dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nutka2

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    7

    Domyślnie okna dwu- czy jednokolorowe

    Mam pytanie. Jestem na etapie zakupu okien do domu. Będą one plastikowe. Zastanawiam sie tyklo nad tym czy miałyby to być okna w kolorze złotego dębu tylko na zewnątrz (od środka białe) czy dwustronnie kolorowe.Czy kolor okna nie będzie w pewnym stopniu zobowiązujący w wykonczeniu wnętrza.Biel jest jednak neutralna. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    biale okna pcv po jakims czasie zolkna, albo przynajmnej 'kremowieja' ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To prawda, kolor zobowiązuje – wtedy dobrze by dany materiał lub jego imitacja była powtórzona we wnętrzu np.: na podłodze, na schodach , może być na meblach ... zasadniczo jednak dla równowagi powinien być uwzględniony w dekorowaniu pomieszczeń . Mam okna plastikowe – z zewnątrz w stolarka w kolorze, od środka zdecydowałam się na biel: jak u mnie po mimo upływu kilkunastu lat nie zżółkły ( myślę, że to jest zależne od firmy ).
    Pozdrawiam słonecznie

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam właśnie taką kombinację, z zewnątrz złoty dąb, w środku białe. Wybór podyktowany przyzwyczajeniem, u mnie w domu zawsze były białe, a poza tym, tak jak już wspomniałyście, do białego wszystko łatwiej dopasować.

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że okna dwukolorowe to dobry wybór.
    Elewację i pokrycie dachu masz takie same na całym budynku i wykonujesz je raz na długi czas tak aby współgrały z oknami (bądź na odwrót - kolor okien dopasowujesz do wymarzoneg dachu i elewacji).
    Wewnątrz jest trochę gorzej. Pomieszczenia mogą mieć różny styl i określony kolor okna narzuca pewne ograniczenia np. w doborze kolorów ścian, zasłon itp.
    Jeżeli nie masz jasno sprecyzowanej koncepcji wszystkich pomieszczeń bądź lubisz zmieniać kolory ścian przy okazji malowania to wybierz białe. Będą pasowały do wszystkiego co sobie w przyszłości wymyślisz.

    PS. Moje okna są dwukolorowe - szarość łupka (RAL7015) / biały
    pozdrawiam

    Artur
    GG# 12222

    Od 18.05.2006 na swoim, ale "wykończeniówka" jeszcze mnie wykańcza

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbalimba
    biale okna pcv po jakims czasie zolkna, albo przynajmnej 'kremowieja' ...
    wybacz ale nie do konca jest to zgodne z prawda. Wszystko zalezy od tego jaki profil wybierzesz (a nie producenta jak ktos powiedzial). Sa profile z zalozenia lekko kremowe pozniej ten odcien sie poglebia lekko. sa takie ktore sa biale i faktycznie lekko zolkna sa tez takie ktore zawsze bialymi pozostaja (to w 99% te ktore maja za stabilizator kadm - juz nie stosowany lub olow)
    Poza tym zolkniecie zwiazane jest takze z dbaloscia o czystosc - w pomieszczeniach "palaczy" mycie pozniej woda, ludwikiem itp tego zoltego osadu nie zliwkiduje.
    Twoja opinia bazuje jak sadze na rozpowszechnianej opini sprzed lat kiedy to pojawilo sie u nas sporo profili powiedzmy "delikatnie" niezbyt gornego lotu ktore zolkly jak cholera (Panorama, Veka z lat 97-98 itp.)Poza tym swego czasu w prasie pojawila sie cala masa artykolow sponsorowanych przez konkurencje wypisujacych doslownie glupoty o oknach z PVC. Najwiekszy "bubel" puscila wtedy Gazeta Wyborcza piszac ze okna PVC nie wymagaja malowania gdyz sa jzu pomalowane fabrycznie sic!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    u mnie tez wystepują dwa kolory .....biały wewnątrz ( kolor jednak narzuca wystrój) a na zewnątrz zloty dąb ..... mnie sie podoba

  8. #8

    Domyślnie

    ja jednak opowiadam się za jednym kolorem - też po prostu bardziej mi się to podoba

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zdecydowanie jestem za jednokolorowe, ale wybrałem dwu ze względu na cenę. Co dopłata 15-25% to nie 30-45%
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mdzelawski - nie zartuj - zamowiles okna? Z kim ja teraz czasem polemizowac sobie bede i zartowac Twoim kosztem juz nie bede mial okazji? OJ oj oj nie ladnie tak na lodzie mnie pozostawic (mam nadzieje ze odbierzesz to ten post odpowiednio )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nutka2

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, bardzo dziękuję za wszystkie porady.Większość z nich potwierdza moje przemyślenia.Teraz juz na 100% zdecyduję sie na okna dwukolorowe. Za kilkanaście dni składamy zamówienie.
    Ania

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    mdzelawski - nie zartuj - zamowiles okna? Z kim ja teraz czasem polemizowac sobie bede i zartowac Twoim kosztem juz nie bede mial okazji? OJ oj oj nie ladnie tak na lodzie mnie pozostawic (mam nadzieje ze odbierzesz to ten post odpowiednio )
    coś tam zamówiłem i nawet ostatnio myślałem o Tobie (w tematyce okien), bo nie wiem czy nie będa musiał je sam zamontować, a wtedy chyba będą do Ciebie "walił", z drugiej strony pomyślałem dobry spec jest drogi i mnie chyba nie stać . Kupiłem (zamówiłem na razie) okna w firmie w której pracuję i ona do montażu wynajmuje podwykonawce i daje 7% vat. Jeszcze nie wiem jak t odokłądnie będzie, ale wolałbym miec swego wykonawce, ale co z tego wyjdzie zobaczymy.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dires

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Pogórze Wiśnickie
    Posty
    42

    Domyślnie

    ja bym wziął 2kolorowe ze względów estetycznych, zawsze to jakaś odmiana ;)

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dires

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Pogórze Wiśnickie
    Posty
    42

    Domyślnie

    ja bym wziął 2kolorowe ze względów estetycznych, zawsze to jakaś odmiana ;)

  15. #15

    Domyślnie

    2 kolorowe mozna dopasowac do elewcji i do wnętrza mieszkania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony