dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie stara kamienica

    Witam,
    posiadam lokal w starej kamienicy,
    ulokowany jest on na parterze (łącznie 3 piętra)
    od wschodniej ścianie jest dobudowane mieszkanie parterowe, od zachodu jest dalsza część kamienicy z lokalem mieszkalnym.
    Od północy jest wejście bezpośrednio na ulicę są tam stare drzwi i stare okno, od południa nowe okna plastikowe(pozostałe okna również plastik)
    Interesuje mnie częściowe ogrzanie tego lokalu który łącznie ma 100m kw.
    Częściowe ponieważ z bocznej części znajduję się kuchnia gastronomiczna i tam podczas pracy nie potrzebne jest ogrzewanie,

    Kamienica nie ocieplona, z gołą cegłą.
    Interesuje mnie ogrzanie dwóch pomieszczeń:
    1. wejściowe ze starymi drzwiami i oknem, 24.5 m kw i wysokość 3.3 m znajduję się tam kominek- niestety nie spełnia on swojej funkcji, mimo palenia zeszłej zimy w pomieszczeniu i tak jest zimno,
    2. Drugie od strony południowej okna plastikowe, 23 m kw

    Te dwa pomieszczenia są przedzielone ścianą grubą na 40 cm i długą na 1,9m, przejście między tymi pomieszczeniami ma ok 2m
    Proszę o pomoc co zrobić aby była w miarę ciepło ale nie kosztowało to fortuny, zeszłej zimy stosowałem kominek + konwektory elektryczne 2kW ale nie do końca byłem zadowolony z efektu. Wymiana drzwi i okien na ten moment nie wchodzi w grę, nie ma gazu w kamienicy, nie ma możliwości podłączenia żadnego pieca w piwnicy itd.
    Do mniejszych pomieszczeń w zeszłym sezonie kupiłem panel grzewczy na podczerwień, i spełnia on swoją funkcję bardzo dobrze, ma moc około 550w z termostatem więc koszty nie są duże, do tych dwóch pomieszczeń podejrzewam że potrzebował bym takich paneli około 2-3kW o ile nie mocniejsze, tylko obawiam się o koszty energii elektrycznej.
    Myślałem też o piecach akumulacyjnych, w zakupie dość drogie, i nie wiem czy się sprawdzą a nie chce za bardzo wydawać kilku tysięcy i żeby okazało się że taka forma jest nieskuteczna.
    Piece na gaz? Chyba wtedy duża wilgoć będzie? Klimatyzator? Nie koniecznie potrzebuję w lato chłodu bo ten lokal nawet przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych nie nagrzewa się w ogóle. W lato koło 23-24 stopni.
    Proszę o jakieś rady co tu zrobić jak nagrzać stosunkowo tanim kosztem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reeva Zobacz post
    Witaj. Według mnie niesłusznie obawiasz się o koszta ogrzewania przy użyciu paneli na podczerwień. Jest to przecież jedna z najtańszych form zapewnienia sobie ciepła. Według mnie w takich okolicznościach ich użycie jest najlepszym rozwiązaniem na jakie można się obecnie zdecydować. Szczególnie, że już korzystasz z paneli i wiesz jak dobrze potrafią one spełniać swoją*rolę. Oszczędności możesz szukać już przy samym zakupie paneli. Polecam Ci sklep [SPAMER] , w którym są jedne z najniższych cen na urządzenia grzewcze. Odradzam stosowanie klimatyzatora do ogrzewania pomieszczeń, jak również pieca na gaz.
    że co? że jak ..



    panele na podczerwień i tanie ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-11-2016 o 18:00

  3. #3

    Domyślnie

    no to w takim razie co zrobić ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Klimatyzator? Nie koniecznie potrzebuję w lato chłodu bo ten lokal nawet przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych nie nagrzewa się w ogóle
    sam już masz pod nosem rozwiązanie !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony