dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie co na schody betonowe

    Witajcie!

    Od tygodnia lub dwóch bardzo intensywnie zastanawiam się czym pokryć schody betonowe w moim domku, rozważam dwa wyjscia:
    1) zrobić z nich zwykłe drewniane schody,
    2) całkowicie pokryć je wykładziną dywanową (taką grubą 2,5cm)

    Każde z tych wyjść ma swoje plusy i minusy, obecnie jak poznałem kalkulację pierwszej opcji zastanawiam się nad wykonaniem tej drugiej .
    Co sądzicie o takim rozwiązaniu, wiem, ze w niektórych domach stosuje się wykładziny na schodach i jest OK.

    Czekam na Wasze opinie, dlaczego tak, dlaczego nie...

    Pozdrawiam!
    Janusz

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie stopnice i barierka drewniane, podstopnice - terakota lub gres jak w holu. No i pobejcowane. Taki jest plan - zobaczymy co z Tego wyjdzie.
    Jeżeli wykładzina dywanowa to raczej jako prowizorka na "tymczasem". No chyba, że ktoś ma jakieś ciekawe pomysły i może się nimi podzielić. Widziałam też w galerii zdjęć domów forumowiczów (chyba?) schody obłożone terakotą, która wyglądała jak drewno. Bardzo ładnie to wyglądało - jak cenowo nie wiem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika Malinowska
    Jeżeli wykładzina dywanowa to raczej jako prowizorka na "tymczasem". No chyba, że ktoś ma jakieś ciekawe pomysły i może się nimi podzielić. Widziałam też w galerii zdjęć domów forumowiczów (chyba?) schody obłożone terakotą, która wyglądała jak drewno. Bardzo ładnie to wyglądało - jak cenowo nie wiem.
    Jeśli chodzi o wykładzinową prowizorkę na schodach to widziałem ją na filmach amrykańskich. Oni tak mają w domach i nie wyglądało to na rozwiazanie tymczasowe, bo propagowane w Hollywood

    Zgłębiałem trochę temat terakoty na schodach, w związku z tym, ze mam schody zabiegowe to musiałbym kupić sporo terakoty, bo miałbym na prawdę sporo odpadu.
    Co prawda widziałem fantastyczną terakotę (www.zirconio.es) na schody, ale obawiam się, ze cenowo wyszłoby to tak samo jak prawdziwe drewno. Bo przecież muszę i tak zrobić balustrady, itp. które są całkiem drogie...
    Mam na myśli kafle Nordik 1 Luxe w 4 wariantach odcieni - cena 170zł/m

    Co ma być to i będzie...
    Pozdro!
    Janusz

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ja betonowe schody pomalowałam betondurem. Miało być tymczasowo, ale wyszedł swietny efekt i kolor i chyba zostawię jako stałe rozwiązanie...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poznanianka
    Ja betonowe schody pomalowałam betondurem. Miało być tymczasowo, ale wyszedł swietny efekt i kolor i chyba zostawię jako stałe rozwiązanie...
    Pomysł jest faktycznie ciekawy, ale pod dwoma warunkami:
    1) murarze zrobili równie i ładne schody
    2) tynkarze i pozostali nie zanieczyścili ich swoim działaniem (gips, klej itp).
    Masz moze jakieś zdjęcie swojego dzieła?
    Chętnie rzuciłbym okiem...
    Janusz

  6. #6

    Domyślnie

    U siebie też mam schody zabiegowe. Wrysowałem je w komp Corelem. Potem nałożyłem siatkę 30cmx30cm i policzyłem ile czego potrzeba. Odpady na ogół pasują w inne miejsca. Wyszło tak, że zostały mi 2 całe płytki i wiaderko ścinek.

    Stopnice są wykonane ze zwykłych gresów ryflowanych (z ponacinaniami). Podstopnice i cokoły zrobiłem tynkiem mozajkowym (kamyczkami).

    Schody wyszły tanio, są trwałe, łatwe do czyszczenia i cieszą oko

    Foto na priv...
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    murarze zrobili równe schody tynkarze je posprzątali po swoich szalonych działaniach -jako warunek wypłaty kasy, więc się starali. Jak zrobię zdjęcie, to je prześlę. W Leroy Merlin też mieli zdjęcia wykonczonych schodów różnymi rodzajami okładzin typu betondur i inne cuda, jak masz jakis LM w okolicy, zajrzyj tam. Jak zrobie zdjecia swoim schodom, wysle ci je.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że okładanie schodów wykładziną dywanową jest u nas rzadkością . Znam domy, gdzie to rozwiązanie jest zastosowane- nie powiem: to miłe wchodzić po schodach , które nie wydają charakterystycznych dżwięków ( jak np. drewniane ) . Przed wszystkim nie przeszkadzamy śpiącym w sypialni – gdyż echo stukotu obuwia nie rozchodzi się po całym piętrze- i to naprawdę duży atut . Co do utrzymania w czystości – jeśli nie ma małych dzieci i biegających długowłosych pupilów- nie jest najgorzej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan_Ost
    Jeśli chodzi o wykładzinową prowizorkę na schodach to widziałem ją na filmach amrykańskich. Oni tak mają w domach i nie wyglądało to na rozwiazanie tymczasowe, bo propagowane w Hollywood
    Takie porównanie to mimo wszystko chyba trochę nieporozumienie. W Stanach jest zupełnie inny styl samego budowania (tam przecież nikt nie buduje domów z porothermu czy Ytonga) i wykańczania wnętrz i nijak się to ma do naszej rzeczywistości.

    Co do wykładziny na schodach to uważam, że to bardzo niepraktyczny pomysł, choć efekt wizualny pewnie można uzyskać niezły. Sprzątanie takich schodów to prawdziwy koszmar!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam na stopniach trepy drewniane z akacji, podstopnie na razie nie pomalowane i już brudne potwornie więc kolor będzie raczej ciemny i farba zmywalna. Wygląda to ładnie, bo drewno na trepach jest bardzo ładne, jednak w sumie średnio praktyczne - podstopnie się brudzą

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie to tak wygląda:

    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    te twoje schody xawi to takie gospodarcze

  13. #13

    Domyślnie

    Może i tak, ale to dlatego że stawiałem na trwałość.
    Schody są w klatce schodowej którą się wchodzi do 2 mieszkania na piętrze.

    Trwałość przedewszystkim !!
    Ładniejsze ujęcie:
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony