie zanieczyszczać powietrze na osiedlu oraz przyczyniać się do powstawania SMOGU,
    - macie siłę/chęci by nosić opał, ciąć go, rąbać siekierą, przenosić, wnosić itp.,

    - czy chcecie poprzez powyższe być uciążliwymi dla otoczenia?
    - czy macie czas na powyższe oraz czy nie warto tego czasu przeznaczyć na milsze czynności,
    - wiecie, że większość energii w kominku wypuszczana jest w powietrze?
    - zdajecie sobie sprawę, że komin to mostek termiczny i jego obecność powoduje nieszczelność domu?
    - osiągniecie stabilną temperaturę w domu w ciągu doby i osiągniecie równą temperaturę w różnych pomieszczeniach domu,
    - nie wolicie zastosować nowoczesnych urządzeń grzewczych typu pompa ciepła lub kocioł gazowy, które zapewniają niskie rachunki za CO oraz są bezobsługowe.

    Powyższe jest zgodne z tematem, a wiedza została nabyta poprzez osobiste obserwacje domów z kominkami i rozmowy z osobami, które posiadają kominek.
    Twój nick idealnie pasuje do Twoich wypowiedzi.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Róbcie kominki w domu! Lecz wcześniej pomyślcie, czy:
    - chcecie zanieczyszczać powietrze na osiedlu oraz przyczyniać się do powstawania SMOGU,
    palenie od góry eliminuje ten problem.
    Jest to przytyk, ale dla ogrzewających prądem elektrycznym - w PL 90% energii produkowana jest w elektrowniach węglowych.

    macie siłę/chęci by nosić opał, ciąć go, rąbać siekierą, przenosić, wnosić itp.,
    jedni mają inni nie, ale spędzających 8-10 godzin dziennie za biurkiem byłoby to wręcz wskazane - dla mnie sama przyjemność.

    czy chcecie poprzez powyższe być uciążliwymi dla otoczenia?
    jak wyżej

    czy macie czas na powyższe oraz czy nie warto tego czasu przeznaczyć na milsze czynności,
    jak wyżej

    wiecie, że większość energii w kominku wypuszczana jest w powietrze?
    nie jeśli jest to pieco-kominek, kominek akumulacyjny.

    - zdajecie sobie sprawę, że komin to mostek termiczny i jego obecność powoduje nieszczelność domu?
    większość dzisiejszych kominków jest przeciwieństwem tego co piszesz. Są szczelne nie pobierają powietrza z pomieszczenia a z zewnątrz.

    - osiągniecie stabilną temperaturę w domu w ciągu doby i osiągniecie równą temperaturę w różnych pomieszczeniach domu,
    tu racja, ale nie dla wszystkich jest to minus w końcu przy kominku siadamy po to aby się ogrzać.

    - nie wolicie zastosować nowoczesnych urządzeń grzewczych typu pompa ciepła lub kocioł gazowy, które zapewniają niskie rachunki za CO oraz są bezobsługowe.
    jedno nie wyklucza drugiego a może być uzupełnieniem.

    Powyższe jest zgodne z tematem, a wiedza została nabyta poprzez osobiste obserwacje domów z kominkami i rozmowy z osobami, które posiadają kominek.
    prawdopodobnie większość Twoich znajomych jak i moich ma stare zwykłe wkłady wywalające całe ciepło w komin i przegrzewających pomieszczenia a na dodatek, które wg mnie też mają więcej wad niż zalet, ale są rozwiązania takie jak wspomniane przeze mnie pieco-kominki, których największą wadą jest cena reszta to same zalety, ale nikt nikogo do niczego nie zmusza.

    mam nadzieję, że pomogłem

  8. #68

    Domyślnie

    Warto też przed decyzją posłuchać/poczytać tych, którzy mieli kominek i już go nie mają oraz tych, którzy mają, a w ogóle w nim nie palą (był rozpalany w 1. roku, w 2. rzadko, teraz wcale)... Ci użytkownicy są na forum, wystarczy poszukać. Może warto poznać ich powody rezygnacji z kominka.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiście że warto.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Warto też przed decyzją posłuchać/poczytać tych, którzy mieli kominek i już go nie mają oraz tych, którzy mają, a w ogóle w nim nie palą (był rozpalany w 1. roku, w 2. rzadko, teraz wcale)... Ci użytkownicy są na forum, wystarczy poszukać. Może warto poznać ich powody rezygnacji z kominka.
    Jasne, że warto - popieram w 100% - ale "owczy pęd" nie jest wskazany w żadną stronę. Trzeba zebrane informacje przesiać przez sito własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruś Zobacz post
    palenie od góry eliminuje ten problem.
    Jest to przytyk, ale dla ogrzewających prądem elektrycznym - w PL 90% energii produkowana jest w elektrowniach węglowych.
    I tu niestety bardzo się mylisz. Bo elektrownia bełchatów (najbrudniejsza w polsce) generuje 44mg pyłów na MWh. Podawane tutaj dane przez zwolenników kominków pokazują że najlepszy kominek najwyzszej klasy palony od góry generuje kilkadziesiąt razy więcej I to pod nosem mieszkających ludzi a nie 150m wyzej.

    Nim powtórzysz jakąś obiegową prawde sprawdz ja najpierw

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    elektrownia bełchatów (najbrudniejsza w polsce) generuje 44mg pyłów na MWh.
    ROTFL.
    Podasz źródło tej aptekarskiej ilości pyłów?
    A skąd te dane? Czy może w tym zdaniu notorycznie mylisz wielkie litery z małymi i miało być megagramów, a nie miligramów?
    I przestań obrażać mój kraj.

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Warto też przed decyzją posłuchać/poczytać tych, którzy mieli kominek i już go nie mają oraz tych, którzy mają, a w ogóle w nim nie palą (był rozpalany w 1. roku, w 2. rzadko, teraz wcale)... Ci użytkownicy są na forum, wystarczy poszukać. Może warto poznać ich powody rezygnacji z kominka.
    Ja np jestem osoba która ma kominek standardowy, i już przeszedłem kilka etapów palenia. Tzn palenie non stop, zero palenia, palenie okolicznościowe, czyszczenie kominka itd. DGP, 8 lat doświadczeń.

    Teraz po tych swoich doświadczeniach wchodzę w kominek hybrydowy, czyli na pellet i drewno. Za kilka lat będę mógł coś więcej powiedzieć. na razie jestem podekscytowany.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Warto też przed decyzją posłuchać/poczytać tych, którzy mieli kominek i już go nie mają oraz tych, którzy mają, a w ogóle w nim nie palą (był rozpalany w 1. roku, w 2. rzadko, teraz wcale)... Ci użytkownicy są na forum, wystarczy poszukać. Może warto poznać ich powody rezygnacji z kominka.
    Popieram w 100% . Takie podejście rekomenduję nie tylko w temacie kominków ! To że sąsiad ma kombi na gaz ziemny nie oznacza ,że ja też takie muszę mieć. Może się okazać że dla mnie będzie lepszy rower lub dostawczak w dieslu .....

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Czytam te Wasze wypociny i mi się włos na głowie jeży Chce kominek do okazjonalnego palenia - kilka razy w roku. Może pokażę jak to ma wyglądać :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2028.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	380899
    Doradźcie mi zatem proszę co to za wkład, albo jakiego szukać aby wyglądem był zbliżony do tego oraz jak go dobrze obudować.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Teraz po tych swoich doświadczeniach wchodzę w kominek hybrydowy, czyli na pellet i drewno. Za kilka lat będę mógł coś więcej powiedzieć. na razie jestem podekscytowany.
    Jaki model kominka hybrydowego?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zamówiony jest louis air 10kw. Modele aqua jakoś mi nie leżą. Ale może kiedy bym się przekonał. Kto wie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #78
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I tu niestety bardzo się mylisz. Bo elektrownia bełchatów (najbrudniejsza w polsce) generuje 44mg pyłów na MWh. Podawane tutaj dane przez zwolenników kominków pokazują że najlepszy kominek najwyzszej klasy palony od góry generuje kilkadziesiąt razy więcej I to pod nosem mieszkających ludzi a nie 150m wyzej.

    Nim powtórzysz jakąś obiegową prawde sprawdz ja najpierw
    MWh ? To raczej kWh ...

    Zanim zaczniesz pisać takie bzdury to poczytaj

    To czerwone dotyczy wkładu z płaszczem wodnym KV 025W z firmy Romotop .... Gdzie to kilkadziesiąt razy więcej ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd6.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	380906  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 06-02-2017 o 15:30
    Darek B

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie, skończyliśmy już porównywanie kominków do elektrowni. Jak pisałem chętnie poczytam o tym ale w oddzielnym temacie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Zamówiony jest louis air 10kw. Modele aqua jakoś mi nie leżą. Ale może kiedy bym się przekonał. Kto wie.
    Skoro robisz hybrydę pelletową czyli praktycznie bezobsługowe źródło ciepła to ja na Twoim miejscu bym się zastanowił nad wodnym wariantem. Przecież to i tak będziesz miał mało obsługowe źródło ciepła a miałbyś ogrzewanie sporej części kopuły. Skoro bierzesz pellet pod uwagę to też zakładam, że będzie to coś więcej niż tylko okazjonalne palenie.

    Chyba, że zależy Ci na czymś co zadziała bez prądu w sytuacji awaryjnej. To inna sprawa. Pellet na gdy jest prąd, drewno gdy prądu nie ma
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

Strona 4 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony