dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 206
  1. #81

    Domyślnie

    Ja mam taką lodówkę (chyba dokładnie ten sam symbol; nie mam wyświetlacza tylko 5 LED-ek). Boki grzeją się w zależności od ilości odprowadzanego ciepła (też mi mądrość ). Uważam, że jeżeli zostawisz wypuszczone jakieś 10 cm bocznej ścianki to powinno wystarczyć. Tył jest kompletnie zimny. Nawet jeżeli zabudujesz ją całkowicie to jedyną Twoją stratą będzie zwiększone zużycie energii i "grzejące" szafki kuchenne. Lodówka nie powina się zepsuć bo w końcu płyta meblowa też przewodzi ciepło.
    Jeżeli chodzi o wrażenia to ogólnie są pozytywne. Mogłaby być trochę cichsza - pierwszy egzemplarz wrócił do sklepu po jednej nocy właśnie z powodu hałasu. Dobra rada: zostawcie sobie ustrojstwo włączone na 1-2 doby bez ładowania żywności. Jeżeli będziecie niezadowoleni to nie ma kłopotów ze zwrotem. Zauważyłem, że strasznie sztorcują się jeżeli w lodówce była już żywność. No forst objawia się tym że w środku jest suchutko - lodowka osusza. Fajna jest ręczna kostkarka do lodu. Trochę badziewne są szuflady i pojemniki na drzwiach z pleksi. Są sztywne przez co bardziej narażone na pękanie. W starej Ardo miałem kosze druciane w zamrażarce a półki na drzwiczkach były z bardziej elastycznego plastiku. Oprócz tego były takie elastyczne wąsy które zapobiegały suwaniu się produktow w drzwiczkach. Ogólnie jestem zadowolony, bo innego wyjścia nie mam . Za ustrojstwo dałem 1700 PLN.
    BTW znalazłem gdzieś na forum opinię amerykańca który narzekał na słabe półki w tej lodówce, bo przy rzucie galonem mleka mu się urywały
    Od 17.12.2007 na swoim

  2. #82

    Domyślnie

    Przestraszyłam się tymi grzejącymi bokami. Mam 60 cm na lodówkę między ścianą a szafką kuchenną - specjalnie tak zostawiłam, żeby nie było szpar i chyba sobie narobiłam kłopotu... Rozważam LG albo Samsunga no frost. Mają 59,5 cm szerokości, więc po obu stronach zostaną jakieś 2 mm. Z lewej będzie ściana na całej wysokości lodówki, z prawej szafka do wysokości 90 cm. Czy to ma prawo działać czy darować sobie no frosta?

  3. #83

    Domyślnie

    Piejar a właśnie oglądam sobie tą lodóweczkę i mam pytanie a gdzie jest ta kostkarka do lodu. Widze ją również w opisie. Myślałam że kostkarki są zawsze w drzwiach. Nie mogę się jej dopatrzeć.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagbuilder
    Piejar a właśnie oglądam sobie tą lodóweczkę i mam pytanie a gdzie jest ta kostkarka do lodu. Widze ją również w opisie. Myślałam że kostkarki są zawsze w drzwiach. Nie mogę się jej dopatrzeć.
    Tak kostkarka znajduje sie w zamrażalniku, w lewym górnym rogu. Nie jest to żaden automat a jedynie ulepszenie "krateczki" znanej ze wszystkich lodówek. Owe krateczki są dwie i mają pokrętła do "wywarcania". Najpierw zalewasz je wodą a potem jak stwardnie robisz im fikołka i lód wypada do szufladki poniżej. Proste ale działa. Bałem się, że kostki nie będą chciały wypadać ale jak są dobrze zmrożone to nie ma problemu. Lodówka buczy już ok pół roku i ten no forst faktycznie fajny. Wszystko co jest w części chłodziarkowej (góra) wysusza się dość szybko ale żona stosuje folię alu i jest OK. Hałas trochę mnie irytuje więc poczekam jakieś 2-3 miesiące i wołam serwis coby pomierzyli hałaśliwość.
    Od 17.12.2007 na swoim

  5. #85

    Domyślnie

    Dziękuję za dokładny opis wszystko jasne
    Właśnie na dniach odkryłam ten typ lodówki. Do tej pory myślałam o side by side ale jednak wąskie te chłodziarki mi się wydają.
    Chyba wybiorę kombi plus dodatkowo zamrażalnik pod zabudowe.
    Ale to w przyszłym roku ....a tymczasem podedukowałam się
    dzięki

  6. #86

    Domyślnie

    słuchajcie, a ja mam inne pytanie dot. lodówki no frost.
    czy to normalne, że w okolicy górnej półki, w środku, zbierają się krople wody?
    To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków.

  7. #87

    Domyślnie

    Chyba nie, bo lodówka ma właściwości wysuszające czyli powidda tą kroplę odparować. A czy ta kropla się pojawia i zostaje czy skądś skapuje woda? Może też być tak, że przy zimnym wnętrzu i otwarciu lodówki na dłuższy czas wykropli się wilgoć z otoczenia.
    Od 17.12.2007 na swoim

  8. #88

    Domyślnie

    te krople po prostu są. nic nigdzie nie kapie, więc sam już nie wiem.
    u mojej matki, ma inną lodówkę, jest ten sam problem.
    mam sprzęt na gwarancji, powinienem się zgłosić do serwisu?

    a lodówke otwieram na krótko.
    To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków.

  9. #89

    Domyślnie

    No idea Kombinuj dalej.
    Od 17.12.2007 na swoim

  10. #90

    Domyślnie

    hello, tez mam taka lodoweczke, ponad rok juz i sprawuje sie cudnie, co do cieplych bokow to faktycznie daje czadu czasem.
    jest inna sprawa - halas...czasami w nocy wydaje dziwne dzwieki, jakby sie cos lamalo, kruszylo, takie trzaski ktore nawet potrafia obudzic...nie wiadomo dlaczego sie tak dzieje, ponoc trzeba dac jej odpoczac kilka dni ( ale jakos zawsze cos w niej jest i nie ma okazji...a co do wielkosci - faktycznie szuflady zamrazarnika troche ciezkawe i male, ale wewnatrz mase piwa sie zmiesci ( to wrazenia po parapetowce, chyba kilkadziesiat puszek weszlo...pol pensji w kazdym razie na pewno...)
    polecam bardzo, ponadto nie brudzi sie z zewnatrz...

    aaa--- kto wie gdzie kupic male magnesiki do przyczepiania zdjec? takie jak pinezki, malutkie srebrne lub zlote,.,...wszedzie widze tylko kolorowe min 1 cm....ochydne...
    Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci KIM jesteś.

  11. #91

    Domyślnie

    Wątek dotyczy lodówek DO ZABUDOWY, które są wyposażone w No Frost.

  12. #92

    Domyślnie

    Lodówka Samsung RL39WBMS
    Czy ktoś użytkuje może tą lodówkę, proszę o opinie.[img]

    http://www.rtvagd.sklep.pl/samsung/rl39wbms_4362.php5[/img]

  13. #93

    Domyślnie

    magdak lodówka AEG o której pisałaś JEST No Frostem. W przeciwieństwie do obiegowej opini rozpowszechnianej na tym forum przez tzw. "specjalistów" No Frost, a wentylator w chłodziarce to dwie różne rzeczy. No Frost występuje TYLKO w zamrażarkach i jak sama nazwa wskazuje zapobiega powstawaniu szronu co zwalnia Cię z jej rozmrażania od czasu do czasu. Wentylator w chłodziarce zapewnia równomierny rozkład temperatur i zapobiega powstawaniu tej nieprzyjemnej śliskiej warstwy na żywności. Różni producenci inaczej ten system nazywają. Jeśli bardzo zależy Ci na No Frost spokojnie bierz AEG, jeśli jednak chciałabyś mieć jedno i drugie to Liebherr ma takie w swojej ofercie, ale cena dużo wyższa. Za to chłodziarek z wentylatorem, ale bez No Frost jest na rynku całkiem sporo. Mówię oczywiście o sprzęcie do zabudowy. Pozdrawiam.

  14. #94

  15. #95

    Domyślnie

    Podczepie się pod wątek, może coś fachowcy podpowiedzą .
    Czy są same chłodziarki (duże) do zabudowy. Chciałbym mieć w kuchni samą chłodziarkę, a zamrażalka stanie w spiżarni obok kuchni.Wydaje mi się, że zbędna jest zamrażalka w kuchni zajmuje miejsce. Co wy na to, jestem przed zabudową kuchni i chciałbym rozsądnie to zaplanować.

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tema

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Lodówka NO FROST 55 cm szeroka

    Witam, poszukuję lodówki z systemem NO FROST ale o szerokości max 56 cm - jest to bardzo trudne zadanie bo wszystkie są 60, a mi taka do kuchni nie wejdzie... Ktoś zna jakąś...
    Znalazłam taką http://www.aged.com.pl/liebherr/_szc...hp?id=cun30210, ale widziałam ją na żywo i nie wygląda jak No Frost :| Jakieś opinie...

  17. #97

    Domyślnie

    Sprawdź sklep inetrentowy EURO-AGD. Bardzo lubię u nich kupowiać, bo często są tańsi niz np. MediaMarkt> Ich strona umożliwia wyszukiwanie także wg szerokości [nalezy wybrac opcję wyszukiwanie zaawansowane]. Wklejam kink, jeżeli nie będzie działał to skopiuj skrót do przeglądarki

    http://www.euro.com.pl/lodowki,l1/wyszukiwanie.bhtml

    Powodzenia

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    idziak

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam taką http://www.neo24.pl/produkt/Lodowka_...580,36721.html
    i nie narzekam na nią. Jak w domu jest ekstremalna cisza to trochę słychać ale chyba nie ma bezgłośnego sprzętu takiego. Ogólnie polecam.

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tema

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ta Whirpool nie ma No Frost. Poza tym ja szukam dużej lodówki dla 4-osobowej rodziny - na dole zamrażalnik z min. 3 półkami, u góry lodówka i nigdzie nic

  20. #100

    Domyślnie

    http://www.samsung.com/pl/products/r...i/rt24mgss.asp

    z tego co wiem to nie ma innej No Frost w szerokosci 56cm
    sa w tej szerokosci Libherry ,Candy ,Amica i pewnie cos jeszcze ale nie maja No Frost
    ktore prawde mowiac potrzebne jest dzis jak .....
    zamrazarke w dzisiejszych lodowkach rozmraza sie co 3-5 lat bo wczesniej nie ma z czego,no chyba ze dla sportu
    chlodziarka rozmraza sie automatycznie non-stop.

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony