dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    widać kawał dobrej roboty wykonał kolega andrewd2

    właśnie bede przerabiał mój kominek z nakłądką wodną ( chcę ogrzewać jeszcze dodatkową powierzchnie). mam zamiar umieścić w górnej cześci nieduży wymiennik( powierzchnai robocza około 0,3-0,5mkw) wykonany z profili stalowych. chciałem zakupić te ze scianką 4mm ale niestety sie nie udało , mam już 3 milimetrowe 50x50.

    pytanie do andrewd2: widzę , że Twój wymiennik jest z profili stalowych, czy poprawiałeś (spawałeś ponownie) szew na profilu? bo zastanawiam się czy jest konieczność spawania tego łączenia?

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrewd2

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja osobiście uważam że nie ma takiej potrzeby, sam zgrzew jeśli jest dobrze wykonany to posiada przetop i wytrzymalosć jest ok.
    Ścianka 4mm to bardzo dużo biorąc pod uwagę że płynie w profilach woda i są w ten sposób chłodzone.

    Garnki również traktujemy płomieniem i mimo ścianki Max 1mm nie przepalają się.

  3. #23

    Domyślnie

    no własnie ja podobnie myslę dobry przykład z tymi garnkami,choć tu może wystapic korozja, no ale pewnie kilka lat wytrzyma No mam nadzieje, że spawacz poradzi sobie z tym moim wymysłem.

  4. #24

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, czy spawanie takich profili stalowych jest trudne pod kątem tego aby całość była szczelna? Jakim prądem i elektrodą (rutylową, zasadową) spawałeś.? Pytam bo mam możliwość samodzielnego wyspawania takiej podkowy spawarką inwertorową i zastanawiam się czy zabierać się za to.
    Czy Ty jak spawałeś i robiłeś próbę szczelności to poprawiałeś spawy, dużo było z tym roboty?
    W jaki sposób przeprowadzic taką próbę szczelności- wodą czy powietrzem, jak lepiej?

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    manolek

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    podłączę się pod ten wątek, wydaje mi się, że mam podobny problem. Otóż:
    mogę zostać właścicielem takiej nietypowej podkowy jak na zdjęciu poniżej. Moje pytania są następujące:
    1. czy muszę do tego budować piec w ramie, czy po prostu montuję to w obecnym piecu kaflowym, który posiadam?
    2. czy to "urządzenie" zapewni mi ciepło do 5 grzejników ok 90cm szerokich oraz c.w.u. w bojlerze?
    3. będę robił instalację z pompą wody i oczywiście zbiornikiem wzbiorczym w systemie otwartym - czy rurki pex-al-pex nadają się do takiej instalacji?

    a oto zdjęcia tej "podkowy"

    , ,

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Tak patrze i pojawiła mi się idea rozwiązania przeciwnego. Grzanie z CO kaflowego zeby trzymal cieplo po wygasnieciu kotła, przy okazji fajny klimat i mamy czysto w pokoju

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dexter44

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Mam parę pytań.

    Chciałbym zrobić centralne ogrzewanie z pieca kaflowego
    Mieszkanie posiada 75m w tym 3 pokoje ( w każdym pokoju piec kaflowy ), łazienka , kuchnia oraz duży przedpokój.
    Chciałbym zlikwidować dwa piece i z jednego zrobić palenisko aby ogrzewał wszystkie wymienione pomieszczenia.
    Myślałem o rurkach pcv.

    Prosiłbym o jakiś schemat
    Gdzie można kupić podkowę ?
    Jak mogę przerobić piec kaflowy - czy może można kupić już gotowy ?

    W ogóle proszę o jakieś rady , od czego zacząć , ile piec powinien mieć kw na ten metraż itp.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Z jakie regionu Polski jesteś ?
    Znam kilku kolegów z branży którzy mogą wykonać taki piec z grzaniem centralnego.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SEZAMKI

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał M***ki Zobacz post
    Z jakie regionu Polski jesteś ?
    Znam kilku kolegów z branży którzy mogą wykonać taki piec z grzaniem centralnego.
    ... potrzebuję kolegów branży kujawsko -pomorskie - Włocławek. Mam w kamienicy duży piec kaflowy, mieszkanie ok 70m2, szukam ludzi którzy przerobią ten piec aby służył jako ogrzewanie co. Kontakt [email protected]

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fetek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam posiadam piec kuchenny kaflowy poszukuje kogoś kto może zrobić podkowe i pociągnąć centralne mieszkanie 51m2 dwa pokoje, kuchna, łazienka śląskie sosnowiec. prosze o kontakt [email protected] Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0045[1].jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	160706

  11. #31

    Domyślnie

    odgrzeję trochę kotleta , jak wygląda sprawa cieplna grzejników po zakończeniu palenia (no bo w kafloku pali się przeciętnie przez 2 godziny i jest gorący)

  12. #32

    Domyślnie

    Witam. Pnowie nie będę zakładał nowego tematu tylko zapytam tutaj. A mianowicie czy z takej wężownicy (potkowy czy jakoś tak )można zrobić żeby ogrzewała wode w bojlerze i 1 albo 2 grzejniki.?? Chodzi mi dokładnie o to czy można zrobić tak żeby woda z bojlera nie nagrzewała kaloryfera (żeby ta woda z bojlera służyła tylko do kompieli) a grzejniki były ogrzewane jakąś innym ..zasilaniem''. Dziękuje z góry za odpwiedzi i Przepraszam że odkopuje stary temat.

  13. #33

    Domyślnie

    A Pnowie też coś słyszałem że taka wężownica jest lewa i prawa, o co w tym chodzi.??

  14. #34

  15. #35
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Każdy normalny hydraulik wie jak zrobić aby z JEDNEJ rurki wyprowadzającej OGRZANĄ wodę z pieca c.o. zasilić zarówno ogrzewanie jak i c.w.u
    Rurki chłodnicy są do zabezpieczania kominka w sytuacjach awaryjnych.
    Zawsze zalecam podłączenie chłodnicy niezależnie czy wkład pracuje w otwartym czy zamkniętym układzie c.o.
    Przykładowo piec LUGO W z płaszczem wodnym, wyposażony w chłodnicę , w zupełności wystarczy do ogrzanie domu o powierzchni 100 metrów i podgrzania ciepłej wody użytkowej .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LUGO_W_keramika.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	345147  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 30-01-2016 o 11:53
    Darek B

  16. #36

    Domyślnie

    A jednak się da . Bo jeden HYDRAULIK powiedział że innej opcji nie ma jak tylko zrobienia tak żeby woda z bojlera nagrzewała grzejniki. Chociaż ja mało co rozumiem z tego co pan tu napisał ale jednak się da. Dziękeuje wielkię za odpowiedz

  17. #37

    Domyślnie

    Panie Darku a jednak nurtuje mnie ta sprawa z ogrzewaniem grzejników i bojlera no ale do rzeczy, mógł by mi pan narysować rysunek z opisem co i jakm będę bardzo wdzięczny. Albo wysłać mi to na prywatną wiadomość. Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez lukasz51195 ; 31-01-2016 o 23:16

  18. #38

    Domyślnie

    Panowie ile może wziąść hydraulik za podłączenie takej wężownicy,bojlera,2 grzejników, wyjście na kabine i umywalke, bardzo zależy mi na tej odpowiedzi. Pozdrawiam

  19. #39
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Podłączenie wodne wkładu lub piecyka do c.o. zaczyna się od 1200-1500,-
    Darek B

  20. #40
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Polecamy nasz film poradnikowy o tym, jak ratować stare piece:



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony