dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Brak Podłogówki a Kocioł Kondensacyjny

    No właśnie ,dom około 450 m.kw. bez podłogówki.Czy w takim przypadku
    kocioł kondensacyjny da jakieś oszczędności w stosunku do kotła klasycznego np 2 stopniowego Vailanta ?

  2. #2
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    kondensat z racji swojej konstrukcji zawsze będzie kotłem o większej sprawności nawet w przypadku gdy nie kondensuje, posiada przecież dodatkowy wymiennik ciepła

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.074
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Zawsze a szczegolnie przy tak dużej powierzchni.

    Oczywiście pod warunkiem stosownego przewymiarowania grzejników,
    by kondensacja funkcjonowała - temp. powrotu nie więcej niż 56oC.

  4. #4

    Domyślnie

    średnio jakie przewymiarowanie grzejników ?czy instalacja poza kotłem grzewczym w obu przypadkach jest taka sama a decyzja co do rodzaju kotła/klassyk czy kondensat/ można zostawic sobie na później ?

  5. #5
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    rozbrajają mnie tego typu pytania ile przewymiarować. grzejnik jest dobierany do strat pomieszczenia czyli prawidłowo powninno być zroboine OZC i później dopiero mając zapotrzebowanie na ciepło dla danego pomieszczenia można dobierać grzejniki, zakładając przy tym temperaturę pracy instalacji tj. maksymalną temperaturę do jakiej ma grzać kocioł przy minimalnych temperaturach w danej strefie klimatycznej. tak na marginesie gdyby wszyscy podawali miejsce zamieszkania można by było udzielić więcej informacji u mnie w III strefie jest -20 C. dopiero mając te dane można zacząć dobierać grzejniki. każdy producent w swoich materiałach projektowych posiada tabele z mocami grzejników przy odpowiednich temperaturach zasilania i powrotu. jeżeli nie jest to podane w tabelach to są odpowiednie przeliczniki mocy. acha jeszcze jedno instalacja jest dokładnie taka sama

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    1950
    Nie tylko Ciebie rozbrajają
    Cytat Napisał boguslaw
    Oczywiście pod warunkiem stosownego przewymiarowania grzejników,
    by kondensacja funkcjonowała - temp. powrotu nie więcej niż 56oC.
    bogusław
    Czy parametry doboru 70/55/20 uznajesz jako przywymiarowane ?
    Przecież to są normalne parametry doboru no może jeszcze 75/60/20.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    kondensat z racji swojej konstrukcji zawsze będzie kotłem o większej sprawności nawet w przypadku gdy nie kondensuje, posiada przecież dodatkowy wymiennik ciepła

    możesz mnie oświetlić co do tego wymiennika
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.074
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    VPS - dobrze wiesz o co mi chodziło.

    Podajemy parametry graniczne górne a nie średnią czy też normalną temperaturę roboczą.
    Nie ma się co wdawać w szczegóły, inwestor powinien wiedzieć jedynie na wstępie, że przy kondensatach takie "ograniczenie" występuje.

    Reszta należy i tak do jego projektanta czy też wykonawcy - dobór i ustalanie parametrów niezbędnych do zbilansowania strat co wskaże następnie konkretną, niezbędną do tego moc grzejników.

  9. #9

    Domyślnie

    jeszcze raz -czy fachowcy absolutnie zdecydowanie mówią - kondensat mimo braku podłogówki ?
    mniejsza o ekologię ale czy mnie w ciągu 10 lat sie zwróci koszt droższego kotła ,większych grzejników i przygotowania komina - porównując "kondensaty" i "klasyczne" tych samych firm ?np Junkers kondensacyjny i klasyczny ,Vailant konden. i klasyczny etc?

  10. #10
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    izz nie zwróci się ale ty pytałeś czy może pracować. z drugiej strony co Ci sie w domu zwróci

  11. #11

    Domyślnie

    1950 źle mnie zrozumiałeś -ja wiem ,że moze być taki układ ale czy musi ?

    Pytanie nie zwróci się bo brak podłogówki i nie ma on wtedy większej racji bytu ? czy nie zwróci się z powodu aktualnych cen na rynku?

  12. #12
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    kondensat zawsze będzie oszczędniejszy od pozostałych kotłów i jeśli będzie pracował w instalacji grzejnikowej liczonej na inne kotły to w conajmniej 90% sezonu grzewczego będzie kondensował bo do kondensacji potrzeba mu temperatury na powrocie mniejszej niż 57 C czyli temperatura zasilania będzie najmniej około 65 C a takie temperatury na zasilaniu występują z reguły przy około -20C. czy go kupisz czy nie zależy to tylko od Ciebie, jeżeli stać Cię na kondensata to go kup za to eksploatacja będzie tańsza

  13. #13

    Domyślnie

    JA PISZE ZE SIE ZWROCI I NIEZALEZNIE CZY PODL. JEST CZY JEJ NIEMA CZY GRZEJNIKI DOBIERASZ NA 75/65/20[70/50/20] CZY NA 55/45/20 ROZNICA JEST NA KORZYSC KOND. TYLKO LUDZIE MYSLA ZE JAK ZAMONTUJA KONDENSATA TO JUZ GAZU PALIL BEDZIE SYMBOLICZNIE JA JUZ W INNYCH POSTACH PISALEM DUZO NA TEN TEMAT I NIECH CE SIE POWTARZAC BO JAK SIE KTOS UPRZEDZI TO ZADNE ARGUMENTY DO NIEGO NIE TRAFIA
    FAKT JEST ZE NAJSZYBSZY ZWROT BEDZIE PRZY DUZYM METRAZU I PODL. ALE NAWET NA PARAMETRY 75/65/20 TEZ KOND. MA WIEKSZA SPRAWNOSC NIZ KOCIOL ZWYKLY
    INACZEJ NAGORSZY KOCIL KONDENSACYJNY JEST LEPSZY OD KOTLA NAJLEPSZEGO ALE ZWYKLEGO
    JAKI DLUGI ZWROT BEDZIE WYLICZALISMY TO KIEDYS NA SZKOLENIU [PRZEWAZNIE NA KAZDYM SZKOLENIU ROZNYCH FIRM SA ROBIONE TAKIE WYLICZENIA ]A PRAWIE WSZYSCY TWIERDZILI ZE NAWET PRZYJMUJAC NAJBARDZIEJ NIEKORZYSTNE WARUNKI PRACY KOND. [WYZSZE TEMP PRACY OSTRZEJSZE ZIMY DLUZEJ GRZEJE NA TEMP. ZASILANIA WYZSZYCH]TO ZWROT ROZNICY MIEDZY KOTLEM KOND. A TURBO ZWYKLYM [BO MOIM ZDANIEM TO TAKIE MOZNA POROWNYWAC ANIE Z OTWARTA KOMORA SPALANIA] JEST WGRANICACH 4-6LAT JA WOLE PRZYJAC 8LAT A NASTEPNE LATA ZARABIA NA NASTEPNY KOCIOL
    INNA SPRAWA ZE OD KOND. NIEUCIEKNIEMY BEDZIE ICH CORAZ WIECEJ MAM TYLKO NADZIEJE ZE JESZCZE STANIEJA

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Również jestem przekonany że inwestycja w kocioł kondensacyjny jest opłacalna i zwrot nakładów zwróci się zdecydowanie szybciej niż za 10 lat jak niektórzy piszą.
    Podaję przykład.
    Wymieniałem kocioł kondensacyjny u klienta w nowym domu o pow 213 m/2 przedtem ogrzewanie elektryczne (choler... wysokie rachunki za prąd)
    Obecnie rachunki za gaz ok 1600 zł za sezon.
    Po tej wymianie ojciec klienta zdecydował się również na wymianę na kondensat. Miał zamontowany 6 letni kocioł wiszący tej samej firmy w pełni sprawny. Pow domu 250m2 rachunki ok 3300 zł na rok.
    Po wymianie tylko kotła rachunki wynoszą 2200 zł na rok czyli oszczędność 1100 zł rocznie.
    Różnica między kondensem a kotłem nie kondensacyjnym z zamkniętą komorą w 2003r wynosiła 1668 zł
    Czy inwestycja w kocioł kondensacyjny się opłaca? Odpowiedzcie sobie sami.
    Dane odnośnie płaconych rachunków otrzymałem od klientów.

  15. #15

    Domyślnie

    Bez dwóch zdań instaluj kondensata.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony