dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie czym ciąc płytę kartonowo - gipsową?

    dzieki za odpowiedzi
    Michał z Łodzi

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    nożykiem do tapet. nacinasz z jednej strony np. do połowy głębokości płyty. potem łamiesz wzdłuż nacięcia i ucinasz okleine papierową z drugiej strony.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo prosto:

    1. Nacinasz karton z jednej strony ostrym nożykiem.
    2. Zdecydowanie przełamujesz płytę wzdłuż nacięcia.
    3. Rozcinasz karton z drugiej strony płyty.
    4. Wyrównujesz brzeg płyty papierkiem ściernym

    Bardziej skomplikowane kształty wycinałem sobie po prostu wyrzynarką do drewna a tam gdzie się nie dało - zwykłym brzeszczotem...

    A elementarz o obróbce i układaniu płyt masz na przykład tutaj: http://www.polskigips.pl/index.php?id=21

  4. #4

    Domyślnie

    moje pytanie: po co chcesz ciąć płyte GK?
    chyba ze jesteś naukowcem badającym jej strukturę..

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    ...nacinasz z jednej strony np. do połowy głębokości płyty...

    Cytat Napisał irreality
    ...
    4. Wyrównujesz brzeg płyty papierkiem ściernym
    ...

    Czy wyście własnoręcznie kładli choć ze 100 płyt ??
    Do połowy płyty ??
    Papierem ściernym ??

    Dobre
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    wysttarczy przeciąć warstwę samego papieru i po "uderzeniu" pięknie pęka, potem zginasz wzdl. pęknięcia i przecinasz papier z drugiej strony.
    ... ale po co szlifować... nie mam pojęcia... przecież i tak łączenia się gipsuje/szpachluje ???

  7. #7

    Domyślnie

    no rany ludzie.. chyba każdemu się może krzywo ułamać to sobie papierkiem przeszlifuje... później takie płyty się nie schodzą przez kilka "wypustków" wystających i zostaje duża szpara, którą trzeba później pracowicie szpachlować... więc proszę się nie czepiać szlifowania papierkiem... zresztą jak w każdym przepisie wszystkie kroki są opcjonalne... kto nie chce może nawet płytę łamać ciosem karate bez nacinania... w końcu to jego gips nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Świerzak
    moje pytanie: po co chcesz ciąć płyte GK?
    Czy Twoje pomieszczenia mają wymiary modułowe? Będące wielokrotnością wymiaru 1,2 x 2,6 m? Bo jeżeli tak to faktycznie nie ma po co tych płyt ciąć....

  9. #9

    Domyślnie

    Najtańsze nożyki z wysuwanym ostrzem idealne do cięcia GK spotkałem w Leroy Marlin. 1,98 PLN sztuka.
    ppp.j

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Są specjalne małe strugi do wyrównywania krawędzi płyt o wiele wygodniejsze od papieru ściernego.
    Kosztują kilka złotych.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #11

    Domyślnie

    Czy Twoje pomieszczenia mają wymiary modułowe? Będące wielokrotnością wymiaru 1,2 x 2,6 m? Bo jeżeli tak to faktycznie nie ma po co tych płyt ciąć....

    czytaj między wierszami przyjacielu...

    jesli ktoś nie umie przeciąć płyty to napewno też nie umie jej dobrze położyć...

    to tak jak by Cie dentystka zapytała którymi szczypcami ma ci zęba wyrwać... szedł bys na to?

  12. #12

    Domyślnie

    Oj jak przejdzie etap pierwszy "jak przeciąć" to zada pytanie "jak przykręcić" - dlatego na wszelki wypadek podałem link do "zrób to sam"... w końcu to wymiana doświadczeń, nie? Każdy kto pierwszy raz stanie przed problemem przycięcia płyty K/G a nie ma od kogo podpatrzeć to zapyta...

    Jak położy lub przytnie sobie źle to pół biedy - w końcu jego gips gorzej jak za tydzień zacznie oferować "atrakcyjne cenowo" usługi jako fachowiec od zabudowy karton-gips

  13. #13

    Domyślnie

    Temat sprzed 11 lat. Wpisałem w Google "czym ciąć płytę karton-gips" i jest to chyba pierwszy wynik, a zamiast faktycznych odpowiedzi na postawione pytanie znalazłem wypowiedzi pseudo-ekspertów Januszy każących czytać między wierszami. Na miłość boską, to forum brawo girl czy muratordom? Gratuluję wszystkim, którzy zamiast wspomóc wątek konkretnymi odpowiedziami, zachowują się jak baby - oprócz czytania między wierszami brakuje jeszcze "domyśl się".

  14. #14

    Domyślnie

    Przecież masz konkretne odpowiedzi w #2 i #3 poście.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony