house, nie wiem skąd masz tak dokładne statystyki (włącznie z rozróżnieniem inwestrów na homoseksualistów) ale swym postem zbyt upraszczasz sprawę. Domów z płaskim dachem także u nas budowano najwięcej w latach 60, 70tych i wcale nie dajemy tych domów jako przykład.
Rodzaj dachu to nie jest jedyne co wyróżnia pokazane domy. W Stanach ogromna większość buduje typowe szkielety, a każdy prawie ma dom, więc te statystyki muszą być takie. Inwestorami pokazanych domów są zwykle ludzie zamożni ale przede wszystkim tacy, którzy na co dzien obcują ze sztuką. Mając pojęcie o współczesnej sztuce jakiejkolwiek, chcą zamieszkać w domu, który będzie własnie dziełem sztuki. Pokazujemy tu najlepsze przykłady architektury domów jednorodzinnych i rezydencji.
Jeśli uważasz że pokazane tu domy zaliczają się do "najgorszej stylistyki nie tylko w tej dziedzinie" to ciekaw jestem bardzo jak Twoim zdaniem powinien wyglądać współczesny dom...
a czy to sie podoba czy nie, to osobna sprawa. wszędzie na świecie więcej jest tradycjonalistów
pozdrawiam