dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 206
  1. #1

    Domyślnie NO FROST

    Noszę się z zamiarem kupna lodówki do nowego domu
    Funkcja : NO FROST jest u nas nowością.

    Proszę więc o wyjaśnienie, jak to jest z tym NO FROST
    Pożyteczne ?

    Czy to jakiś bajer jest mówiąc WPROST ?!
    cele budzą szacunek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dobra, po chłopsku

    tradycyjna lodówka, technologia na dużo lat, wiadomo agregat, przewody, gaz, chłodzenie odbywa się od wewnętrznych ścianek, czyli w jednym miejscu chłodziarki jest chłodniej w drugim cieplej, sporo czasu upływa po otworzeniu drzwi i zamknięciu za nim znowu temperatura spadnie, sama się odszrania, czyli woda ścieka po wewnętrznej ściance , zamrażarkę co jakiś czas trzeba wyłączać i ręcznie rozmrozić. Klienci skarżą iż w starszych modelach żywność "schnie", w nowych "muleje" (często w „A” – klasach). W nowszych modelach stosuje się funkcje poprawiające komfort użytkowania, typu np. dodatkowy wiatraczek (pseudo no frost), różne dodatkowe komory, dwa agregaty, dwa termostaty, itd...

    No Frost nowsza technologia (od dawna znana na zachodzie), działa trochę podobnie jak klimatyzacja w aucie, ziemne powietrze jest wdmuchiwane przez komory do chłodziarki, mamy równy rozkład temperatur, żywność pozostaje dłużej świeża (np. sałata), urządzenie często dokładnie kontroluje temperaturę w danych strefach chłodziarki, nic po ściankach nie cieknie, możemy dokładnie regulować temperaturę chłodziarki i zamrażarki (elektronicznie). Zamrażarki nie trzeba wyłanczać i ręcznie odmrażać, czyli chłodziarko-zamrażarka całkowicie bezobsługowa.


    Ceny No Frost’ów ciągle spadają, niektóre firmy sprzedają je w zbliżonych cenach jak chłodziarki tradycyjne. Uważam iż jak kupować to tylko No Frost
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli to wszystko prawda ( w co nie wątpię ), to warto było pytać !
    Dziękuję pięknie!

    Taka lodówka zatem ma wiele cnót, a największa z nich to jej całkowita bezobsługowość. Z tego komfortu wynika tylko jeden kłopot - trzeba pamiętać, żeby ją myć.
    cele budzą szacunek

  4. #4

    Domyślnie

    Mam taką ponad 2 lata (LG). NAjwiększe plusy brak lodu w zamrażarce i co najważniejsze w chłodziarce nawet po kilkudniowym przechowywaniu kiełbasa czy szynka nie jest cała oblepiona takim obrzywdliwym śluzem jak to się dzieje w innych lodówkach. Zapewnia to system multi air flow (w chłodziarce) czy wiatraczek, który wyrównuje temp. wewnątrz i przy okazji lekko wszystko osusza.

  5. #5

    Domyślnie Re: NO FROST

    .........

  6. #6

    Domyślnie Re: NO FROST

    ................

  7. #7

    Domyślnie lodówka NO FROST

    szukam jakiejś fajnej lodówki (korzystna relacja cena - jakość ) - bezszrodnowej - No Frost - do zabudowy.. Możecie coś polecić - czytałam pozytywne komentarze o LG/Samsung - tylko czy oni mają też modele do zabudowy???

  8. #8

    Domyślnie

    a jeśli nie NO FROST to przynajmniej przyzwoita komora - 0 stopni - czy to się rzeczywiście sprawdza w praktyce???

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    masz prawie 300 postów, więc zapewne użyłaś funkcji szukaj i nic nie znalazłaś , wiec ja jeszcze raz za Ciebie użyłem funkcji "szukaj" i znalazłem to:

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...light=no+frost

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...light=no+frost


    dodam tylko, że się sprawdza i warto
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki modzalewscy za znalezione wątki
    tylko mnie chodziło o NO FROST DO ZABUDOWY !!!! - a w tych wątkach jest mowa o WOLNOSTOJĄCYCH....

    Właśnie twoje wcześniejsze wypowiedzi przekonują mnie do NO FROST - tylko wolnostojącą lodówkę mam, całkiem porządną, ale zupełnie nie pasuje mi do wystroju kuchni...

  11. #11

    Domyślnie

    a ma może ktoś doświadczenia z No Frost z AEG????
    - gościu z Allegro zapronował mi model Santo n818 40-4i - w całkiem dobrej cenie...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    a ma może ktoś doświadczenia z No Frost z AEG????
    - gościu z Allegro zapronował mi model Santo n818 40-4i - w całkiem dobrej cenie...
    - chyba gość będzie powietrze łopatką dmuchał, bo n818 nie jest NO FROSTEM
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: lodówka NO FROST

    Cytat Napisał magdak
    szukam jakiejś fajnej lodówki (korzystna relacja cena - jakość ) - bezszrodnowej - No Frost - do zabudowy.. Możecie coś polecić - czytałam pozytywne komentarze o LG/Samsung - tylko czy oni mają też modele do zabudowy???

    Co do samego No Frost - taka wypowiedź:

    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...073&a=10093462

    Dodam tylko, że autor jest pracownikiem serwisu AGD, dość regularnie wypowiada się na zbliżone tematy zarówno na forum gazwyba, jak i na pl.rec.dom, No frost odradza ludziom regularnie, tą wypowiedź wyguglałem na szybko, ale polecam poszukanie i innych.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #14

    Domyślnie

    do modzelewscy:
    opis chłodziarko-zamrażarki AEG SANTO N 8 18 40- 4i ze strony www: Dane techniczne
    Wysokość 180 cm
    Pojemność 265 L w tym 55 L zamrażalnik
    Ochrona antybakteryjna
    Balkoniki z relingami
    3 szuflady w komorze zamrażalnika
    Montaż frontu na prowadnicach
    No-Frost
    Klasa A
    ???
    ile ludzi tyle opinii ... sama się gubię... może lepiej komora 0 a nie No frost????
    ten gościu z forum GW - jako wadę No Frost podaje m.in to, że jedzenie się wysusza..hmmm..chyba już wolę żeby mi się wędlina wysuszała niż pokrywała oślizgłą mazią po 2 dniach w lodówce...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: lodówka NO FROST

    Cytat Napisał Jarek.P
    Co do samego No Frost - taka wypowiedź:
    Cytat Napisał zayzayer
    No Frost ma wady:
    -Droższy sprzęt
    -Bardziej awaryjny
    -Z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach ( dla mnie wada,
    ale są tacy, których to cieszy
    -Większe zużycie energii
    -Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)
    -Wysuszanie żywności

    pewnie ten sam gość podobnie pisze o termoobiegu w kuchenkach, bo przecież jest tam wentylator , nie wspominając już o Plazmie, bo się wypalają, czy o skórze w samochodzie, nie wspominając o kilimie, dzięki której można zostać „przewiany”

    wypowiedz ostro naciągnięta, i tak na przykład:

    "droższy sprzęt" - jakość kosztuje, te lodówki są droższe bo są lepsze i nie chodzi tylko tutaj o system NO FROST, są lepiej wyposażone, posiadają rozbudowaną elektronikę, czujniki, różne dodatkowe komory, i inne dodatki (od kostkarki, do monitora LCD), wieszaki na wino, barki, często są to modele top'owe, SIDE BY SIDE, a wiec producent bogato je wyposaża - to musi kosztować .

    "bardziej awaryjny" - rozmawiam często z serwisami i serwisantami, nie potwierdzają awaryjności tego sprzętu ponad inny sprzęt, ogólnie czym bardziej sprzęt skomplikowany tym bardziej narażony na awarie, to wszystkiego się dotyczy: pralek, zmywarek, itd...a chłodziarki należą do najmniej awaryjnych. Nowoczesność, technika, nie będziemy przecież wracać do "Silezji"

    "z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach " - gość coś tam usłyszał, ale czy wie jak działają nowoczesne NO FROST’y, to poszedł do przodu, chodzi mi o strefowość lodówek ( w różnej jej części różna temperatura), komory z kontrolą wilgotności, komory "0 stopni", kontrole sensorową itd... potrafią wykryć ilość przechowywanej żywności. Są też bardzo skuteczne.

    " Większe zużycie energii " - obecnie wszystkie modele są już w "A klasie", nowocześniejsze modele działają jak pralka z wyważaniem, wyliczają ile żywności jest w lodówce, jaka jest temperatura na zewnątrz, jaka wewnątrz, jak często drzwi otwieramy, posiadają programy wakacyjne, wszystko to obniża zużycie prądu.

    " Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)" - nowe typy wentylatorów mają silniki bezszczotkowe są ciche, niezawodne i mało prądu zużywają.

    „Wysuszanie żywności” – przecież to na „tradycyjne” energooszczędne lodówki klienci się skarżą iż żywność „muleje”. Główną zaletą NO FROSTÓW jest wydłużenie czasu przechowywania żywności, lodówki te też posiadają pojemniki z kontrolą wilgotności.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    do modzelewscy:
    opis chłodziarko-zamrażarki AEG SANTO N 8 18 40- 4i ze strony www: Dane techniczne
    Wysokość 180 cm
    Pojemność 265 L w tym 55 L zamrażalnik
    Ochrona antybakteryjna
    Balkoniki z relingami
    3 szuflady w komorze zamrażalnika
    Montaż frontu na prowadnicach
    No-Frost
    Klasa A
    ???
    - nie widzę tu NO FROSTU , to typowa tradycyjna chłodziarka, a w zamrażarce jest Frostmatic
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  17. #17

    Domyślnie

    a jak wygląda taki NO FROST???

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    a jak wygląda taki NO FROST???


    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  19. #19

    Domyślnie

    w takim razie modzelewscy -jaką lodówkę byś mi polecił???
    musi być do zabudowy... i chciałam wydać gdzieś ok. 2000,00...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: lodówka NO FROST

    Cytat Napisał mdzalewscy

    pewnie ten sam gość podobnie pisze o termoobiegu w kuchenkach, bo przecież jest tam wentylator , nie wspominając już o Plazmie, bo się wypalają, czy o skórze w samochodzie, nie wspominając o kilimie, dzięki której można zostać „przewiany”
    Spokojnie Gościa nie znam osobiście, ale wypowiada się on na forum gazwyba i na pl.rec.dom dość często, jego opinie wydają mi sie wartościowe.
    Co do powyższego cytatu - wentylator w termoobiegu MA wyrównywać rozkład temperatury, w lodówce natomiast jej gradient mi też się wydaje raczej zaletą niż wadą.

    wypowiedz ostro naciągnięta, i tak na przykład:

    "droższy sprzęt"
    Nie wiem, co tu jest naciągnięte, są droższe? Są, prawda? On się nie rozwodził nad powodami tej drożyzny, po prostu stwierdził fakt.

    "bardziej awaryjny" - rozmawiam często z serwisami i serwisantami, nie potwierdzają awaryjności tego sprzętu ponad inny sprzęt,
    Zayzayer jest pracownikiem serwisu.

    "z powodu wentylatora wyrównane temp. na wszystkich półkach " - gość coś tam usłyszał, ale czy wie jak działają nowoczesne NO FROST’y, to poszedł do przodu, chodzi mi o strefowość lodówek ( w różnej jej części różna temperatura), komory z kontrolą wilgotności, komory "0 stopni", kontrole sensorową itd... potrafią wykryć ilość przechowywanej żywności. Są też bardzo skuteczne.
    Mówisz o lodówkach z najwyższej półki. Przeciętne wyposażone w nofrost są robione raczej tak jak on pisze.

    " Głośniejsza praca po paru latach (wentylator)" - nowe typy wentylatorów mają silniki bezszczotkowe są ciche, niezawodne i mało prądu zużywają.
    Szczotek mieć nie muszą, ale bez łożysk się nie obejdzie. Wiatrak w przeciętnym komputerze też jest bezszczotkowy, a po kilku (!) latach czasem lubi sobie pobuczeć...

    „Wysuszanie żywności” – przecież to na „tradycyjne” energooszczędne lodówki klienci się skarżą iż żywność „muleje”. Główną zaletą NO FROSTÓW jest wydłużenie czasu przechowywania żywności, lodówki te też posiadają pojemniki z kontrolą wilgotności.
    Tu się zgadzam, ale może jemu chodzi oto, że w nofroście jest to przegięte w drugą stronę?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony