dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zasilacz do radia samochodowego - jaki?

    Mam radio samochodowe Clariona ze zmieniarką CD (Kupione ok. 4 lata temu) plus komplet głośników. Nie ma żadnych dodatkowych wzmacniaczy, subwooferów itp.
    Chciałbym wykorzystać je jako sprzęt stacjonarny w mniej reprezentacyjnych rejonach domu. Czy ktoś się orientuje jakiego zasilacza (szczególnie o jakiej mocy, bo rozumiem że musi to być zasilacz dający prąd stały ok. 12 V) powinienem użyć i gdzie coś takiego można kupić? Moc muzyczna tego sprzętu to 4x35 W, ale to przecież nie to samo co moc elektryczna (?), a mam tylko polską instrukcję, która jest bardzo lakoniczna i nie podaje poboru prądu (przynajmniej ja nie mogę się doczytać). Pomóżcie, bo inaczej będę musiał zasilać z akumulatora samochodowego
    Tomasz M.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: Zasilacz do radia samochodowego - jaki?

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Mam radio samochodowe Clariona ze zmieniarką CD (Kupione ok. 4 lata temu) plus komplet głośników. Nie ma żadnych dodatkowych wzmacniaczy, subwooferów itp.
    Chciałbym wykorzystać je jako sprzęt stacjonarny w mniej reprezentacyjnych rejonach domu. Czy ktoś się orientuje jakiego zasilacza (szczególnie o jakiej mocy, bo rozumiem że musi to być zasilacz dający prąd stały ok. 12 V) powinienem użyć i gdzie coś takiego można kupić? Moc muzyczna tego sprzętu to 4x35 W, ale to przecież nie to samo co moc elektryczna (?), a mam tylko polską instrukcję, która jest bardzo lakoniczna i nie podaje poboru prądu (przynajmniej ja nie mogę się doczytać). Pomóżcie, bo inaczej będę musiał zasilać z akumulatora samochodowego
    Tomku, najprościej kupić zasilacz od CB radia. One mają odpowiednie napięcie (13,8V) wystarczającą obciążalność (5 – 12A) i są dobrze stabilizowane.
    Zapytaj w Sławmirze w Al. Niepodległości (przy Odyńca) lub w podziemnych pawilonach przy GUS-ie. Sporo ofert jest też w Allegro.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Jak zwykle ...
    Tomasz M.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony