dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe + grzejniki - rozdzielacz?

    Witam serdecznie wszystkich , na wstępie zaznaczę że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie z tąd też moje pytanie do was,

    Posiadam piec gazowy firmy vailant eco tec plus vc 186 3-5 , dodatkowo stacja pogodowa vailant color matic , co prawda dom już ma ponad 5 lat i szczerze nie pamiętam jak co było montowane . Dziś był u mnie pan od montażu uzdatniacza wody , po zainstalowaniu z racji tego że ma coś wspólnego z hydrauliką zapytałem czemu zdarza się tak że u mnie nie raz jakaś część podłogówki (jakieś konkretne pomieszczenie) nie grzeje , wiec ten spytał mnie gdzie mam rozdzielacz czy tam rozdzielnie odpowiedziałem że chyba nie ma , wiec pytanie tutaj do was , czy może byc zrobiona instalacja ogrzewania podłogowego + grzejniki bez rozdzielacza czy tam tej rozdzielni? Jeśli tak to czemu to zostało tak wykonane że nie mogę ustawić temp podłogi osobno bo na piecu mam tylko gałkę od grzejnika i gałkę od wody ...

    Rodzi też się pytanie skoro tego nie ma najprawdopodobniej nie ma , to czemu się np tak dzieje że nie działa mi np podłogówka w wiatrołapie i np grzejnik w wiatrołapie a nie raz np cześć podłogówki w salonie i np 1 grzejnik w salonie , może się układ zapowietrzać czy coś? chętnie bym skorzystał z porad jakiegoś fachowca bo jak wspomniałem wcześniej kompletnie się na tym nie znam. Ogólnie mam kilka pomieszczeń z podłogówka tj 2 łazienki - salon połączony z jadalnią i przedpokojem oraz wiatrołap i w tych pomieszczeniach też są grzejniki i oprócz tego mam jeszcze grzejniki w pozostałych pomieszczaniach łacznie 15 sztuk , co prawda nie mam na nich zamontowanych głowic termostatycznych tylko wkładki firmy danfos (takie czerwone z cyferkami) sam nie wiem jak nimi pokrecac zeby było ok tu też pytanie czy zainwestowac w te głowice czy są one zbędne jak mam stacje pogodowa?

    Aha jak by ktoś pytał w łazienkach ani nigdzi tam gdzie jest podłogówka nie mam urządzen do sterowania podłogą nie wiem jak to się fachowo nazywa rt zawór czy jakoś tak ??


    PS dodam tylko tyle że mieszkamy z rodziną ponad rok w tym domu i tamtej zimy jak sobie przypominam wszystko działało , chodzi mi tu o podłogówke grzała w kazdym pomieszeniu a teraz zaczelismy grzac i takie sytuacje dziwne sie zaczely dziać

    dołączam zdjęcie instalacji pieca

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161019_205148.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	370593
    Ostatnio edytowane przez lutek666 ; 19-10-2016 o 20:03

  2. #2

    Domyślnie

    i nikt nie wie czy może być zainstalowana podłogówka bez tego rozdzielacza???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony