dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Taras ziemny czy na fundamentach?

    W projekcie mam taras z kostki betonowej na podsypce z piasku i
    30 cm warstwie źwiru. Całość ok 45 cm wysokości.

    Czy taki wysoki taras nie powinien być na fundamentach?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: Taras z kostki czy na fundamentach?

    Cytat Napisał rafal9
    W projekcie mam taras z kostki betonowej na podsypce z piasku i
    30 cm warstwie źwiru. Całość ok 45 cm.

    Czy taki taras nie powinien być na fundamentach?
    z takiej kostki robi się też chodniki, podjazdy itp i (chyba?) nikt pod to fundamentów nie daje

    no ale trzeba dobrze poubijać warstwy pod tarasem żeby potem nie było mini-schodka do salunu

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    takie cos, oczywiscie ze ebz fundamentow to po prostu wybrukowany kawalek powierzchni, i robi sie to tak samo jak podjazdy czy chodniki: wybiera warstwe humusu, ew. jeszce troche gruntu, sypie sie gruby zwir (tluczen) w dwuch warstwach po 15cm zageszczanych mechanicznie, na to piasek z cementem (albo "grysik") i na to kostke. Mozna tez kostke ukladac na plycie betonowej, ale w takim przypadku to bylo by bez sensu

  4. #4

    Domyślnie

    zdecydowanie bez fundamentu. Możesz jedynie wylać sobie murek lub ścianę dookoła tarasu żeby mieć gdzie wsypać wypełnienie

  5. #5

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    mozna wiedziec co wywolalo taka reakcje

  7. #7

    Domyślnie

    A nie myślałeś o drewnie?

  8. #8

    Domyślnie

    zależy od gustu.. ja mam w projekcie taras o innym kształcie, wylewany i wykładany płytkami, a w rzeczywistości buduje większy i na pewno będzie wyłożony kostką..
    ja do drewna nie mogę się jakoś przkonać..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  9. #9

    Domyślnie

    Widziałem tarasy zrobione z drewna bangkirai i cumaru.Przepięknie to wygląda.Koszt podobno 150-200zł za m2.Tylko ponieważ w takim tarasie należy użyć legarów z tego samego gatunku drewna co deski,nie pamiętam czy to cena z legarami czy tylko dech.A wytrzymałość tych odmian jest ponoć przeogromna.Nawet 20-30 lat.Tak powiedziano mi w DLH.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie będzie 23 m2 tarasu na fundamentach i ok. 20 m tarasu z kostki

    zastanawiam się czy połączenie tego będzie karkołomnym zadaniem - oba będą połączone

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    U mnie będzie 23 m2 tarasu na fundamentach i ok. 20 m tarasu z kostki

    zastanawiam się czy połączenie tego będzie karkołomnym zadaniem - oba będą połączone
    a jak to zamierasz polaczyc ?? czy ta kostka bedzie na plycie zelbetowej ?? jak nie masz jakis wynalazkow porobionych, to normalnie dostawiasz kostke do reszty tarasu zostawiajac jakies 0,5 cm przerwy, ktora potem wypelnisz piaskiem. no chyba ze masz cos jakos inaczej rozwiazane

  12. #12

    Domyślnie

    BK
    Wydaje mi się,że jak dobrze zagęścisz grunt pod kostką,położysz ją tak jak robią dróżki osiedlowe(żwir-piach-cement-kostka-polać wodą).To nie będzie żadnego problemu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    polać wodą
    to lepiej sonie darowac, bo nagle polewanie kostki woda, to tylko moze spowodowac ze gdzies cos sie wymuje, lepiej niech deszcz, wilgcoc z podloza, i nich sobie samo dochodzi )

    dla rownosci powierzchni kostki, warta ja po ulozeniu dodatkowo zawibrowac. (a czesto ten krok jest pomijany, i jakze potem czesto mozna sie potknac o kostke i o ile przy kostka typu "nastalit" toleruje pewne nierownosci to juz ta zwykla plaska duzo gorzej)

  14. #14

    Domyślnie

    Niech będzie deszcz.

  15. #15

    Domyślnie

    A u mnie będzie taras z bruku klinkierowego. Rozważałem opcje; taras wylewany z płytkami i taras na gruncie kostka lub klinkier i przeważyla opcja klinkier jak zobaczyłem taki taras i schody wejściowe na własne oczy. Dzieło sztuki w wykonaniu renomowanej ekipy ( i wcale nie drogiej). Obrzeża (schody) obrobione z jednostronnie polerowanego granitu w kilku kolorach. Mozaika z klinkieru sortowanego ręcznie w celu dobrania cieni. Coś pięknego! Koszt? Ekipa bierze za to 100zł za 1m2 + dodatkowo za obróbki granitowe w uzgodnieniu z inwestorem (koszt robocizny i materiału). IMO trwałość tego rozwiązania jest bezsprzecznie dużo większa jak najlepszych płytek gresowych na lanym tarasie, które niestety przy partactwie co niektórych majstrów mogą po kilku zimach odpadać.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Darpiot czy możesz wrzucić tutaj zdjęcia tarasu o któym mówisz?? byłbym wdzięczny..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boowa
    Darpiot czy możesz wrzucić tutaj zdjęcia tarasu o któym mówisz?? byłbym wdzięczny..
    W chwili obecnej jest to niemożliwe; braki sprzętowe i zima. Dodam tylko że pomysł znajomy wziął z netu (masę jest zdjęć z ciekawymi rozwiązaniami tarasów, podjazdów itp z klinkieru). Całość to ok. 40m2 i kosztowało ogółem 5500zł.
    A i co jeszcze; wykonawce znam bardzo dobrze i to właśnie on zdecydowanie bardziej poleca klinkier brukowy zamiast kostki, której wykonanie to ok. 90zł za 1m2 + obróbki (krawężniki). Większa trwałość szczególnie kolorów; klinkier nie odbarwia się tak jak kostka betonowa i nie ulega takiej degradacji jak kostka w wyniku działania czynników zewnętrznych. Z informacji uzyskanych od wykonawcy wiem, że bardzo wielu ludzi którzy kilka (naście) lat wstecz kładli pod domami kostkę brukową teraz ją zdejmuje i kładzie granit lub klinkier brukowy
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    ja planuje właśnie kostkę granitową z wykończeniami z klinkieru brukowego.. troszeczkę chciałbym się czymś zasugerować żeby nie działać całkowicie po omacku..

    postaram sie poszukać jeszcze podobnych rozwiązań w sieci, chociaż do tej pory niewiele znalazłem..

    pzdr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Słuchajcie, ktoś ostatnio pokazywał odjazdowy taras z serpentynitu. Albo serpentynit na ten taras? Pamiętacie może, w którym temacie to było ?(zapomniałam )

  20. #20

    Domyślnie

    Doradźcie mi. Taras wejściowy mam mieć w kształcie łuku. środek promienia wypada we wnętrzu domu. Jak najprościej wyznaczyć taki łuk ale żeby był dokładny
    mik
    GG 4383095

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony