dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 206
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Cytat Napisał EZS

    aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać
    A skąd masz takiego newsa? Co za różnica czy skraplacz jest zabudowany czy też nie?
    bo ja wiem, skąd
    mówię, że to resztka wiedzy po kupowaniu lodówki
    z tym że te bez żeberek nie są zabudowane. Po prostu ich nie mają, czyli mają inny system. Żeberek nikt nie zabudowuje, jak są.
    Jak się tym interesowałam, znalazłam sporo wiedzy na temat, teraz już mi wywietrzała, głowa to nie śmietnik. Rzucam hasło, można je zgłębiać albo nie, do woli.

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a to, co wiem na pewno, to że no frost strzela
    od czasu do czasu wydobywają się takie dziwne dźwięki z lodówki (łamanie lodu). Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jeżeli ktoś bardzo pilnuje tych decybeli, to może czuć się rozczarowany

  3. #183

    Domyślnie Re: Lódowka no frost czy wentylowana?

    Cytat Napisał alfa36
    Szukam osób, ktore wyprobowaly już system no frost. Czy rzeczywiscie lodowka z tym systemem jest lepsza niż klasyczna, wentylowana? Podzielscie się proszę, doświadczeniem.
    NO FROST!

  4. #184

    Domyślnie

    Jesli ktos szuka lodowki wolnostajacej, wygodnej w uzyciu i cichej to zaproponuje swoja. Jest fantastyczna i nie tylko dlatego, ze moja
    Lodowka, w ktorej bez problemow miesi sie blacha z ciastem i najwiekszy moj garnek z zupa



    Opis produktu:

    Kolor: Tytan

    Gwarancja: 24 miesiące

    Wymiary: Wysokość 179.cm4; Szerokość 86cm; Głębokość 73.3cm.

    Funkcje:

    Sterowanie: Elektroniczne

    Komunikacja: Wyświetlacz LED

    Wymuszona cyrkulacja powietrza: TAK

    Dystrybutor wody: TAK

    Zastosowane technologie: Multi-Air-Flow,

    Rozmrażanie: System No-Frost

    Półki: 3 szklane

    Regulacja półek: TAK

    Pojemniki / Komory: 1 pojemnik na warzywa, Komora niskich temperatur

    Zastosowane technologie: No-Frost, Fresh Zone, Pokrywa Moist Balance Crisper,
    Wyposażenie: Pojemnik na jajka, Pojemnik na nabiał, 4 balkoniki na drzwiach

    Rozmrażanie: System No-Frost

    Zastosowane technologie: No-Frost, Kostkarka twistowa,

    Wyposażenie: Plastikowa półka, Kostkarka do lodu, 2 balkoniki na drzwiach

    Energia: Zużycie energii [kWh/24h]: 1.52

    Zużycie energii [kWh/rok]: 555

    Klasa energetyczna: A

    Techniczne: Poziom hałasu [dB]: 40

    Oświetlenie wnętrza: TAK

    Zastosowane technologie: Bioshield, Powłoka Titanium,


  5. #185

    Domyślnie

    Mam zamrażarkę Liebherra z no frostem..REWELACJA..zero szronu!!! Ale Liebherr to mercedes wśród lodówek...
    Kupiłam również lodówko-zamrażarkę Elektrolux EAG z no frostem w zamrażalniku..ale narazie stoi w pudełku..mam nadzieję, że również się nie zawiodę

  6. #186

    Domyślnie

    Mam zamrażarkę Whirlpoola z no frost. Jedyny minus to ten, że chodzi troszkę głośniej od lodówki.

  7. #187

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 18:00

  8. #188

    Domyślnie

    Podbijam temat bo zastanawiam się nad zakupem lodówki no frost i ciekawią mnie Wasze opinie, które zapewne teraz powinny być uaktualnione, bo poprzednie posty są z 2007 r
    Poki co wchodzą u mnie w grę takie typy lodówek:
    LG GR B399PLCA
    LG GR B46SBTTA
    BOSCH KGN49A73
    Zastanawiałam się nad Liebherr, ale te lodówki nie są na moją kieszen.
    A może macie inne do zaproponowania?

    proszę o opinie.

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    podniosę temat bo szukam lodówki i spodobała mi się Gorenje NRKI55288 lub Gorenje NRKI45288 może ktoś jeszcze wyrazić opinie na temat tych produktów?
    Najchętniej jakby się wypowiedział ktoś kto używa już jakiś czas ale z doświadczenia wiem że po budowie nie zagląda się już na forum.
    A może ktoś poleca jakąś inna?
    Ostatnio edytowane przez brachol ; 06-05-2011 o 06:44

  10. #190

    Domyślnie

    Gorenje NRKI55288 i NRKI45288 ma no frost tylko w zamrazarce , rok temu szukalam do zabudowy z no frostem w chlodzirce i niestety w tej cenie nic nie bylo
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    teraz mam lodówkę liebherr co prawda nie ma no frost a smart frost ale zasadniczej różnicy nie widzę w użytkowaniu, a co do samej lodówki to rewelacja , jeszcze tak cichej nie miałam

  12. #192

    Domyślnie

    Dzięki No Frost produkty znajdujące się w zamrażarce, można zawsze łatwo wyjąć - nie zamrażają się poza tym kontroluje poziom wilgotności w chłodziarce i zamrażarce, powietrze jest zawsze suche, na ściankach nie gromadzi się lód. Same plusy.

  13. #193

    Domyślnie

    Jak już ktoś odkopał temat to dopiszę coś:


    Oczywiście lodówki no-frost maja same plusy. Ale tylko tzw pełny no-frost.
    Duzo obecnych sprzętów mają napisane NO-FROST a na dole małym drukiem dopisane jest "dotyczy zamrażalnika". Takie rozwiązanie daje nam tylko to, że w zamrażarce nie będzie się zbierał lód, nic po za tym.

    Jaka jest najważniejsza zaleta lodówek z no-frostem w chłodziarce?
    Otóż w tradycyjnej lodówce część chłodząca jest kilka naście razy na dobe rozmrażana samoczynnie, przez co w środku jest duża wilgotność powietrza co w rezultacie prowadzi do szybszego psucia się produktów. Wędliny szybko pokrywają się śliska mazią.
    Natomiast chłodziarki wyposażone w system no-frost nie mają zamontowanego parownika tylko chłodne powietrze jest wdmuchiwane z zamrażalnika i to powietrze jest suche (coś jak klimatyzacja) dzięki temu produkty nie psują się a co najwyżej schną.

    Jedyną wadą takich lodówek jest ich cena (przyzwoite od ok 2000,00) oraz koszty późniejszy ewentualny napraw, po za tym nie mają żadnych minusów

  14. #194

    Domyślnie

    ja jestem za no-frost nie zamienilabym mojej lodowki na zwykla, niestety nie spotkalam sie z lodówka do zabudowy zeby miala no frost w chlodziarce ( a to dla mnie wazniejsze niz w zamrazalniku)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    wielki minus dla no frost w chłodziarce- szybko obsychają warzywa, sery, wędliny itp.

  16. #196

    Domyślnie

    wystarczy trzmac je w pojemnikach i nic nie wysycha, warzywa trzymam w dolnej komorze i nie wysychają ( trzymam max 7 dni)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  17. #197

    Domyślnie

    Dla mnie minus to hałas takiej lodówki. Ale mam aneks i dlatego.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  18. #198

    Domyślnie

    A czy tego Samsunga może ktoś polecić?

  19. #199

    Domyślnie

    Schowanie w pojemniki to najlepsze rozwiązanie, choć przy tym pełnym systemie no frost raczej nie ma problemu. Poziom hałasu czasem jest zależny od zawartości. Ja jak mam dużo w chłodziarce i zamrażalce to trochę też mi trochę buczy, ale tak na codzień, to prawie nie słychać.

  20. #200

    Domyślnie

    ja mam LG , która stoi w "salonie" i jest cicha
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony