dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 206
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andriu
    Trociu niekoniecznie dwa agregaty dają możliwość wyłączenia jednego a drugi dalej chodzi, jednak dwa agregaty żrą więcej energi. Co do sterowania temperaturą to każda lodówka czy to jeden agregat czy dwa to powinna mieć taką możliwość. Jedno nie wyklucza drugiego
    Może to miało być na temat dwóch termostatów. Jakoś tak.

    Co do sterowania temperaturą, to z tego co widziałem dużo lodówek ma tylko jedno sterowanie wspólne dla lodówki i zamrażarki.

  2. #122

    Domyślnie

    Mam od 10 lat lodówke z dwoma agregatami i prawde mówiąc... guzik mi po nich. Lodowki są obecnie bezobsługowe, nie trzeba ich rozmrażać - nawet jak chcesz ja umyć to wystarczy klika minut aby odmroziła się tylna ścianka, wiec produkty w zamrazarce na tym nie ucierpią... więc nie wim czy jest sens wydawać extra kasę na dwa agregaty.
    Natomiast no frost - myslę ża warto. Ja mam zwykła lodówkę w której po tylnej ściance ścieka sobie woda ablo jest na niej lód. Co prawda wędlinki mi sie nie maślą , jest cichutka (nic nie słuchac w trakcie rozmrażania - ale moze dlatego ze jest w zabudowie), natomiast faktycznie raz na jakiś czas przytyka się odpływ wody i wtedy wszystko pływa na najniższej półce (są tam na szczęście szyflady, ale zawsze).
    Moim zdaniem no frost - tak, dwa agregaty niekoniecznie

  3. #123

    Domyślnie

    dwa agregaty - teraz mam i gucio mi po nich - i tak cały czas chodzą oba - i pewnie sporo prądu a w raz z nim kasy poszłooo

    natomiast co do no frost - parę dni temu pan w sklepie tak mi powiedział
    no frost fajna rzecz (wiadomo mniej bezsensownej pracy zawsze cieszy) ale trzeba wiedzieć, że polega to na tym, że z w lodówce jest sucho bo funkcja ta polega na usuwaniu wilgoci z wnętrza lodówki - dzięki czemu nie ślimaczeje wędlina, ale za to wysychają owoce i warzywa

    więc skoro no frost to powinna być specjalna komora dla warzyw i owoców - teraz nie pomnę jej nazwy - w każdym razie z odmiennym mikroklimatem

    i tutaj zaskoczenie - nie wszystkie lodówki no frost takie komory posiadają, choć wydawałoby się to logiczne....

  4. #124

    Domyślnie

    Zainteresowal mnie dzisiaj ten watek,gdyz zamierzam kupic lodowke z paroma drozszymi funkcjami.
    Niecale 20 min.wczesniej dzwonilem do dystrybutora firmy Liebher,oczywiscie lodowko-zamrazarek,w sprawie wyjasnienia znaczenia powyzszej funkcji.Mam upatrzony konkretny model Liebherra,pod zabudowe juz zrobionej kuchni-szafki pod lodowke.Otoz Pani powiedziala mi,ze funkcja No frost-dotyczy ,w przypadku Liebherra,tylko komory zamrazajacej-czy komor,ale nie czesci chlodzacej.Zapobiega oszranianiu produktow podczas zamrazania,jednoczesnie oznacza to,ze komora zamrazalnikowa-czesc zamrazajaca lodowko-zamrazarek jest automatycznie odmrazana,automatyka czuwa nad calym procesem.
    Zebra piszesz prawdopodobnie o funkcji Biofresh-tak nazywa sie ta funkcja w Liebherrze,u innych producentow inaczej-nazwa chroniona.Te funkcje warto miec,choc w przypadku wiekszosci producentow,ta funkcja lekko kosztuje 40 % wiecej.Ja pomylilem funkcje No frost z obiegiem powietrza w chlodzacej czesci lodowko-zamrazarki,a to zupelnie sa dwie inne funkcje-zalety lodowko-zamrazarek.Co do 2 agregatow sie nie wypowiem,nie mam pojecia,poza tym wymiary szafki juz zrobionej ograniczyly mi wybor lodowko-zamrazarek firmy Liebherr co 2 modeli .

  5. #125

    Domyślnie

    Lookita o jakim modelu Liebhera myślisz. Ja też przymierzam się do zakupu lodówki tej firmy i wybrałam model ICBN 30560, w sklepie gdzie ją oglądałam powiedziano mi że NoFrost jest zarówno dla zamrażalki jak i chłodziarki. Teraz nie wiem jak to się ma do tego co Tobie powiedział dystrybutor

  6. #126

    Domyślnie

    Ze strony Liebherra,wynioslem kilka nieprawidlowosci,raczej niedomowien.Otoz-jak wspomnialem mam juz szafke pod zabudowe,zgapilem sie,gdyz pierwotnie nie planowalismy kupic drozszej lodowki,choc Liebherr od poczatku mial byc.Musze kupic model z 2 szufladami w zamrazarce.Biore w zasadzie pod uwage ICB 31660.Mialem wziac Twoj model,ale nie wejdzie mi,mam inne wymiary drzwiczek.Masz racje-No frost moj nie ma w specyfikacji technicznej,ale ma automatyczne odszranianie czesci chlodzacej w lodowko-zamrazarce.Podobnie jak,ma jednak funkcje Soft-system moj model w rzeczywistosci,ale na stronie Liebherra nie ma tego w specyfikacji.U mnie wybor juz padl,z mojej nieuwagi i braku zdecydowania podczas wyboru agd pod zabudowe kuchni....

  7. #127

    Domyślnie

    ha
    no to w takim razie trzeba jeszcze dopytać której tak naprawdę części dotyczy no frost...

  8. #128

    Domyślnie

    a ja myślałam że kupić lodówkę to łatwa sprawa jest... a tu jeszcze trzeba piekarnik wybrać itp.

  9. #129

    Domyślnie

    mnie juz tylko lodowka zostala,ale juz wiem jaka,reszte 2 miesiace temu kupilem,ale najbardziej ciesze sie,ze juz nie musimy latac i wybierac kolorow kafelkow,farb,pierdol do wykonczeniowki............jak juz fajnie,ze to mamy za soba

  10. #130

    Domyślnie

    my wybralismy tą:
    http://www.agdexpert.pl/chlodziarko-...msung-rs21klbg



    ale jeszcze nie kupiliśmy

  11. #131
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nellka

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    fajna!

  12. #132

    Domyślnie

    Nelkam, no właśnie fajna to ona jest.! a na "żywo" - cuuuudo. Tylko jeszcze nie znalazłam nikogo, kto by ją posiadał i mógłby się na jej temat wypowiedzieć.

    A kupić i tak kupię, bo mi idealnie pasuje do mebli kuchennych, które się kończą robić

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    2 agregaty - nie wiem, bo nasza ma 1

    nigdy więcej lodowki bez bez "no frost"...

  14. #134

    Domyślnie

    a czy ktoś korzysta z lodówek side by side daewoo. słyszałam że są całkiem dobre no i niezłe cenowo, ale ciekawi mnie jak to jest w praktyce

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    My rówiez jestesmy zainteresowani zakupem Deawoo..bardzo ładny design,bardzo przypadł nam do gustu i cena ok .....dodatkowo teraz na plus przemawia ze samsung połaczył się z deawoo wiec pewnie jakość bedzie zblizona.Posiadaczy lodówek side by side Deawoo prosimy o opinie

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    My wybraliśmy coś takiego: http://www.ceneo.pl/318541
    Oczywiście z no frost.

    Pzdr.

  17. #137

    Domyślnie

    od prawie roku mam lodowke beko z funkcja no frost w chlodziarce i zamrazalniku i nie zamienilabym jej na zadna inna

    no frost jest wygodne zarowno w chlodziarce jak i zamrazalce - nic nie wysycha a powiem wiecej sery, wedlina itp dluzej sa swiezsze niiz w zwyklej lodowce dzieki specjalnej polce na swieza zywnosc. Moja lodowka ma rowniez dwa agregatory jeden na chlodziarke, drugi na zamrazarke a mimo to ma klase energetyczna A+.

    Polecam wszystkim funkcje no frost na prawde w porownaniu do zwyklych lodowek szronowych to niebo a ziemia

  18. #138

    Domyślnie Lodówka A+, do zabudowy, no frost

    Witam
    Szukam lodówki z zamrażarką która spełniałaby następujące warunki:
    klasa energetyczna A+
    miała automatyczne odszranianie zamrażarki
    do zabudowy.
    O ile spełniającą dwa pierwsze kryteria jako tako się znajdzie ale jakoś z trzecim mam problem.

  19. #139

  20. #140

    Domyślnie

    ceny jako kryterium nie podajesz, rozumiem, że jest w takim razie bez znaczenia
    Jeżeli tak, to:

    http://www.miele.pl/i.php?i=213

    http://www.miele.pl/i.php?i=214

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony