dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie wylanie posadzki a kocioł na ekogroszek

    Witam

    Mam takie pytanie, a nie moge nigdzie znaleźć jak to rozwiązać.

    Zastanawiam się jak zrobić z ogrzewaniem i wygrzewaniem posadzki. Skoro posadzkę wyleja, kotłownia bedzie nie wykończona (brak płytek)

    To jak zamontuje piec do ogrzewania zimą skoro jak napisałem wyżej pomieszczenie nie będzie wykończone? Nie mam jak to rozwiązać.

    A Wy jak sobie z tym poradziliście?

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie

    nikt z Was nie uruchomil kotlowni przed wykonczeniem ?

  3. #3

    Domyślnie

    jestem w identycznej sytuacji, wylewki będą robione za tydzień.
    Myśle, ze najpierw poczekam z miesiąc az posadzka dobrze zwiąże i trochę podeschnie. Miedzy czasie położę płytki na ścianach, przynajmniej tam gdzie później nie będę miał dostępu, później na podłodze i wstawię kocioł, podłączę i wygrzewanie posadzek tam gdzie jest podłogówka.

    Ostatecznie możesz położyć płytki tylko pod kotłem, a resztę później.


  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie

    Wszystko dobrze tylko umówionego fachowca na wykończenie mam dopiero na lutego. Sam niestety nie potrafię a partacza nie bardzo chce

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiamirek Zobacz post
    Wszystko dobrze tylko umówionego fachowca na wykończenie mam dopiero na lutego. Sam niestety nie potrafię a partacza nie bardzo chce
    Ja zrobilem tak ze po wylewkach podlaczylem kocial, wygrzalem wylewki, hydraulik zdjal kocial, zrobilem kotlownie pod klucz i znowu zalozyl. Wbrew pozorom zdjecie pieca to 5min i w sumie nawet nic nie doliczyl za takie kombinacje. Poza rym mowil ze bardzo czesto tak robi
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  6. #6

    Domyślnie

    znajomy postawił wszystko na surowej wylewce, potem demontował i kładł płytki.

    ja widząc, ile z tym zabawy, poprostu zrobiłem pierw kotłownie i montaż był już " na gotowo"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Ja zrobilem tak ze po wylewkach podlaczylem kocial, wygrzalem wylewki, hydraulik zdjal kocial, zrobilem kotlownie pod klucz i znowu zalozyl. Wbrew pozorom zdjecie pieca to 5min i w sumie nawet nic nie doliczyl za takie kombinacje. Poza rym mowil ze bardzo czesto tak robi
    Piszac mojego posta nie doczytalem ze chodzi o ekogroszek, ja mam kocial gazowy. Nie wiem czy z groszkowym jest tak samo malo roboty
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Piszac mojego posta nie doczytalem ze chodzi o ekogroszek, ja mam kocial gazowy. Nie wiem czy z groszkowym jest tak samo malo roboty

    raczej nie, sam kocioł srednio wazy 350kg, wiec raczej ciężko go tak przerzucać


  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    raczej nie, sam kocioł srednio wazy 350kg, wiec raczej ciężko go tak przerzucać

    Masz może jakiś pomysł jak rozwiązać ten temat?

  10. #10

    Domyślnie

    najlepszy to taki, aby najpierw zrobić płytki itp. a na koniec wstawić piec.
    ja mam czas(brak funduszy) więc najpierw zrobię posadzki(mam nadzieje, ze w przyszłym tygodniu sie uda), później położę płytki na ścianach, zanim to zrobię, a robię sam, trochę czasu minie, wiec podłoga powinna w miarę wyschnąć, wtedy położę płytki na podłodze. Jak to zrobię, to będę kombinował jak zdobyć pieniądze na kocioł, zbiornik multiwalentny i resztę osprzętu.

    A gdybym miał pieniadze, to i tak musiałbym poczekac aż posadzka w kotłowni wyschnie na tyle, aby połozyc płytki i na koniec wstawic piec.


  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasiamirek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    najlepszy to taki, aby najpierw zrobić płytki itp. a na koniec wstawić piec.
    ja mam czas(brak funduszy) więc najpierw zrobię posadzki(mam nadzieje, ze w przyszłym tygodniu sie uda), później położę płytki na ścianach, zanim to zrobię, a robię sam, trochę czasu minie, wiec podłoga powinna w miarę wyschnąć, wtedy położę płytki na podłodze. Jak to zrobię, to będę kombinował jak zdobyć pieniądze na kocioł, zbiornik multiwalentny i resztę osprzętu.

    A gdybym miał pieniadze, to i tak musiałbym poczekac aż posadzka w kotłowni wyschnie na tyle, aby połozyc płytki i na koniec wstawic piec.


    Powiem tak:

    naczytałem się dużo postów na ten temat i przed położeniem płytek potrzebne jest wygrzanie posadzki - więc nie wiem jak ugryźć temat z tym wygrzaniem skoro piec postawie dopiero po wykończeniu kotłowni.

    Normalnie zwariowałem już od tego czytania i mam wielkie zero w głowie...

  12. #12

    Domyślnie

    połóz płytki tam gdzie ma stac kocioł i uruchom go.
    W kotłowni nie masz podłogówki, wiec nie powinno byc problemu z wygrzewaniem.
    Jak połozysz ten 1m2 gresu(czy tego co tam ma być) nic sie nie stanie. Jak wygrzejesz podłogi i wszystko zrobisz, to na końcu kotłownie i tyle.
    nie mam pojecia jak to inaczej zrobić. Ja swój sposób opisałem, ale ja nie mam wyboru. Robie sam większość i to tylko w weekendy.


  13. #13

    Domyślnie

    Glazura przyklej tj planowales, a na podłodze ułóż te 3m2 pod piecem i wsio

  14. #14

    Domyślnie

    daj dobry klej i nic się nie stanie

    pod kocioł mam nadzieje, że dałeś jakiś EPS 100 przynajmniej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony