dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anja_

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    3

    Post Wyrównanie starej drewnianej podłogi (odchył 60mm)

    Witam serdecznie,

    niedawno wprowadziłam się do starej przedwojennej kamienicy, powoli zaczęłam ją remontować, i do dnia dzisiejszego wszystko szło dobrze...
    Za dobrze... Przejdę do konkretów nie mam pojęcia czym (jak) mam wyrównać podłogę w jednym z pokoi?
    Pokój ma wymiary 3.8m na 6m, nierówność wynosi około 55-60mm (opada przy ścianach), podłoga to deski pomalowane farbą olejną a na nich dykta i na to chciałam położyć panele aczkolwiek nie sądziłam że podłoga ma aż takie odchyły. Dodam tylko że chciałabym uniknąć zerwania podłogi z uwagi na to że mogłabym zniszczyć swoją dotychczasową pracę (regipsy na stelażach), mało tego w górę tez z nową podłogą też nie mogę iść za wysoko ponieważ pomieszczenie jest bardzo niskie.
    Będę wdzięczna za każdą radę,

    Pozdrawiam Ania.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DREWIX

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    K-Kożle
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej Anja, co do tej podłogi to ja bym położył płyte OSB na cieńkim ruszcie , a potem na to podkład i panele. Pozdrawiam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    hej ania.. nie rob tego. Największym zboczeniem jest zakryc nadajace sie do odnowienia piękne drewno jakims wyrobem laminowanym
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anja_

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, powiem wam szczerze że stare kamienice mają dużo ograniczeń!
    człowiek nie może zbytnio obciążyć stropu (wylewka), na poddaszu sufity są niskie, skosy, ściany krzywe (swoją drogą krzywizna ścian po źle położonym tynku, ja mam jeszcze szczytową ścianę postawioną pod skosem tak że żadnego mebla w rogu nie ustawię), podłoga to istne fale, do tego przechodzące tu i tam kominy i nieszczęsne piece kaflowe. Nie wspomnę o ograniczeniach finansowych i o tym że gdy się robi remont to trzeba gdzieś mieszkać więc nie może on trwać zbyt długo, na szczęście na głowę mi jeszcze nie kapie
    A co do tematu to zdecydowałam się położyć płyty OSB mam nadzieję że trochę poleżą, ale następnym razem zrywam podłogę i robię od początku piękną drewnianą podłogę.

    pozdrawiam Anja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony