dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 291
  1. #1

    Domyślnie Czy ktos poleci dobry traktorek ogrodowy na duza dzialke?

    Mam do was prosbe... Poniewaz mamy duza dzialke (7000 m, polowa to sad), bedziemy musieli kupic dobry traktorek ogrodowy. Bylismy juz kilka razy w Castoramie (Wwie), ale nic jeszcze nie wybralismy. Szukamy takiego traktorka, ktory bylby wielofunkcyjny, do ktorego mozna by dokupic w miare potrzeb rozne dodatki (np plug do odsniezania, czy sprzet do wyrownywania gleby). Jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tej sprawie, bardzo prosze o rade. Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie kosiarka-traktorek

    Mamy dużą działkę i myślimy o zakupie w/w. Czy ktoś użytkuje taki traktorek, który współpracowałby z różnym osprzętem, np.pług, glebogryzarka itp. jakich polecacie producentów, czy sie sprawdzają.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    proponuję wyroby MTD, sporo dodatkowego osprzętu
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Taki wybór to doskonała inwestycja – możliwość doczepienia osprzętu to argumentacja nie do przebicia przy dużym areale. Polecam z doświadczenia ... MTD amerykaniec, ale jednak maszyna jest na silniku „Brigsa” (Briggs & Stratton) więc godna uwagi. Nie radzę kupować traktorków z silnikiem „techunsen” czyli tzw „indiańca”( mają krótszą żywotność i ogólne znacznie częściej się psują ). Dobrze by miał kilka biegów łącznie z wstecznym , światła też się przydają czasami .
    Jedna ważna rzecz – trzeba uwzględnić sporo miejsca do przechowywania tej „zabaweczki”.

    Pozdrawiam sprzętem ogrodowym

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zalupiłem traktorek firmy VARI czeskiej produkcji - jednoosiowy, ale wybór osprzętu jest przebogaty, posiadam dwie kosiarki - listwową i rotacyjną, spychacz czołowy do śniegu, ale jest również frez do śniegu, przyczepkę na 400 kg, glebogryzarkę i pielnik rotacyjny, wyorywacz warzyw, pług obracalny, kultywator, bronę, łańcuch na koła, obciążniki itp galanteria.
    Użytkuję od roku coś jak poniżej, ale to jest starszy model tzw. TERRA
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46797860

    Aha kupiłem go w zeszłym roku za 2200 PLN, dodatkowo w Cieszynie kupiłem pług i łańcuchy. Traktorek jest ciągle produkowany.
    www.VARI.cz

  6. #6

    Domyślnie

    Moj maz od roku kosi ponad 1ha ogrodu traktorkiem Honda. Nie byl on tani, ale przez ten rok bardzo bylismy zadowoleni.

  7. #7

    Domyślnie

    Osobiście odradzam zakupy traktorka w marketach - ceny są zawyżone jak na prametry tych maszyn.

    Mogę polecić ze sprzętu z górnej półki np. Gutbrod GLX 105RAT:
    http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=1595

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herne
    Ja zalupiłem traktorek firmy VARI czeskiej produkcji - jednoosiowy, ale wybór osprzętu jest przebogaty, posiadam dwie kosiarki - listwową i rotacyjną, spychacz czołowy do śniegu, ale jest również frez do śniegu, przyczepkę na 400 kg, glebogryzarkę i pielnik rotacyjny, wyorywacz warzyw, pług obracalny, kultywator, bronę, łańcuch na koła, obciążniki itp galanteria.
    Użytkuję od roku coś jak poniżej, ale to jest starszy model tzw. TERRA
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46797860

    Aha kupiłem go w zeszłym roku za 2200 PLN, dodatkowo w Cieszynie kupiłem pług i łańcuchy. Traktorek jest ciągle produkowany.
    www.VARI.cz
    Herne
    Jak sprawuje Ci się Twój traktorek, czy nadal oceniasz że to dobry wybór ?
    Jaki areał obsługujesz, równy, pagórkowaty ? Jak oceniasz kosiarki do tego traktorka, lepsza jest rotacyjna czy listwowa ?
    Pzdr
    Raf

  9. #9

    Domyślnie

    Już odpowiadam - w zeszłym roku posiałem ok 10-12 arów trawnika, który w tym roku systematycznie koszę, więc mogę się autorytatywnie wypowiedzieć.

    Użytkuję obydwie kosiarki - listwowa jest z napędem (szrokość koszenia 91 cm) oraz rotacyjną bez napędu (53 cm).

    Na zwykły trawnik mam wrażenie, że listwowa się nie nadaje (koszę raz-dwa razy w tygodniu). Trawa jest zbyt niska, listwa średnio ją bierze. Za to wysoka trawa to jest to co kosiarki listwowe lubią najbardziej, kosi aż miło. Idealne do rzadko koszonego trawnika lub łąki czy pastwiska. Jak jej raz nie wyhamowałem, straciłem dwie dwuletnie wiśnie.
    Kosiarka rotacyjna jest co prawda bez napędu, ale jest bardzo dobrze łożyskowana, potrafi ją pchać nawet moja żona, pomimo że z silnikiem jest relatywnie ciężka. Kosi się bardzo przyjemnie, kosiarka spalinowa ze sprzęgłem odśrodkowym jest OK - można w zależności od trawy regulować moc.

    Koszenie zajmuje mi 1.5-2 godziny kosiarką rotacyjną (naprawdę), co nie uważam, że trwa długo. Koszę często, bo chcę aby trawa się rozkrzewiła. Aha, kosiarki są bez kosza na trawę.

    Jestem naprawdę baaardzo zadowolony. I osobiście ten sprzęt polecam, tym bardzie że na Allegro systematycznie się pojawiają. Do kosiarki listwowej potrzebna jest druga skrzynia biegów z wyjściem na wałek.

  10. #10

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Herne za podzielenie się swoją opinią.
    Pzdr
    Raf

  11. #11

    Domyślnie traktorek ogrodowy MB1

    Jestem właścicielem jednoosiowego traktorka ogrodowego produkcji bardzo bliskowschodniej. W komplet wchodzi duuuża przyczepa /250 kg ładowności/ brony, pług odwracalny, obsypnik do ziemniaków. kosiarkę listwową szerokości 1,1 m. i co najważniejsze glebogryzarkę. Ustrojstwo ma silnik 5,5 KM prawie identyczny jak silniki amerykańskie, a według napisu na osłonach pasków klinowych którymi przenoszony jest napęd do "skrzyni biegów"- dwa biegi do przodu idwa do tyłu- oraz na koło z którego pobierany jest napęd do kosiarki, nosi nazwę "MOTOBLOK MB 1". Maszyna jest naprawdę super, ale stwierdziłem, że z pod uszczelniaczy osi czyli tzw simmerringów wydostaje się olej. I tu zaczęły się problemy. Okazało się, że uszczelniacze te nie są oryginalne, tylko dorabiane z innych. Zakup oryginałów lub zamienników jest możliwy ale tylko pod warunkiem posiadania numerów części oryginalnych. Pomimo poszukiwań nie udało mi się wejść w posiadanie instrukcji ciągnika, a tylko tam są wymienione numery części zamiennych. Może ktoś z forumowiczów jest właścicelem takiego traktorka lub co najmniej instrukcji obsługi i mógłby mi pomóc?

  12. #12

    Domyślnie traktorek ogrodniczy

    Witam, mam do zagospodarowania ok4000m2 i jestem troche przerazony wielkosca tej powierzchni. Probowalem zacząć recznie, aby poczuc przedsmak tego co mnie czeka, i stwierdzilem ze zajmie mi to pare lat. Nie mam wyjścia muszę kupić jakiś traktorek razem z osprzętem. Niestety ceny tych fajnych nowoczesnych to wartość niezłego samochodu. Znalazłem tez chyba czeski TZ-4K-14, cena tez wysoka ale przynajmniej w granicach rozsadku. Ale nie wiem czy są jeszcze produkowane, oferty jakie znalazlem to same stare, ewentualnie stare po kapitalnym remoncie. Może są na forum użytkownicy takich traktorków i sa chętni do podzielenia się uwagami na ich temat.
    O innych traktorkach ogrodniczych tez chętnie poczytam, może ktoś ma praktykę i doświadczenie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Mam toto na szkółce, i ma ciężki żywot i 18 lat, czasem coś nawali (skrzynia, przegub) Przy normalnym traktowaniu wytrzyma sporo. Ale chyba taniej wyjdzie rolnik z C-330. Musisz kupić jeszcze osprzęt, a to też drogie, glebogryzarka ma cienkie noże, praktycznie do dobrej gleby- nie na perz i kamienie. Przy 4tys. m2 moim zdaniem szkoda pieniędzy.

  14. #14

    Domyślnie

    Popatrzylem na plany i mam czystego terenu ok 0,5ha ( juz po budowie) i jeszcze drugie tyle lasu. Przy pierwszym zagospodarowaniu terenu to sie zgadza, ze wezme duzy traktor, ale potem jak skoncze kosic w jednym koncu to bede mogl zaczynac od poczatku, a to mi się juz tak do końca nie uśmiecha. A planuje jeszcze jakis warzywnik itd..
    Nie wiesz czy są produkowane jeszcze, czy tylko z odzysku ?

  15. #15

    Domyślnie

    Havo 0.5 ha ogrodu to za malo na efektywne wykorzystanie traktorka o ktorym piszesz. No chyba , ze na prawie calym tym obszarze chcesz miec warzywnik. Obsiejesz to trawa - kup kosiarke traktorek , to zupelnie co innego niz traktorek ogrodniczy. Ale po co Ci 0.5ha trawnika?
    Mam podobny aeral i zdecydowalem sie na mocna kosiarke z napedem i kose spalinowa. Mam nadzieje , ze wystarczy. Glebogryzarke zawsze mozna dokupic.
    A te 2 -3 sprzety oddzielnie chyba sa lepsze i tansze niz jakis mniejszy traktorek ogrodniczy z osprzetem.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    ile czasu zajmuje ci koszenie takiego ogrodu, albo może żeby bylo latwiej ile czasu kosisz 1000m2 i jaka kosiarka ?

  17. #17

    Domyślnie

    Ogrod nie jest jeszcze urzadzony. Ale trawniki nie powinny zajac wiecej niz 1000m2. Reszta to warzywnik , duzy sad ( tam zamierzam kosic kosa spalinowa) i dziki lasek ( tam nic nie bede kosil). Kosiarka byla uzywana tylko raz w innym ogrodzie. Nie znam dokladnie jego powierzchni , ale moj tata ktory kosil go wczesniej kosiarka bez napedu ( chyba 3KM) twierdzi ze "nie ma porownania , 2 razy szybciej i wygodniej" ( dzialka miala lekki spadek )
    Sama kosiarka to Husqvarna 6.75KM

    Nie jestem pewnien , ale chyba do 2000m2 trawnika polecaja zwykle kosiarki z napedem , powyzej mozna myslec o traktorku - kosiarce , ktory jak juz pisalem nie jest traktorkiem ogrodniczym z mozliwoscia podpinania roznych osprzetow.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    my mamy taką morgę. Zaczynaliśmy od profesjonalnej kosy spalinowej, potem doszła kosiarka spalinowa, w tamtym roku traktorek. Kosimy raz na 2 3 tygodnie. Traktorkiem 2,5 godziny, 2 godz. spalinówką, 3 godz rowy i brzegi kosą.

    Na terenie mamy posadzone sporo drzew, jest staw i łąka.

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie jest również 4000m2. Na początku kosiłem kosą spalinową około 8-12godzin ( piątek i sobota nie moje). kupiłem Kosiarke Honda 5,5KM z napędem
    wtedy czas koszenia wyniósł 6godzin. Tydzień temu kupiłem traktorek- kosiarkę 20KM, 117cm szerokość koszenia i teraz skoszenie całości zajmuje około 1,5 godziny. Nie ma porównania w wygodzie koszenia. Przy tak dużym ogrodzie trzeba niestety zainwestować w sprzęt. Można kupić używany na aukcjach w kraju lub za granicą.
    W koncu w ogrodzie nie tylko kosi się trawę i na resztę spraw też trzeba mieć czas.
    Marcin

  20. #20

    Domyślnie

    to moze podajcie jeszcze marke tego traktorka i cenę , tez mam 40 arów.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony