dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Kuna w dachu.

  1. #1

    Domyślnie Kuna w dachu.

    No, może Wy macie jakieś skuteczne sposoby? Naftalina to był chyba kiepski dowcip, jaja nafaszerowane fenactilem wypluła, w pułapkę nie wchodzi.
    Ogród - moja miłość

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951
    WARTO? WARTO!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    A pułapka jak długo stała zastawiona?? Słychać tygrysa jak urzęduje na poddaszu a e tym czasie pułapka jest zastawiona?? i co to za pułapka??

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ruukki Polska
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    Na kunę pod dachem jest mało uniwersalnych sposobów. W zależności od tego czy i jak duże zniszczenia dokonała pod połacią postepowanie będzie różne.
    Od zastosowania pułapki (żywołapki gdzie przynętą może być np.jajko kurze) i odstraszaczy ultradźwiękowych, aż po złapanie lub wypłoszenie zwierzęcia po zdjęciu dachu i wymianie zniszczonej izolacji termicznej.
    Najlepiej uniknąć inwazji kun przez odpowiednie wykonanie pokrycia dachowego polegające na likwidacji wszelkich większych otworów bądź zabezpieczenie ich siatkami oraz listwami kolczastymi, pamiętając także o rurach spustowych.

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mój znajomy miał problem z kunami. Założył jakiś system odstraszania. Chyba ultra dźwięki. Kuny się wyprowadziły, ale system działa do dzisiaj, na wszelki wypadek. Ogólnie to ciężka walka.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Też mam problem z kuną i szukam wykonawcy który ten problem rozwiąże (domowe metody, odstraszacze, pułapki zawiodły).

    Dostałem ofertę z jednej z firm na zabezpieczenie dachu (Dach 250m2 czterospadowy z 4 lukarnami) przeciw kuną na 5600PLN.
    Nie przedstawiają kosztorysu, a ceny są umowne.
    Nie chce być zrobiony w butelkę a ponieważ oferta jest dla mnie mało przejrzysta stąd moje pytanie do Was...

    Ile płaciliście za uszczelnienie dachu/zabezpieczenie przeciw kuną, co było w zakresie prac, jaka wielkość dachu itp.
    Ile płaciliście za naprawę ocieplenia i folii m2 dachu?

    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Walczyłem z bydlęciem przez wiele lat. Bezskutecznie. Dopiero remont pokrycia dachowego, komina i obróbek oraz likwidacja wszelkich otworów większych niż średnica wskazującego palca (<2cm) zapewniła spokój. Jeszcze miesiąc szaleństw na dachu i nerwowe próby sforsowania nowej blachy, obróbek i CISZA !!!

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatnio czytałem o polskim wynalazku na kuny (Kunagone). Ponoć skuteczny, możesz poszukać.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Słyszałem o skutecznej metodzie ochrony dachu przed kunami ale to dla osób dopiero budujących się. Ponoć bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie wełny drzewnej zamiast mineralnej. Ktoś coś słyszał jak jest z jej skutecznością?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Bzdura. Kuny nawet wełna szklana nie zniechęca. Miałem to wiem. Najpierw wełna szklana a potem kuna, mieszkała sobie ~~ 40 lat, ileś tam pokoleń przeżyło. Dopiero wymiana dachu na szczelny pomogła. Wcurwione biegały po nowym dachu jak oszalałe, a tu zonk. Żadna furtka nie wpuściła ich na strych.

  12. #12

    Domyślnie

    A wiesz ktoredy wlazi? Po rynnie? Najprosciej odciac jej droge na dach

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wejście rynną wewnątrz, rynną zewnątrz (między rynną a ścianą) to przedszkole ich zachowań. Po grubszym baranku wchodzi po płaskiej ścianie, gdy ściana jest gładka to wejdzie narożnikiem - lewe łapy na lewej ścianie, prawe na prawej. Z bariery na balkonie wskoczy na rynnę piętro wyżej, zobaczysz to zimą na śniegu. Z drzewa skoczy 2-3 metry w bok, jeśli jest wyżej dachu. Teraz są kamerki /fotopułapki, kiedyś siadałem wieczorami na leżaczku i czekałem...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony