dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odrafala

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Jabłonka
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    10

    Domyślnie położenie kabla do kablówki - jakiego fachowca wziąć?

    Dzień dobry, mam problem z określeniem jakiego fachowca wziąć do przygotowania miejsca na kable do kablówki. Monterzy od firm kablówek po prostu kładą kabel "jak leci" i cześć, a u mnie wchodzi w grę zrywanie listw podłogowych, wiercenie ścian i szafy. Część znajomych mi mówi, żeby wziąć parkieciarza (bo listwy). Inni mówią, żeby elektryka lub "złotą rączkę". Zastanawiam się też jak to logistycznie rozegrać, bo wydaje się, że najpierw powinien przyjść ktoś, kto przygotuje przedpole dla montera z kablówki, potem monter przeciągnie kabel, zrobi przyłącza, a następnie mój fachowiec pociągnie kabel jak należy. Ale nie jestem pewien czy dobrze kombinuję. Załączam kilka zdjęć poglądowych jak wygląda sytuacja, może coś podpowiecie.

    Zdjęcie w szerszym planie i dwa z przybliżeniem na początkowe i końcowe etapy pokazuje, drogę jaką powinien przebyć kabel od drzwi wejściowych do telewizora. Trzeba się przewiercić przez ścianę od klatki schodowej, zerwać listwę przy drzwiach, przewiercić się przez szafę narożną, potem znów jest listwa, framuga drzwi i listwa tuż przy zestawie z tv. Telewizor nie jest podłączony do anteny, nie ma tam żadnego przyłącza TV
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DRZWI.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	372882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TELE.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	372883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 10.11.2016, 12 35 48.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	372884  

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alibi

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najlepiej niech monter od kablówki podłączy kabel i zostawi spory zapas a potem na spokojnie już samemu można go ułożyć jak dusza zapragnie. Nie trzeba do tego fachowców

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A może nie po podłodze tylko pod sufitem go puścić i zamaskować listwami narożnikowymi ?

  4. #4

    Domyślnie

    dziwna sprawa u mnie monterzy kabla na moją prośbę bardzo dyskretnie zamontowali kabel. W miejscach widocznych po prostu przykleiłam kabel na listwą i wygląda to na tyle dobrze że nie mam z tym problemu. To niestety już kwestia gustu.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony