dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Czy malujecie skosy na kolor?

    Mam duże skosy o dosyć niskim nachyleniu(44*). Zostawiliśmy białe a ściany pomalowaliśmy i moim zdaniem jest złudzenie, że przygniatają pokój (mężowi się podoba). Dać i tam kolor (ale zrobi się kapsuła z koloru).
    Zostawić białe (wrażenie jak wyżej)
    Może dać inny kolor?

    Aha, oprócz skosów jest całkiem duży kawał sufitu.(też biały oczywiście)

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym dała kolor o jeden odcień jaśniejszy od tego, który jest na ścianie - będzie przytulnie, a jednocześnie monotonnie
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy malujecie skosy na kolor?

    Mój salon jest chyba podobny do Twojego.U mnie skos zaczyna sie od wys.2m i ciągnie sie do piętra.Górny hol i dolny sa otwrte i łącza sie płynnie z salonem.W zwiazku z tym wszystko jest pomalowane jednym kolorem.Dopiero sufit na piętrze jest już inny.Nam wydaje sie że to jest dobry wybór.Taka tez była sugestia architekta wnętrz.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas jest taka zasada:
    -sufity na biało
    -dwie ściany - jasna brzoskwinka
    -dwie ściany - ta sama brzoskwinka o dwa tony ciemniejsza
    -skosy - jasna brzoskwinka
    W innej sypialni mamy fiołek, a w trzeciej żółty.
    Wszędzie malowane wg. tej samej zasady.
    Wygląda b. ładnie



    Trochę zamazane to zdjęcie, ale myślę, że coś widać.

  5. #5

    Domyślnie

    Sonika,
    Bardzo ciekawa ta Twoja recepta na skosy. Gdybyś mogła jeszcze jakieś zdjątko wrzucić bo tu nie bardzo mogę dojrzeć. Za chwilę będę malować 4 sypialnie ze skosami......
    Pozdrawiam serdecznie
    Monika

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Postaram się coś znależc, ale nie obiecuję.
    Jeśli mam, to z małżem w tle

  7. #7

    Domyślnie

    Soniko . Może być z Małżem! No chyba, że przesłonił cały widok na misternie pomalowane skosiki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Poszukam, ale dopiero wieczorem.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdjęcia z małżem nie znalazłam, ale znalazłam to:



    Tylko dalej nie wiem czy coś widać.

  10. #10

    Domyślnie

    Sonika!Takie malowanie ścian wygląda bardzo fajnie w małych pomieszczeniach.Ja na piętrze pokoje pomalowałem w podobny sposób.Jeden jest w dwóch odcieniach zieleni,drugi fioletów,a trzeci to jakies takie piaskowe kolory.Suficiki oczywiście na biało.W salonie mam brak sufitu,skos ciągnie sie od dołu aż po góre.Różne warianty przerabialismy i własnie ten jednolity kolor wszędzie wygląda najkorzystniej.Najlepsze jest to że gdy dostajesz od architekta wizualizacje to wszystko jest super.Zaczynasz malowanie i ogarniaja Cie watpliwości.W ten sposób salon był malowany chyba ze cztery razy.Właściwe jest chyba tez to aby tonacje były w miare jasne.To jest duża kubatura i nic nie przytłacza.Jestesmy zadowoleni

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Duzo w tym racji Duchu.
    My też będziemy malować parter na jednolity kolor. Najbardziej podobałaby się nam taka brzoskwinka jak u Ciebie.

  12. #12

    Domyślnie

    Tu chodzi tylko o to że przy dużej kubaturze nic nie będzie Cie przytłaczać.Wrażenie przestrzeni pozostanie.Jak malowaliśmy skos jasnym kolorem to wtedy salon robił sie wąski i wysoki.Troche śmiesznie to wyglądało .Mimo wszystko lepiej u jakiegoś architekta wnętrz zasięgnąć przynajmniej rady.Napewno będzie to tańsze niż metoda prób i błędów .Pozdro

  13. #13

    Domyślnie

    Sonika,
    Wielkie dzięki!!!
    Pozdrawiam serdecznie
    MM

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moniko,
    specjalnie dla Ciebie zrobiłam jeszcze zdjęcie innej sypialni:



    Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam

  15. #15

    Domyślnie

    Soniko,
    Bardzo mi pomogłaś! Mam nadzieję, że się nie pogniewasz jeśli skopiuję w mojej chatce Twój pomysł.
    Pozdrawiam serdecznie.
    MM

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika Malinowska
    Soniko,
    Bardzo mi pomogłaś! Mam nadzieję, że się nie pogniewasz jeśli skopiuję w mojej chatce Twój pomysł.
    Pozdrawiam serdecznie.
    MM
    No coś Ty? Dlaczego miałabym się gniewać?
    Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie Ci się podobać tak jak mnie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony