dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomko26

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie Wymienniki ciepła-ważny problem!!

    W związku ze nasza gmina jest proekologiczna-opłaca sie zainwestować w energie cieplną "miejską". Mam pytanko moze ktoś z forumowiczów zakupywał juz wymiennik ciepła. Mnie interesuje do 15kv, jednofunkcyjny.
    Pozdrawiam i czekam na odp.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    moze wyjasnisz o co chodzi
    mnie sie wydaje ze wymiannik ciepla w teym wypadku to twoje kaloryfery???

  3. #3
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    tomko26chodzi Ci najprawdopodobniej o węzeł cieplny

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomko26

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie Wyjasniam

    Przedsiebiorstwo dostarcza do domu energie cieplna a ja musze u siebie w kotłownii zamontowac wymiennik ciepla w wysokim cisnieniu-jednofunkcyjny. Potzrebuje taki wymiennik kupic przejrzalem juz oferte firm ale zawsze jakis forumowicz moze cos podpowiedziec. Przegladalem oferte firmy meibes i cetetherm ale ich ceny sa dla mnie za wysokie. Znalazlem tez rad ale moze ktos z forumowiczow wie cos wiecej i zna jakis innych producentow. Z gory dzieki

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Poszukaj wymienników typu JAD.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomko26

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Juz znalazlem RAD wyzej juz to napisałem...a moze jeszcze ktoś coś słyszałał?

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba Grzesiek13 napisał JAD, a nie RAD. Na przykład secespol produkuje JADY (bardzo fajne, sam mam taki). Do domku jednorodzinnego najlepszy będzie H0-K, lub H-1K. To oczywiście zależy jakiej powierzchni wymiany potrzebujesz. Tak na marginesie, pogadaj z jakimś instalatorem w okolicy, niech on w Twoim imieniu się tym zajmie. Jak znajdziesz chwilkę to napisz, co to znaczy "za wysokie" i ile dla Ciebie jest "w sam raz". Wtedy ktoś na pewno Ci odpowie czy to jest możliwe do kupienia w akceptowalnej dla Ciebie cenie.

    A poza tym zapamiętaj sobie kolego: wymiennik ciepła to wymiennik ciepła. Nie jest ani jednofunkcyjny, ani dwufunkcyjny, ani dwudziestofunkcyjny. Jednofunkcyjny może być węzeł cieplny.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Fakt Jad to nie Rad

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomko26

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    5

    Domyślnie do czajnika

    Przyznaje sie do błedu . Juz poczytałem o wymiennniakch troche. Mam pytanie do ciebie-ty uzywasz wymiennika i jakie masz z tym doswiadczenia

  11. #11

    Domyślnie

    No cóż, wymiennik, jak wymiennik, jest zamontowany i tyle. Jeżeli przedsiębiorstwo dostarcza Ci czynnik o wysokich parametrach, to po prostu musisz go mieć i nie ma co dyskutować. Można ewentualnie rozważyć czy płytowy, czy JAD.

    W uproszczeniu: pierwszy jest droższy, ale zajmuje mniej miejsca, bo ma większą sprawność wymiany ciepła, natomiast drugi - odwrotnie. Decyzja należy raczej do Ciebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony