dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 169
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się ma małą Makitę. Niestety jakość mnie rozczarowała. Od początku miałem problemy ze smarowaniem łańcucha, po demontażu okazało się że piła była żle zmontowana. Gdybym teraz kupował, szukałbym używanej (cena) piły Stihl lub Husqvarna.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cenna uwaga. Dzięki.
    Wracam w takim razie do tematu: ile kosztuje wynajęcie piły w gdzie w STOLYCY można tki punkt namierzyć??

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał westo
    Ja zdecydowałem się ma małą Makitę. Niestety jakość mnie rozczarowała. Od początku miałem problemy ze smarowaniem łańcucha, po demontażu okazało się że piła była żle zmontowana. Gdybym teraz kupował, szukałbym używanej (cena) piły Stihl lub Husqvarna.
    Możesz powiedzieć na czym polegało owe złe zmontowanie?

    STIHL ma promocję: http://www.stihl.pl/frames.php?section=promotions&id=8

    HUSQWARNA promocje: http://www.husqvarna.pl/node1627.asp

    PARTNER - nie znalazłem promocji

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Basset, a ile kosztuje wypożyczenie piły???

    W Leroy (od jutra kredyt 0% na dziesięć rat - Boże do czego to doszło) jest jakaś Makita moc 2,3, cena ok. 1200. To najlepsze i najsensowniejsze w tych granicach cenowych. Wejść w to czy jednak odkładac na Stihla lub Husquarnę?
    Ostatnio w mediach pojawily sie reklamy ze maja pilarki za 799 zlociszy.
    Zreszta na ich stronie tez o tym pisza
    Ale to by trzeba bylo sie przejsc do ich dealera
    Tzn mowie o Stihl - u

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że istnieje przełożenie między ceną, a mocą, a obciązeniem pracą. Jeśli ktoś chce ciąć drewno do pieca lub kominka i będzie to grube i twarde liściaste to może po zakupie taniej (słabej) nawet firmowej nabrać złej opinii o firmie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Rafałek, a czy PARTNER jako firma to coś, co też byś polecił?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Rafałek, a czy PARTNER jako firma to coś, co też byś polecił?
    Co prawda to do Rafalka ale moze pomoge
    Partner to chyba taka tani amarka Husquvarny.
    Mam Olej do paliwa Partner i pisze na nim ze wyprodukowany przez Husqvarne

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    rafałek napisał: Możesz powiedzieć na czym polegało owe złe zmontowanie?

    Przewód doprowadzający olej (gumowa rurka o śr. ok3 mm) nie był wcisnięty na króciec doprawadzający olej do kanałków smorowniczych. W efekcie pilarka raz podawała olej do otworu a raz na rurę wydechową .
    Ponieważ była to moja pierwsza pilarka spalinowa, zanim doszedłem do tego że coś jest nie tak, zniszczyłem prowadnicę. Zdarzyło mi się też że podczas pompowania paliwa ręczną pompką, ta wpadła mi "do środka" i miałem trochę zabawy żeby to naprawić. Wiem że mój model to pilarka amatorska... ale za podobne pieniądze można podobno w tej chwili kupic inną markową pilarkę.[/quote]

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Rafałek. Ja mam troszkę większy las, tak że mam trzy Husquarny w tym jedną rzadko używaną z prowadnicą około 50 cm do grubych pni i odziomków. Dlatego może inaczej podchodzę do problemu.
    Faktycznie mam blisko 20 łańcuszków, które ostrzę hurtem aż do wykończenia. Te mocno zużyte są używane w miejscach zagrożonych,
    blisko ziemi, lub na wykpończenie do korzeni.

    Abromba ma potrzebę krótkotrwałego użycia.
    Najlepiej niech się zaprzyjaźni w najbliższym serwisie i pożyczy na parę godzin remontowaną piłę lub odkupi w tym serwisie używaną. Serwis nie sprzeda mu przecież złomu! często ludziska kupują a potem się okazuje, że nie potrzebują.
    Pilarki w promocji np. Husquarny są za mocne 4.5-5.5KM - 353 to pilarka profesjonalna - dla pilarzy.

  10. #30

    Domyślnie

    Tylko husgwarna albo stihl ja mam obecnie husgwarne 365 to duze bydle 4.6 km. swietnie sie tnie bo jest silna ale niestety po dluzszej pracy bola raczki wczesniej mialem partnerke 450 2,6 km. troche slaba ale mozna bylo smigac i nic sie nie meczylem ale slabawa byla polecam w granicach 3-3,5 km to bedzie silnik o pojemnosci okolo 50 do 55. ja polecam husgwarne jakos mi sie lepiej pracuje ale to kwestia gustu obie firmy so na podobnym najwyzszym poziomie
    I kiedy ja go wyremontuje...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Rafałek. Ja mam troszkę większy las, tak że mam trzy Husquarny w tym jedną rzadko używaną z prowadnicą około 50 cm do grubych pni i odziomków. Dlatego może inaczej podchodzę do problemu.
    Faktycznie mam blisko 20 łańcuszków, które ostrzę hurtem aż do wykończenia. Te mocno zużyte są używane w miejscach zagrożonych,
    blisko ziemi, lub na wykpończenie do korzeni.

    Abromba ma potrzebę krótkotrwałego użycia.
    Najlepiej niech się zaprzyjaźni w najbliższym serwisie i pożyczy na parę godzin remontowaną piłę lub odkupi w tym serwisie używaną. Serwis nie sprzeda mu przecież złomu! często ludziska kupują a potem się okazuje, że nie potrzebują.
    Pilarki w promocji np. Husquarny są za mocne 4.5-5.5KM - 353 to pilarka profesjonalna - dla pilarzy.
    W promocji bardziej chodzi mi o cenę - za 300 zł więcej dostaje produkt markowy i innej klasy
    Zobacz jednak na STIHLA MS 170 to nie jest duża pilarka tylko 1,3 kW (1,8 KM) i niecałe 4 kg żywej wagi. Osobiście jeśli ma być rozwojowa to będzie jednak za mała

    Co do sprzedaży... hmmmmm w życiu nie kupię używanej... no powiedzmy kupię do 200-300 zł. A czemu.... jeśli używasz zawodowo to chyba sam wiesz. Po tych odkupowanych nie nalezy się niczego dobrego spodziewać. Mam na myśli pilarki które pracowały w lesie...

    Co do ostrzenia łańcuchów... podziwiam. Jesteś pierwszą osobą w moim zyciu która ostrzy łańcuchy w serwisie... a ja też z lasu żyję

    Pozdrawiam i życzę trafnego (choć niełatwego wyboru). Osobiście wybierałbym spośród 2 marek STIHL lub HUSQWARNA z ostatio większą skłonnością do tej pierwszej (obecnie mam ciągle HUSQWARNĘ, ale jest to nieśmiertelna 254 - gniotsa nie łamiotsa ) w tym roku wynieniłem sprzegło... nic nie jest wieczne, a czemy bym zmienił firmę... z opini pilarzy. Twierdzą, że ostatnie modele są już zbyt wyśrubowane z mocą (brak zapasu), ale to chyba raczej zwykłemu śmiertelnikowi ni będzie przeszkadzać.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał raptus
    Tylko husgwarna albo stihl ja mam obecnie husgwarne 365 to duze bydle 4.6 km. swietnie sie tnie bo jest silna ale niestety po dluzszej pracy bola raczki wczesniej mialem partnerke 450 2,6 km. troche slaba ale mozna bylo smigac i nic sie nie meczylem ale slabawa
    No właśnie... wszytko zależy co kto będzie robił... O makitach słyszałem gdzieś na forum od kominkowców - bardzo ją sobie chwalili. Jednak w moim przypadku mogła by nie przetrzymać.
    A że rączki bolą... no ale za to praca zdrowa, na powietrzu (jak mi to kiedyś ktoś mówił.... )

  13. #33

    Domyślnie

    To wszystko zależy przede wszystkim jakiej wielkości jest las i kominek abromby
    Biorąc pod uwagę, że abromba nie ma doświadczenia w użytkowaniu pił to boguslaw podaje jej chyba najlepsze rozwiązanie bo bardzo źle jest coś kupić a potem dojść do wniosku, że wydało się dużo kasy a nie o takie coś chodziło
    Cytat Napisał boguslaw
    Abromba ma potrzebę krótkotrwałego użycia.
    Najlepiej niech się zaprzyjaźni w najbliższym serwisie i pożyczy na parę godzin remontowaną piłę lub odkupi w tym serwisie używaną. Serwis nie sprzeda mu przecież złomu! często ludziska kupują a potem się okazuje, że nie potrzebują
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    thalex ma chyba rację, jak ktoś nigdy nie robił, to może się szybko zniechęcić i będzie wolał kogoś wynająć... Czyli co. najpierw wypożyczyć i popracować, potem decydować czy kupić...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Las ma ok. 30 arów - sosnowy. Częściowo ok. 30-40 letnie sosny, z których 5 usycha (robactwo się rzuciło), częściowo 15- 20 letni zapuszczony niegdyś młodnik. Poprzedni własciciel wyciął co ładniejsze sosny i nic w lesie nie robił. My podsadzamy na potęgę, ale te konieczne cięcia trzeba zrobić. Kominek - Jotul, więc nastawiamy się na solidne grzanie. Trzeba będzie więc pociąć i to, co kupimy dodatkowo.
    Problem jak pisałam w tym, że roboty w lesie są dosyć pilne, a nie za bardzo mamy gotówkę,żeby te 1000 zł z hakiem wydać. Ale zawsze stosuję zasadę, że jak mam kupić byle co, to lepiej poczekać.

  16. #36

    Domyślnie

    No chyba większość się zgodzi, że do lasu 30 arów spokojnie wystarczy piła w granicach 1.5kW czyli 1.8 KM nie ma co przesadzać.

    a tak dla odprężenia;

    abromba Ty lepiej pomyśl bardziej o nasadzeniach a nie o ścinaniu pewnie tak jak nie masz praktyki pilarskich to i też nie do końca się orientujesz ile drewna na godzinę zużywa kominek; ten to ma spalanie
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ile drewna idzie - to już widzę. Idzie, idzie.
    A te zasychające drzewa to po prostu muszę wyciąć, bo mi się robactwo rozlezie.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No i przecież nie ja będę ciąć tylko Abromb!!!!! Ja od know-how jestem

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    No i przecież nie ja będę ciąć tylko Abromb!!!!! Ja od know-how jestem
    tzn dopiero je zdobywasz ale szkoła godna, bądź pewna
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  20. #40

    Domyślnie

    tylko STIHLA a będzieszzadowoloni i nie będziesz mioał problemów

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony