dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Widać, że ekipa i kierownik budowy okopana w tradycyjnych metodach budowania.Na szczytach porotherm do dachu.Dla tak małego projektu 3 kominy (nawet jeśli to wentylacyjne) to przesada.
    Wszak i tradycyjne "tanie" ogrzewanie węglem to i ekipa dostosowana do stylu a że kominów dużo ? Wszyscy tak mają i jest dobrze i nie ważne,że 10tys.zł zamiast w kominy mogło pójść w "normalne" i czyste i naprawdę tanie ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-12-2016 o 14:23

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Na szczytach porotherm do dachu.
    Wieniec garażu połaczona z deką parteru.
    Mury garażu połączone w murami domu.
    jak powinno być ?

    jest jeden komin wentylacyjny
    dwa systemowe

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    jak powinno być ?

    jest jeden komin wentylacyjny
    dwa systemowe
    http://m.budujemydom.pl/sciany-i-str...mostek-cieplny

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek008 Zobacz post
    Hej,
    Jak oceniasz Dryfix? Ekipa nie była "przerażona" tymi pustakami? Gdybyś murował zwykłym Porothermem P+W płaciłbyś więcej czy mniej za robociznę?

    Sam osobiście nie mogę zrozumieć dlaczego zazwyczaj wyceniają dryfix drożej, skoro ideą tych pustaków jest (między innymi) ułatwienie życia murarzom.
    nie miałem wody na działce to był główny argument za dryfixem, ekipa budowała już w tym systemem i mieli zniżkę na dryfix w hurtowni

  5. #25

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Do budowy domu trzeba się przygotować. To dotyczy każdego elementu łącznie z systemem grzewczym a nie bazować na "mitach i legendach" bo w tej chwili masz drogi system grzewczy i nie wydolna wentylacje a mogło być tanio,bezobslugowo i komfortowo.

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    da radę to jakoś "naprawić" ?
    Fachowców się zapytaj i opier....ich za to i każ im to poprawić na zgodne ze sztuką budowy a nie ich widzimisie.

  8. #28

    Domyślnie

    piec to akurat chciałem na paliwo stałę ( pellet) bo mam rodzinnie pellet tanio

    tylko czy to teraz poprawią jak już dach leży

  9. #29
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    tylko czy to teraz poprawią jak już dach leży
    A to ich problem,zrobili babola i niech poprawiają.Ty jesteś tam Panem i władcą

  10. #30

    Domyślnie

    tylko jak mają dach podnieść i narobić więcej szkód niż pożytku to chyba nie warto, ale porozmawiam dzięki za uwagi

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    da radę to jakoś "naprawić" ?
    Wypożycz aligatora do pustaków ceramicznych i obetnij szczyt ok. 15cm poniżej desek (lub na grubość ocieplenia +3cm) od desek. Albo pogoń ekipę, że ma to zrobić jak spaprali. Zobacz w projekcie jak jest narysowane (czy ocieplenie wchodzi pod deski). Jeśli tak to masz podstawę, aby to zrobili sami za darmo.

  12. #32

    Domyślnie

    ok dzięki wielkie
    na pewno będę chciał żeby ekipa to zrobiła w końcu za to im płacę

    w projekcie jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	377127Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	377128

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    ok dzięki wielkie
    na pewno będę chciał żeby ekipa to zrobiła w końcu za to im płacę

    w projekcie jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	377127Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	377128
    W projekcie nie ma stosownego przekroju, zresztą dobry kierownik budowy powinien "na dzień dobry" zasugerować tak oczywistą poprawkę.

    Dlatego pozwoliłem sobie na moją uwagę.

  14. #34

    Domyślnie

    uwagi jak najbardziej są przydatne może polecicie co jeszcze sprawdzić w tym stanie sso ?
    tamto już dogadałem kierownik powiedział że zrobi jak tam będę chciał więc dzięki

  15. #35

    Domyślnie

    WItam wszystkich. My tez budujemy DOm przy alabastrowej 9 w Bydgoszczy ( kuj-pom). Aktualnie wylany strop i czekamy z reszta na wiosne.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    Renesansowa Alegra 9, antracytowa matowa angoba
    Renesansowa Alegra 9, antracytowa angoba

    zastanawiam się miedzy tymi dwoma dachówkami muszę już wybrać może ktoś coś o nich powiedzieć czy są ok ?
    może ma ktoś zdjęcia
    creative_21, którą wybrałeś? Masz może jakieś zdjęcie? Ja już byłem zdecydowany na antracyt angobę ale nieopatrznie wlazłem na stronę producenta i zobaczyłem jeszcze matową i teraz mam zgryz bo nie mogę jej znaleźć u kogoś na dachu...

  17. #37

    Domyślnie

    wybrałem nie matową,
    tą matową ponoć wycofują z produkcji musisz popytać
    szczerze z daleka nie ma różnicy bo widziałem matową na dachu i moją nie matową

  18. #38

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Czytam wasze wypowiedzi z zaciekawieniem. Też buduje dom przy Alabastrowej 9 w tym momencie właśnie kończą mi dach. Jeśli ktoś go jeszcze nie ma to polecam okno nad kladka schodowa. Ja w porę sobie to wymyśliłam i przed chwilą dzwonił cieśla ze właśnie wycinaja kolejny otwór.
    Jestem raczej z osób które patrzą też na ekonomię i potrzebę pewnych rzeczy. Dlatego tez zmienilam okna w pokojach nad salonem i kuchnia na zwykle nie balkonowe. Nie zdecydowaliśmy się również na dachówkę. Kładę blachodachowke. A kominy nie są z klinkieru tylko obite blacha trapezowa. Ale to już jak komu się podoba. My z racji przyszłości również zdecydowaliamy się na dwa kominy od CO. Planujemy ogrzewac GAZowo Ale kto wie.... więc obok mamy komin na zwykły piec. Żeby w późniejsZych latach nie demolowac pół domu.
    Na dzień dzisiejszy z działką o pow. 67 arów i domem z dachem (+4okna dachowe) i wjazd z kamienia wydaliśmy 154 tys.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Slimak00

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wąbrzeźno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Za miesiąc zaczynamy budowę tego samego domu jednak z małymi zmianami (np. nie będzie żadnego komina). Czy mógłbym prosić o przesłanie paru zdjęć wnętrza tego domu na etapie budowy? Z góry dziękuję

  20. #40

    Domyślnie

    czy jest tutaj ktos z kujawsko-pomorskiego? a najlepiej z okolic Bydgoszczy?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony