dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 206
  1. #161

    Domyślnie

    Zastanów się, czy na pewno warto dopłacać na klasę A+ i czy na pewno chcesz no-frost.. Klasa A+ nie zwróci Ci się tak szybko. Chyba, że planowana podwyżka za prąd o 70% dojdzie do skutku.. To na pewno będzie to szybciej. A system no-frost ma jeden zasadniczy minus: wysusza jedzenie w lodówce. Wszystko musisz mieć w zamkniętych pojemnikach. Mi to przeszkadzało.

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał popcarol
    Cytat Napisał androzek

    A kiedy zwróci się budowa domu???
    Mam Liebherra ICUS 3010 za ok.2 tys.bez bajerów.
    Androzek i jak Twoj Liebherr? Chce kupic ten sam model
    Dzieki
    Też jestem ciekawy bo mój już czeka na montaż. Naczytałem się przed kupnem, że jest niesmowicie cichy...a to było dla nas priorytetem.
    pozdrawiam,
    M

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał ralf1
    Zastanów się, czy na pewno warto dopłacać na klasę A+ i czy na pewno chcesz no-frost.. Klasa A+ nie zwróci Ci się tak szybko. Chyba, że planowana podwyżka za prąd o 70% dojdzie do skutku.. To na pewno będzie to szybciej. A system no-frost ma jeden zasadniczy minus: wysusza jedzenie w lodówce. Wszystko musisz mieć w zamkniętych pojemnikach. Mi to przeszkadzało.
    System no-frost nie wysusza jedzenia, bo to system dla zamrażarki, zapobiegający budowaniu się warstwy lodu w zamrażarce. Tobie zapewne chodzi o system chłodzenia strumieniem powietrza w lodówce, wymuszonym przez wentylator. Tak, to prawda, że wysusza jedzenie ale po pierwsze i tak większość jedzenia zawsze trzyma się w jakiś pojemnikach lub woreczkach, a po drugie wolę jak mi jedzenie wyschnie niż by miało spleśnieć

    Przez ostatnie 2 lata miałem (i wciąż mam) wolnostojącą lodówko-zamrażarkę LG z systemem no-frost i chłodzeniem powietrzem i jestem zachwycony. Zero wilgoci, zero pleśni, zero problemów z wodą w lodówce. Teraz mam również tę Gorenje A+. Nigdy więcej "zwykłych" lodówek.

  4. #164

    Domyślnie

    No-frost działa tylko z zamrażalce? Szczerze mówiąc, to zawsze myślałem, że to właśnie przez no-frost tak wysuszało. To przepraszam za pomyłkę. A jakoś nie jestem przyzwyczajony do trzymania wędliny w pudełkach. Zawsze trzymałem na talerzu w torebeczkach.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    aha, a jak jest w realu z tym dzwonkiem od drzwi gdy niby za długo otwarte? ostro dzwoni, i po ilu sekundach?
    Czy ten NOfrost działa dobrze?
    jak napisał powyżej Tazor odzywa się po 60 sekundach, ale dla mnie jest ok - to bardziej bipczenie niż dzwonek. zresztą dobrze że jest taka funkcja - jak dzieciak zostawi lodówkę otwartą, to ocalisz jedzenie, troche prundu i porządek w kuchni

  6. #166

    Domyślnie

    Trochę odświeżę wątek
    Czy ktoś wie czym różnią się lodówki Gorenje NRKI 45288 i NRKI 55288 (oprócz jednego numerka w nazwie oczywiście )
    Porównywałam je na stronie i wychodzi, że są identyczne
    http://www.gorenje.pl/compare_products.asp

    Gdzieś wyczytałam tylko , że jakimś samodomykającym się zawiasem nożycowym
    Orientuje się ktoś ??

  7. #167

    Domyślnie

    Hmm, ciekawa sprawa z tymi modelami Gorenje! Na pewno NRKI55288 ma taki zawias i się bardzo dobrze domyka, natomiast czy byłby to tylko jedny szczegół różniący oba modele???

  8. #168

    Domyślnie

    Nie sądzę, że produkowali nowy model tylko o ten zawias
    Tylko o co chodzi

  9. #169

    Domyślnie

    Napisałam meila z zapytaniem czym różnią się modele tych lodówek do zabudowy
    i odpisali mi z Gorenje Odpowiedź brzmi:

    "Różnica polega na tym, że modele te mają inne rodzaje zawiasów. Model NRKI
    55288 posiada zawias nożycowy (front meblowy mocowany jest na drzwiach), a
    NRKI 45288 zwykły zawias."

    Czyli tylko ten zawias

    Że też im się to opyla

  10. #170

    Domyślnie

    No to normalne MASAKRA...

  11. #171

    Domyślnie Lódowka no frost czy wentylowana?

    Szukam osób, ktore wyprobowaly już system no frost. Czy rzeczywiscie lodowka z tym systemem jest lepsza niż klasyczna, wentylowana? Podzielscie się proszę, doświadczeniem.

  12. #172

    Domyślnie

    Mam zamrażarkę no frost. Wspaniała rzecz, przynajmniej dla mnie.

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    Mam lodówko-zamrażarkę i jest super, żadnego lodu w środku i żadnej wody.
    Pozdrawiam

  14. #174

    Domyślnie

    no frost znaczy bezszronowa.
    W tego rodzaju lodowkach nastepuje osuszanie i wymiana powietrze, a dzieki temu nie osadzaniu się szron. Lodowka z system no frost jest takze wentylowana, a wilgotne powietrze kieruje sie do skraplacza. To, ze powietrze jest suche na sciankach nie nagromadzi sie lod i nie trzeba takiej lodowki odmrazac. Ponadto mala wilgotnosc ma duze znaczenie dla dlugosci przechowywania produktow w swiezym stanie. Ja trzymam produkty w pojemnikach, dzieki czemu obieg powietrza nie wysusza ich.
    Wg mnie warto zdecydowac sie na lodowke no frost

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    No właśnie. Możesz też kupić lodówkę z chłodziarką standardową(nie no-frost) ale z bez szronowym zamrażalnikiem. Jeżeli nie lubisz produktów pakować w pojemniki. Są też modele whirlpoola z regulacją wilgotności w chłodziarce.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    to jeszcze polecę tzw strefę zero

    niektóre lodówki mają najniższą szufladę z temp około zera (cool zone, cool box i inne nazwy). Co prawda prawdziwą strefę zero ma jedynie kilka modeli z wysokiej półki (np Liebherr), wtedy są dwa termostaty i można oddzielnie ustawić temp tej szufledy, ale już nawet ta pseudo cool zone jest cenna, tam się faktycznie da przetrzymać wędliny w stanie dobrym i znacznie dłużej, niż w "zwykłej" lodówce

    a no frost mam w zamrażarce, nie szroni się faktycznie, ale na razie mam ją rok... ciekawe, jak dalej

    aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać

  17. #177

    Domyślnie

    Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost"

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost"
    Coś pokręciłeś. Chłodziarki mogą się same odszraniać ale mogą również mieć system nofrost-albo jedno albo drugie. W zamrażalniku mamy system nofrost - bez konieczności rozmrażania lub tradycyjny wtedy musimy rozmrażać.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Cytat Napisał Deamos
    Pare dni temu ogladalem lodowki w Saturnie i zauwazylem, ze wiekszosc lodowek ma "odszranianie", po malej rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie, ze wszystkie maja to dla chlodziarki a niektore dla lodowki i te sa oznaczane jako "No Frost"
    Coś pokręciłeś. Chłodziarki mogą się same odszraniać ale mogą również mieć system nofrost-albo jedno albo drugie. W zamrażalniku mamy system nofrost - bez konieczności rozmrażania lub tradycyjny wtedy musimy rozmrażać.
    No tak, zamrazalnik ma, chlodziarka moze miec

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS

    aaa jeszcze jedno, coś mi się przypomina z moich lekcji przed zakupem lodówki - prawdziwa no frost ma plecy gładkie a nie ma dachu. Czyli można ją postawić tuż przy ścianie, nie ma tam żebrowania, a chłodzona jest od góry. Niektóre firmy sprzedają żeberkowce "podrasowane" ale to nie to. Trza plecy oglądać
    A skąd masz takiego newsa? Co za różnica czy skraplacz jest zabudowany czy też nie?
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony