dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 103
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 2059
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kolejny powód za kominkiem mam teraz grypsko i niema jak wpakować rano i późnym popołudniem do kozy 4-5 kostek brykietu uwalić się pod kołdrą oglądać tv z przerwami na spanie . Na razie uczę się palić tylko samym brykietem bo patyczaki niema już. Efekt taki że tani(liściasto iglasty) brykiet to gówno droższy (dębowy) pali się midzio.
    Nie obrażaj to raz, naucz się pisać, to dwa.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie obrażaj to raz, naucz się pisać, to dwa.
    Czym Cię tutaj obraziłem??
    A pisownią jakoś nigdy się nie przejmowałem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czym Cię tutaj obraziłem??
    A pisownią jakoś nigdy się nie przejmowałem
    Faktycznie, nie obraziłeś. Zwracam honor. Zagalopowałem się. Wracając do tematu, najlepszy moim zdaniem brykiet to Barlinek oraz typu Pini Key. Na brykiecie przejechałem całą zimę, częściowo na w/w oraz na wytworze lokalnego producenta (500 zł/t).

  4. #124
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Dogrzewam też miłością ! Zainwestowałem we wkład i w rodzinę która wytwarza megawaty ciepła. Wystarczy mi teraz kilka patyków i jest ciepło . Czego Tobie też życzę
    On jest jeszcze w tej komfortowej sytuacji ,że podpieka się klimą , podobnie jak Pan omyłka .

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Rzuć przed kominek baranicę ( skóra z barana ) , na tą skórę połóż drugą skórę ( może być blondi ) ,,,,,,,,, tylko nie zapomnij zajarać kominka i podjarać partnerki . Uważaj bo włosy z baranicy wplątują się w d.......... !
    Hehe to się uśmiałem.No to jest argument na plus dla kominka ,tym bardziej,że do kominka pasuje płonący konar i to bez braweranu :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (1).jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	396970

  6. #126

    Domyślnie

    Co tu taka cisza? Gdzie się podziali wielbiciele takich chwil jak poniżej?

    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  7. #127
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cisza ? Bo firmy nie nadążają budować kominków ....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dynamic + akumulacja.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	397673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Owczarnia.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	397674  
    Darek B

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Co tu taka cisza? Gdzie się podziali wielbiciele takich chwil jak poniżej?

    Onanizują się na " Nie róbcie kominków " bo im ta pani z fotki zwiała

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Co tu taka cisza? Gdzie się podziali wielbiciele takich chwil jak poniżej?

    Jesteśmy w ofensywie na waszym froncie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #130
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominek do samodzielnego komponowania własnego wariantu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd54.JPG
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	397706  
    Darek B

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Cisza ? Bo firmy nie nadążają budować kominków ....
    Zaiste, piękne
    Pierwszy rodem z Mad Max'a, drugi z okresu międzywojennego - do wyboru do koloru.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  12. #132

    Domyślnie

    ja tez planuje miec kominek

  13. #133

    Domyślnie

    Proponuję lekturę dla planujących kominek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?338638-Kominek-i-komin-w-domu-energooszcz%C4%99dnym-oraz-pasywnym&p=7541175&viewfull=1#post7541175

    I proszę zwolenników kominków o komentarz - może inne badania np.?
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  14. #134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pamiętaj, że są domy inne niż energooszczędne i pasywne, jak sam napisałeś. I do czego Ci inne wyniki, czyżbyś tym nie ufał?
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 20-10-2017 o 12:01
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Pamiętaj, że są domy inne niż energooszczędne i pasywne, jak sam napisałeś. I do czego Ci inne wyniki, czyżbyś tym nie ufał?
    ???

    Link dotyczy postu z wynikami badań wpływu spalin ze spalania drewna. Że akurat jest umieszczony w wątku 'kominki w pasywnych', nie ma żadnego znaczenia. Trują tak samo w każdym domu.

    Prośba jest o badania, które zaprzeczą tym wskazanym. Ja im ufam, ale może zwolennicy kominków dysponują takimi, w których np. stwierdza się dobroczynne działanie spalin ze spalania drewna na zdrowie ludzi.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    ???

    Link dotyczy postu z wynikami badań wpływu spalin ze spalania drewna. Że akurat jest umieszczony w wątku 'kominki w pasywnych', nie ma żadnego znaczenia. Trują tak samo w każdym domu.

    Prośba jest o badania, które zaprzeczą tym wskazanym. Ja im ufam, ale może zwolennicy kominków dysponują takimi, w których np. stwierdza się dobroczynne działanie spalin ze spalania drewna na zdrowie ludzi.
    ???
    Ja wierzę, że są poprawne. Dym że spalania drewna szkodzi- wprost proporcjonalnie do ilości jakimi się "zaciągniemy" i czasu trwania "wdechu". Wartość szkodliwości zależy od składu chemicznego dymu. Podobnie zresztą jest ze szkodliwością innych dymów/spalin (np samochodowych).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 20-10-2017 o 12:30
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    W podanym linku nie ma żadnych wyników badań, są podane przemyślenia podobno poparte badaniami.

  18. #138

    Domyślnie

    Róbcie kominki w domu !
    Generalnie warto, bo zawsze można w nim zutylizować jakieś stare śmieci, ubrania, buty czy nawet pozostałości po lakierowaniu jak ktoś hobbystycznie zajmuje się pracami warsztatowymi - szkoda kalorii na śmietnik wyrzucać, nawet jest to nieetyczne jak wyrzucanie dobrego jedzenia inni przecież głodują i marzną, a tu takie marnotrastwo .
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 23-10-2017 o 14:29

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Generalnie warto, bo zawsze można w nim zutylizować jakieś stare śmieci, ubrania, buty czy nawet pozostałości po lakierowaniu jak ktoś hobbystycznie zajmuje się pracami warsztatowymi - szkoda kalorii na śmietnik wyrzucać, nawet jest to nieetyczne jak wyrzucanie dobrego jedzenia inni przecież głodują i marzną, a tu takie marnotrastwo .
    Taaa, jak przyjdzie mroźna zima, to nawet letnimi oponami napalisz Kamery monitoringu na własny komin nie masz, bo i po co?

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Taaa, jak przyjdzie mroźna zima, to nawet letnimi oponami napalisz Kamery monitoringu na własny komin nie masz, bo i po co?
    Trzeba je pociąć kątówką i zmieszać 40% na 60% z drewnem iglastym. Wtedy sąsiedzi robią WTF, bo nie wiedzą co jest spalane i myślą, ze to żywica z drzewa tak kopci .

    Po za tym to jest działanie ekologiczne. Ile energii trzeba zużyć na utylizację opony, zwłaszcza transport. A tak, bach do kominka i matce ziemi jest nieco lżej - sąsiadom ciężej, ale to mniejsze zło.

    Warto mieć kominek.

Strona 7 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony