dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie odkurzacz piorący

    witam . jaki macie? jaki polecacie? jaki jest dobry za rozsądną cenę?co jest ważne w takim odkurzaczu ,czyli czym się kierowac przy zakupie? pozdrawiam ana

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Moi rodzice maja philipsa nie wiem jaki model ale rok temu kosztował 1200 zl. Jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie to tak średnio pierze...zależy jak bardzo stare są plamy...jak siostra wyprała sobie wersalke to dwa dni ją suszyła...poza tym do normalnego odkurzania mają drugi - mniejszy, poręczniejszy, z pozostałych funkcji nie korzystają...
    W moim odczuciu to szczota i dobry środek też dobry(o ile nie lepszy) sposób na plamy...

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Macio dziękuję!czy nikt więcej nie ma takowego odkurzacza ??? pozdrawiam ana

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co do odkrzuczaczy w cenie około 800-1000zł, czyli najpopularniejszego Philipsa i Zelmera Wodnika, to moje opinia jest zbliżona do macio, szczota na plamy
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    interesują mnie opinie i o innych tych z droższej półki odkurzaczach.pozdrawiam ana

  6. #6

    Domyślnie

    Phillips (modelu nie pamietam, ale ten popularny model z metalowymi rurami, 2000 czy cos takiego) sprawuje sie dobrze. Nawet lubie myc nim okna. Wczesniej kupilem Elektroluxa to jak go chcialem przeniesc (trzymajac za orginalny uchwyt) to odpadal zbiornik z plynem do prania i zabrudzil dywan. Poza tym slabo spasowane czesci. Modelu niestety nie pamietam bo byla to przygoda jednodniowa. Co do Wodnika to kolega narzeka,ze polaczenia przewodow przeciekaja i jego zona nie uzywa go do prania tylko odkurzania. W/g mnie modele drozsze od tanszych poza moca roznia sie tylko wyposazeniem

  7. #7

    Domyślnie

    serdeczne dzięki za ciekawą odpowiedz!pozdrawiam ana

  8. #8

    Domyślnie

    Słyszałam opinię jakoby pranie dywanów i wykładzin tym sprzętem powodowało namnażanie się roztoczy, zwłaszcza jeśli dywan nie jest wysuszony (zdjęty po praniu, co nie jest możliwe np. w przypadku wykładziny na całej podłodze). Alergolog odradził kupno mojej mamie, bo moja siostra ma alergię poważną, a taka wilgoć w dywanie sprzyja tym wypierdkom (roztoczom).
    Wśród moich znajomych którzy kupili takie sprzęty, okazuje się później że nie korzystają z tych właściwości odkurzacza bądź robią to sporadycznie, większość stwierdziła że częstotliwość używania funkcji piorącej niewarta jest takich pieniędzy.
    Pozdrawiam. Capra

  9. #9

    Domyślnie

    Capra, pewnie masz racje z tym sporadycznym praniem , bo kto czesto pierze dywany.U mnie brzdace rozrabiaja i wydaje mi sie ze zona pierze co 3m-ce. Wczesniej kupila (bez konsultacji ze mna) taki ktory tylko zbiera wode (tzn. trzeba bylo szorowac reczna szczotka a on tylko potem zbieral wode). Wytrzymala z nim rok, no a teraz jest bardzo zadowolaona.
    Tyle ze na pewno taniej byloby wynajac kogos do prania dywanow (biorac pod uwage takze stracony czas). Kiedys mozna bylo wypozyczac taki odkurzacz w sieci Komfort

  10. #10

    Domyślnie Odkurzacz piorący Karcher

    Ponieważ mam sporo podłogi z terakoty i mało czasu na sprzątanie, wymyśliłam, że kupię sobie odkurzacz, który będzie mył podłogę. Znalazłam coś takiego odkurzacz piorący Karcher http://www.karcher-mjm.pl/index.php?...&id=31&item=19

    Czy Ktoś używa odkurzacza do mycia podłóg ? Jakie macie modele odkurzaczy ??

  11. #11

    Domyślnie

    odkurzacz piorący służy nie do mycia podłogi, tylko do prania wykładzin.

    Do mycia podłóg ja używam czasami męża)))

    pozdr,
    Magda B

  12. #12

    Domyślnie Odkurzacz pioracy

    Zona zamierza kupic odkurzacz pioracy do domu (czyszczenie dywanow, obic), cena do 1000 zl I zachodzi pytanie odkurzacz jakiej firmy wybrac aby bylo tanio i zeby sie nie psul Czy mozecie cos poradzic

  13. #13

    Domyślnie

    Mamy electrolux praxio bodajże chyba 4026 z filtrem hepa, nawet szyby ładnie myje... polecam, worki tylko drogie, ale są zamienniki, kosztował 1100, teraz może i 1000 ale warto dopłacić

    wodniki zelmera, i w zasadzie z tego co wiem to tylko te dwa reszta to szajs

  14. #14

    Domyślnie

    Po wizytach w sklepach z sprzetem AGD i niektorych opiniach sprzedawcow doszlem do wniosku ze lepiej bedzie nie kupowac odkurzacza a co jakis czas wezwac fachowcow od czyszczenia dywanow

  15. #15

    Domyślnie

    Wydałam 6 lat temu ponad 1100,- kupiłam wodnika i... prałam może 2 razy. Owszem znajomym pożyczyłam ale do odkurzania przeprosiłam się ze starym. Wielkie, ciężkie a po schodach musze nosic więc niewygodnie. Raz w tygodniu przejade na kolanach szmatą dywan i też świeżo a trzepak blisko więc kurzu wiele się nie nazbiera. Może kiedyś jak małża zmobilizuje...

  16. #16

    Domyślnie

    my też z 8 lat temu kupilismy wodnika ale praca z nim to obył koszmar
    ciężki, dużo pracy przygotowawczej i potem czyszczącej
    masakra
    stoi teraz choć sprawny na strychu i odpoczywa
    moim zdaniem nie warto wydawać kasy na pseudo piorące odkurzacze, lepiej raz na jakiś czas wynająć kogos do tej pracy

  17. #17

    Domyślnie Jaki odkurzacz do prania dywanów?

    Jaki kupić odkurzacz do prania dywanów i tapicerki.? Nie myślę o sprzęcie profesjonalnym tylko do domowego użytku.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Czy ktoś używa może tego modelu?
    Też o nim rozmyślam ostatnio...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Nie mam Karcher'a ale mam Philipsa do sprzątania na mokro/sucho + pranie wykładzin dywanów + przystawka do mycia okien. Z praktyki mogę podpowiedzieć że taka maszyneria to wielki grzmot zajmujący sporo miejsca. Najwygodniejsze to to nie jest. Dużo ceregieli jest z czyszczeniem. Trzeba wylać syf potem co nieco przepłukać wysuszyć itd.. Zmywanie podłogi wcale nie idzie tak szybko. Szybciej wychodzi metodą tradycyjną czyli zamiatanie szczotką a później zmycie mopem. Sporo zabawy jest z "przezbrajaniem" odkurzacza z suchego odkurzania na funkcje mokre i na odwrót. Praktycznie w Philips'ie funkcje mokre są używane raz w roku do prania dywanów. Mycie okien i podłóg to sporadyczne zastosowanie. Przy zakupie takiej maszynki podstawowa moim zdaniem sprawa to szybkość i łatwość czyszczenia samego sprzętu, bo co z tego że łatwo sie sprzata jak później trzeba bawić się ze sprzętem. Dla przykładu podam przypadek turboszczotki do dywanów. Odkurzanie dywanu 5 minut czyszczenie z włosów/sierści szczotki tyle samo albo dłużej.
    Pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No to już sama nie wiem ...
    Na razie nie przyglądałam się na żywo, tylko w necie, będę musiała zrobić sobie wycieczkę do sklepu i popytać.
    U mnie takie urządzenie jest koniecznością, ponieważ na dużej powierzchni będę mieć tzw. kamienny dywan, czyli podłogę chropowatą z drobnymi szczelinkami (drobne kamyczki zalane masą epoksydową).

    Coś takiego:



    Mop sobie z tym raczej nie poradzi...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony