dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie C62 "Z inwencją"-antresola,przestrzeń nad salonem?

    Drodzy forumowicze z różnych zakątków, zakochaliśmy się w projekcie c-62 http://www.projekty.murator.pl/preze...IdProjektu=173
    od pierwszego wejrzenia. A ponieważ miłość bywa ślepa, proszę Was o subiektywną ocenę ze wskazaniem ewentualnych raf i pól minowych
    Poradźcie, jak rozwiązać problem pustej przestrzeni nad salonem? Zabudować? Antresola?


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Oj, nikt nie chce podzielić się ze mną swoimi uwagami


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    anSi z zewnątrz mi się podoba
    Parter też calkiem dobrze chyba rozwiązany. Duża lazienka, dwie sypialnie, duży salon z jadalnią. Nie wiem tylko czy takie schody na poddasze będą wygodne Brakuje mi tylko pomieszczenia gospodarczego. A ile osób ma w nim mieszkać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    andrzejko, dom ten będzie miał trzech mieszkańców, na brak pomieszczenia gospodarczego także zwróciłam uwagę i zamierzam molestować architekta adaptującego o dorysowanie tegoż pomieszczenia. Tylko jeszcze nie wiem, w którym miejscu


  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Uważam, że jest wystarczający a ma tę zaletę, że poddasze możecie wykończyć w późniejszym terminie.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Zdanie subiektywne:
    siedze sobie wieczorkiem z mezem, z lampka wina w dloni, przy kominku, czy w takiej chwili pomieszczenie, ktore ma sufit przy dachu bedzie przytulne?, czy przy rozmowach przy swiecach bedzie intymnie?
    Czy bedzie Wam sie chcialo biegac po takich kreconych schodach?
    Co do pom. gosp: co chcesz tam trzymac? Jesli kociol to mozna wydzielic troche miejsca w duzej lazience np. tam gdzie kibelek piec, a kibelek przeniescx za scianke kolo zlewu, wtedy pod np piecem gazowym zmiescisz pralke, a ten fragment lazienki mozna zaslonic drzwiczkami czy moze zaslonka.

    Poza tym podoba mi sie wielkosc domu, ilosc pokoi, no i bardzo podoba mi sie z zewnatrz. pewnie dlatego, ze opatrzyly mi sie czerwone dachy i pomaranczowe elewacje.
    Podoba mi sie pomysl z polokraglymi scianami, ale nie wiem jak w praktyce wyglada uzytkowanie i dbanie o czystosc takich scianek.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Agniesiu, za to że chciało Ci się podumać nad naszym projektem. Też się trochę obawiam tej otwartej przestrzeni - myślę o tym, aby jednak zrobić "po bożemu", tzn. wykombinować dodatkową przestrzeń na poddaszu nad tą wolną przestrzenią, albo wybudować antresolę. Schody może nie będą aż tak wielka przeszkodą, gdyż chcemy, aby zycie koncentrowało się na dole, a to poddasze to tylko tak awaryjnie.


  8. #8

    Domyślnie

    Takie zakamarki, antresole, dodatkowe pomieszczenia to wielka frajda dla dzieci.
    Na poddaszu mozna by zrobic taki pokoj, przestrzen hobby. Ja np. bardzo lubie siedziec, 'dumac' nad puzzlami, brakuje mi obecnie miejsca, w ktorym moglabym zostawic tak, jak skonczylam i isc do codziennych obowiazkow. W malym mieszkaniu jest dzieciaczek, kot, no i niestety musze to wszystko -za kazdym razem gdy przerywam- chowac na szafe (2,5 metra wzwyz). W domku bede miala pol piwnicy do zagospodarowania i puzzle nie beda narazone na 'przeciagi' (gdy np kot biegnie przez caly pokoj) i sie nie pogubia.

    Jesli macie pasje, duzo ksiazek, sztalugi, malowanie na tkaninach, lunete (chociaz lunete to moze wygodniej w ogrodzie postawic), i inne, to chyba bardzo dobry pomysl z antresola i poddaszem.

    Z tym koncentrowaniem sie zycia na dole, to wlasnie tak jest. Mam znajomych, ktorzy maja 1 sypialnie na dole i reszte na gorze, oni - starsi przeniesli sie calkiem na dol, za kazdym razem jak ktos zapomnial zegarka, apaszki, telefonu musieli biegac na gore i z powrotem - no i po pol roku sie zmeczyli.
    Dzieciaki oczywiscie biegaja nadal, a wlasciwie siedza na gorze zabrawszy wczesniej prowiant.

    Wczesniej napisalam, ze bardzo mi sie podoba, ale jeszcze sie zastanawiam nad ta sypialnia wysunieta: jak bedzie ustawiony dom ze wzgledu na strony swiata?, musi byc bardzo dobrze ocieplony, bo 3 sciany wiekszej sypialni sa narazone na wszelkie kaprysy pogody.

  9. #9

    Domyślnie Re: C 62 "Z inwencją" - wielka prośba o uwagi

    Moim zdaniem projekt jest niebanalny. Wolna przestrzeń będzie robiła wrażenie (antresola zresztą też). Może być nieco zimna sypialnia ponieważ trzy ściany są zewnętrzne, a łóżko stoi pod oknem na wykuszu. Obecnie mieszkam w domku z wykuszem w kuchni i sypialni na piętrze i nie ukrywam, że jest to mały problem. Ale nie każdy lubi ciepło i wystarczy puchowa kołderka

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Agniesiu, wysunięta sypialnia będzie od wschodu (wejście do domu od północy, taras południowo - zachodni). Poddasze ma właśnie być takim pomieszczeniem dla wszelkiego hobby (książek mnóstwo). Też mam kota, a nawet dwa i doskonale Cię rozumiem


  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie Re: C 62 "Z inwencją" - wielka prośba o uwagi

    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    Moim zdaniem projekt jest niebanalny. Wolna przestrzeń będzie robiła wrażenie (antresola zresztą też). Może być nieco zimna sypialnia ponieważ trzy ściany są zewnętrzne, a łóżko stoi pod oknem na wykuszu. Obecnie mieszkam w domku z wykuszem w kuchni i sypialni na piętrze i nie ukrywam, że jest to mały problem. Ale nie każdy lubi ciepło i wystarczy puchowa kołderka
    Dziękuję za uwagi, nie pomyślałam o tym, ale chyba dobre docieplenie załatwi problem chłodnej sypialni. Łóżko zamierzamy postawić w innym miejscu (ło matko, o czym ja myślę, przeciez nawet nie wbijam jeszcze pierwszej łopaty )


  12. #12

    Domyślnie Re: C 62 "Z inwencją" - wielka prośba o uwagi

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    Moim zdaniem projekt jest niebanalny. Wolna przestrzeń będzie robiła wrażenie (antresola zresztą też). Może być nieco zimna sypialnia ponieważ trzy ściany są zewnętrzne, a łóżko stoi pod oknem na wykuszu. Obecnie mieszkam w domku z wykuszem w kuchni i sypialni na piętrze i nie ukrywam, że jest to mały problem. Ale nie każdy lubi ciepło i wystarczy puchowa kołderka
    Dziękuję za uwagi, nie pomyślałam o tym, ale chyba dobre docieplenie załatwi problem chłodnej sypialni. Łóżko zamierzamy postawić w innym miejscu (ło matko, o czym ja myślę, przeciez nawet nie wbijam jeszcze pierwszej łopaty )
    Trzeba myśleć z wyprzedzeniem wtedy się ma większą motywację . Ja na przykład dzisiaj oglądałam szafki do łazienek a pozwolenia na budowę jeszcze nie mamy .
    Zimna sypialnia wyjdzie Wam na pewno na zdrowie, ale jak jesteście zmarźlakami to możecie psioczyć.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie Re: C 62 "Z inwencją" - wielka prośba o uwagi

    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    Dziękuję za uwagi, nie pomyślałam o tym, ale chyba dobre docieplenie załatwi problem chłodnej sypialni. Łóżko zamierzamy postawić w innym miejscu (ło matko, o czym ja myślę, przeciez nawet nie wbijam jeszcze pierwszej łopaty )
    Trzeba myśleć z wyprzedzeniem wtedy się ma większą motywację . Ja na przykład dzisiaj oglądałam szafki do łazienek a pozwolenia na budowę jeszcze nie mamy
    O, motywację to ja mam bardzo wielką, wczorajszy wieczór poświęciłam na wybieranie terakoty. Dobrze, że tylko wirtualnie, bo moje wyobrażenia o tej idealnej zmieniały się jak w kalejdoskopie
    Jeśli chodzi o nasz domek z inwencją, zdecydowaliśmy, że mimo wszystko kupujemy projekt. Tak więc drugi krok za nami (pierwszy to zakup działki)


  14. #14

    Domyślnie

    anSi, domek bardzo sympatyczny. Pomyśl jednak zdecydowanie nad jakimś pomieszczeniem gospodarczym. Osobiście nie bardzo podoba mi się pomysł pustki nad pokojem dziennym i jadalnią - ponieważ to stosunkowo małe pomieszczenia, wyobrażam sobie że bym się chyba czuła trochę jak w studni...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luśka Whispera
    anSi, domek bardzo sympatyczny. Pomyśl jednak zdecydowanie nad jakimś pomieszczeniem gospodarczym. Osobiście nie bardzo podoba mi się pomysł pustki nad pokojem dziennym i jadalnią - ponieważ to stosunkowo małe pomieszczenia, wyobrażam sobie że bym się chyba czuła trochę jak w studni...
    Dzięki Luśka za za spostrzeżenia.No właśnie, co z tym fantem zrobić, jakos nie potrafię sobie tej pustki nad salonem zwizualizować. Chyba poproszę architekta o łopatologiczne, w postaci kolorowych rysunków uświadomienie mnie jak to będzie wyglądało. A może ktoś z Was ma większą od mojej wyobraźnię?


  16. #16

    Domyślnie

    AnSi, to jest bardzo ladny domek, ale tak przygladam sie i nie wiem, gdzie tu mozna osobne pomieszczenie gosp zrobic, wstawic, moze jakis profesjonalista podpowie, zwizualizuje, co do tej pustki - ja niestety mam slaba wyobraznie, ale...
    moja rodzinka mieszka w poniemieckiej kamienicy - sufit na 4,30m, pokoj ok 30m2 (niecale 6 x 5m) i czasem jak nad szafami nie widze sufitu to mam taki dreszczyk, ze cos jest u gory, ze ktos patrzy (no ale ja mam lęki przestrzenne - za nisko zle, za wysoko tez zle, aha na dodatek maja stiuki i mam wrazenie, ze te aniolki na mnie spogladaja). A bylas u kogos kto ma takie rozwiazanie -'wysokie' ??

    U Ciebie bedzie chyba wyzej ten sufit. Do tego musisz pomyslec nad rozwiazaniem oswietlenia: jesli dasz pustke to albo zyrandol z bardzo dlugim lancuchem, sznurem, linka, przewodem el, albo juz tylko kinkiety, oswietlenie boczne w listwach. Kurcze, no o tylu sprawach trzeba pamietac. Jesli bedzie to wnetrze takie jak kiedys stylowe, krysztaly itd to taki zyrandol by sie przydal, jesli bardziej wspolczesne lub bardzo nowoczesne wnetrze, to wystarcza boczne zrodla swiatla.

    Wszystko moze takie chaotyczne i subiektywnie napisane, ale trzeba pomyslec o wszystkim zanim sie podejmie ostateczna decyzje.
    Poza tym bardzo mi sie ten domek podoba i ciekawa jestem jak Ty sobie to wszystko wyobrazasz i sledze ten temat.

    Pozdrawiam, do przeczytania A.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    agniesiu, projekt na pewno będzie ten, bo jak napisałam na początku to miłość od pierwszego wejrzenia. Pewnie się okaże - jak znam siebie - że to trudna miłość. Duże pomieszczenie gospodarcze nie jest mi potrzebne (zamierzamy wybudować wolnostojący garaż z takim właśnie pomieszczeniem, a wiaderka, wiadereczka, szczotki jakoś zakwateruję w specjalnie dla nich wymyślonej szafce w łazience) Jeśli chodzi o styl domu, to raczej mam inklinacje do wnętrz umiarkowanie nowoczesnych (pewnie wyjdzie coś eklektycznego ). I tylko tej pustki nad salonem jakoś "nie widzę". Chyba marzy mi się antresola. Ale co z tego wyjdzie? Who knows?


  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    Wasz projekt jest śliczny, choć ja odrzuciłabym go ze względu na brak pomieszczenia gospodarczego i garderoby, u nas też jest pustka nad salonem
    Elwira
    stan surowy już stoi i wygląda zabójczo. Wasza też powinna być ładna(wyobrażam sobie, że sufit nad jadalnią też nie jest płasko na 2,60 tylko przechodzi skosem w tę pustkę, chociaż nie wiem czy tak jest). Gratuluję wyboru, a pomieszczenie gospodarcze zrobiłabym w WC, przecież łazienka jest na tyle duża, że można podzielić ją na 2 pomieszczenia i zrobić w jednym z nich kibelek, chyba,że chcecie mieć salon kąpielowy
    Pozdrawiam,
    Ania
    [/url]

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    wasanna, z ta pustką nad salonem jest tak właśnie jak piszesz - przechodzi w skos, jeśli chodzi o WC - Twój pomysł podoba mi się, garderobę planujemy zainstalować w sypialni z półokrągłą ścianą. Bardzo dziękuję, że zechciałaś podzielić się swoimi uwagami i cieszę się, że projekt generalnie podoba Ci się


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony