dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Remont podłogi pod deski warstwowe

    Witajcie.
    Mam remont podłogi. Stara klepka już się wysłużyła i nie nadawała się do renowacji. Zerwałem więc całą i pierwszy problem, subit bądź coś podobnego o dość grubej warstwie. Po przeczytaniu o nim finalnie wzięliśmy ekipę. Usunęli paskudztwo i teraz sendo sprawy. Ekipa która usuwała subit poleciła mi pęknięcia zalać betonem a całą podłogę 3x zagruntować by nie pyliło. Na to podkłady o różnej wysokości i nimi zniwelować różnice wysokości. Na to deski i po sprawie. Dziury załatane ale dalej jest problem. Niestety ja nie widzę się w zabawie różnymi wysokościami podkładów aby wyrównać podłogę bo wprawy w tego typu pracy brak i ostatecznie chcę zrobić wylewkę samopoziomującą, na nią podkłady jednakowej wysokości i wreszcie deski. Podłoga aktualnie nie jest mega krzywa. Na poziomicy 2,5m różnica max to ok 0.5 cm.

    Proszę Was o poprawienie i uzupełnienie moich następnych kroków :
    1. Podłogę zagruntować 2 razy (myślę że 3 to przesada)
    2. Wylać wylewkę, tylko jaką ? Może ta http://www.castorama.pl/produkty/bud...elo-25-kg.html ? Z drugiej strony czytałem w innych tematach że nie powinno się kupować wylewki o cenie niższej niż 70 zł ? Może jakąś inną polecicie ? Myślę że grubość max 0.5 do 1 cm ta wylewka, chociaż chciałbym jak najmniej by nie było dużej różnicy mięszy przedpokojem a pokojem, aktualnie jest to ok. 2 cm.
    3. Po wylaniu pojeździć po niej takim kolczastym wałkiem
    4. Jak zaschnie to ile muszę czekać aby cokolwiek układać ? U różnych producentów różnie piszą, od 2-3 dni do nawet 2-3 tygodni.
    5. Zalać to gruntem raz jeszcze zanim położę podkłady i deski ? Będzie w formie pływającej podłoga bo jastrych jest ponoć za słaby na lite deski.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie poradzi ?

  3. #3

    Domyślnie

    Trudno jest w tym wypadku zrobić dobry montaż, bo zadanie jest trudne. Skontaktuj się najlepiej z jakimś doświadczonym parkieciarze. Chciałbym ponóc, ale niestety nie umiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony