dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 291
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie traktorek-kosiarka

    mam działke 40ar...i okolo 30ar do koszenia trawy i z tego powodu chce zakupic traktorek kosiarke.chce tez uzywac tego traktorka do odsniezania drogi dojazdowej okolo 100m.
    Co taki traktorek powinien posiadac zeby dobrze wybrac? Czy polecacie jakies szczegolnie modele?
    Sprzet chce zakupic uzywany w cenie 3-3,5tys...na allegro jest tego troche tylko nie wiem co wybrac czym sie sugerowac?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Było już na forum. Z tego co na szybko znalazłem to:
    http://forum.muratordom.pl/ktory-tra...ight=traktorek
    Podejrzewam, że jak poszukasz to znajdzie się więcej.

  3. #43

    Domyślnie

    Mam również działkę 40a.
    Po przeglądnięciu wielu stron z ofertami producentów, oraz z serwisem Husqvarny dotarło do mnie że na taką działkę MUSI być z silnikiem >=20KM. Mniejsze są za słabe. Musisz sporo poszukać. Mnie w zeszłym roku udało się kupić za 5kpln właśnie z silnikiem 20KM B&S. Szerokość koszenia 117cm. O wszystkim co ma mniej niz 15KM możesz zapomnieć
    Na pewno warto dołożyć 1,5Kpln i kupić mocniejszy sprzęt dostosowany do wielkości działki. Wg Standartu John Deere najmnieszy sprzet do koszenia 1akra = 4046m2 powinien mieć 20KM. (inni producenci sugeruja podobnie).
    Ważna przy takiej wielkości trawnika jest szerokość koszenia. Ja mam traktorek bez kosza za to z systemem mulczowania. Na początku chciałem dokupic kosz, jednak teraz widzę że przy takiej ilości skoszonej trawy nie miałbym z nią co robić. W pracy mamy taki sam traktorek tylko z koszem 105cm, działka około 70arów i każde koszenie to jeden duży kontener trawy. Dodatkowo tracimy czas na dojazd do kontenera, kopostownika itp. U mnie skoszenie całego trawnika zajmuje mniej niż godzinę. Kosiarką 5,5km z napędem (Honda) trwało 6-8 godzin.
    Marcin

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seeker

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z tą mocą to trochę przesadziłeś, a normy John Deere to są normy amerykańskie - oni pod tym względem to mają wszystko trochę na wyrost. Sprzedawcy do ogródka 1000m2 sprzedaliby każdemu najchętniej traktorek 20KM ale nie dajmy się zwariować. Znajomy ma prawie 6000m2 a zasuwa czymś takim: http://www.kosiarka.pl/product_info....roducts_id=704 i idzie mu to szybko i sprawnie. Dużo też zależy jaki sprzęt kupisz bo możesz sobie kupić 20 KM jakiejś firmy byle jakiej i dostaniesz tylko dużą kosiarkę, a możesz kupić 15 KM ale sprzęt konkretny i wystarczy na koszenie hektara. Dlatego warto się zastanowić jakie komponenty zastosował producent że zaleca swój sprzęt na taki obszar a nie inny.

  5. #45

    Domyślnie

    A może sprawdzi się coś takiego, jak piszą tutaj...
    http://forum.leroymerlin.pl/read.php...,1362#msg-1362
    Oczywiście chodzi mi o honde HRG 415C PD

  6. #46

    Domyślnie

    seeker napisał:
    Dużo też zależy jaki sprzęt kupisz bo możesz sobie kupić 20 KM jakiejś firmy byle jakiej i dostaniesz tylko dużą kosiarkę, a możesz kupić 15 KM ale sprzęt konkretny i wystarczy na koszenie hektara
    I tu się nie zgodzę.
    Mocniejszy silnik, to mocniejsza przekładnia, wzmocnione wahacze, większa średnica koszenia,tym samym krótszy czas pracy.
    Proponuje ogladnięcie traktorków Partnera, Craftsmana, Husqvarny tych 12-13KM i tych 18-20KM. Jest nawet dla laika widoczna różnica. Proszę sprawdzić z jakiej cienkiej blachy wykonane są urządzenia tnące. Te 12-13KM to właśnie na 10 arowe działki.
    Weźmy pod uwagę, że zwykłe kosiarki z napędem o średnicy koszenia 55cm maja moc 6KM, wiec dla 110 powinno być 12KM, ale traktorek waży 300kg +obsługa (~90kg )

    Tak nawiasem mówiąc nawet maluchem ludzie jeździli do Grecji na wczasy w 4 osoby z bagażem, wiec na upartego na pewno się da ogolić 40a kosiarka 12KM.
    Pozdro.
    Marcin

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arkady3

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    9

    Domyślnie Jaki traktorek do koszenia trawy?

    Proszę o pomoc. Noszę się z zamiarem zakupu traktorka do koszenia trawy. Jak zapewne wiecie, im mocniej się człowiek "wgryza w temat", tym bardziej nie ma pewności co kupić. Zacznę może od tego, że mam 38 arową posesję, którą koszę czwarty sezon kosiarką spalinową Viking MBR3, kosiarka bez napędu i bez kosza. Jest to dla mnie droga przez mękę. Koszenie wraz z zagrabianiem zajmuje mi pół dnia, bo teren pokryty jest dużą ilością drzew. Czy mógłby uzyskać poradę od osób użytkujących kosiarki-traktorki różnych firm. Z tego co się zorientowałem Viking zaczyna się od 10000 zł. i co prawda do tej firmy nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń, moja MBR3-ka dostała nieźle w kość przez te pełne trzy lata i ani razu mnie nie zawioodła, jednakże nie wiem czy warto wydawać aż tyle, zamierzam kupić coś w okolicach max 8000zł. Może ktoś użytkuje Stigę, Craftsmana, Husqvarnę lub inne i podzieli się swoimi doświadczeniami. Zależy mi głównie na niezawodności, gdyż tego rodzaju sprzęt kupuje się na wiele lat. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
    Arkady3

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seeker

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    40 arów można spokojnie skosić dobrą kosiarką z napędem bo tak naprawdę to można prawie wszystko. Różnica pomiędzy Snapperem 12 i 20 KM oczywiście jest ale sprawdź traktorek dobrej firmy 15 KM i jakieś marketowe byle co 20 KM a na pewno wpadną ci w oko elementy które lepiej i solidniej są wykonane w markowym traktorku.

  9. #49

    Domyślnie trawnik 1000m2 a traktorek kosiarka??

    macie jakieś doświadczenia z tego typu kosiarkami??

    mamy trochę mało czasu na koszenie zwykłą elektryczną, myslę o jakims traktorku

    jakieś ceny?? modele?? do takiej powierzchni trawnika,

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    hmhmhm - coś mi się kołacze, że w archiwum była dyskusja o traktorkach, na co zwracać uwagę, jakie są polecane

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Kosiarka z 70l koszem z napędem ,powinna wystarczyc .Honda ,Stiga
    Chyba że masz duży garaż na traktorek , .
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W.
    Kosiarka z 70l koszem z napędem ,powinna wystarczyc .Honda ,Stiga

    Pozdr.
    ja taka kosiarka o szerokosc 53 cm taki trawnik kosze 40 minut

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał askala
    Cytat Napisał Włodek W.
    Kosiarka z 70l koszem z napędem ,powinna wystarczyc .Honda ,Stiga

    Pozdr.
    ja taka kosiarka o szerokosc 53 cm taki trawnik kosze 40 minut
    chyba bez kosza , po prostu idziesz non-stop.

    Ja około 900-1000m koszę min. 2,5 godziny, najbardziej wkurzajace jest wyprożnianie kosza i wywożenie skoszonej trawy taczką. Uzbiera mi się tego ze 12 koszy czyli 4 ubite, czubate taczki.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapatut
    Ja około 900-1000m koszę min. 2,5 godziny, najbardziej wkurzajace jest wyprożnianie kosza i wywożenie skoszonej trawy taczką. Uzbiera mi się tego ze 12 koszy czyli 4 ubite, czubate taczki.
    Ja ponad 20 arów koszę 5-6 godzin (kosiarka Viking MB650V). Wywożenie ściętej trawy jest rzeczywiście "upier...". Jest i inny problem: przerabianie ściętej trawy, ale to nie na temat tego wątku.

    Przechodząc do traktorka/kosiarki to istotnym wydaje się być ilośc roślin na trawniku oraz ich wielkość. Iinnymi słowy: ile trzeba będzie sie "natańczyć". Ja przy tym "obtańczaniu" nie włączam i wyłaczam napędu. Kosze krótkimi ruchami przód-tył pchając-ciągnąc kosiarkę. Tak mi wyszło, że jest lepiej chociaż ciężej.
    Nie wiem jak to byłoby przy traktorku. Podejrzewam, ze też byłoby wiele (a może więcej) manewrów. Poza tym są miejsca, gdzie kosiarka mieści się z trudem. (Traktorek pewnie z jeszcze większym )

    No i problem garażowania!

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Poza tym są miejsca, gdzie kosiarka mieści się z trudem. (Traktorek pewnie z jeszcze większym )
    Na takie miejsca po prostu stosuje się podkaszarke

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał maciejon
    Poza tym są miejsca, gdzie kosiarka mieści się z trudem. (Traktorek pewnie z jeszcze większym )
    Na takie miejsca po prostu stosuje się podkaszarke
    I tak robię
    Chodzi o to, że przy traktorku takich miejsc będzie wiecej

  17. #57

    Domyślnie

    Witam! Dzięki Pikumar za podpowiedź!
    Jeszcze nie mam, ale "mam mieć" zabawkę John Deere 19,5 KM prosto z USA, dzięki miłemu amerykańcowi. Nareszcie skończy się mordowanie kosy i tego co ją nosi. Czy ktoś nie wie gdzie szukać polskiej instrukcji do modelu LA 105 tej firmy, żeby czegoś nie zchrzanić? Swoją drogą ceny traktorków tej firmy u polskich przedstawicieli są z nieba, za zabawkę 12,5 KM, bez kosza chcą ponad 3tys euro, chyba totalnie zbzikowali i na grandę chcą się bogacić.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jedż za zachodnią granicę do supermarketu budowlanego lub ogrodniczego i kupisz markowy traktorek prawie za połowę ceny. Ja mam MTD J 135 od czterech lat i obrabiam tym prawie 2 hektary. Odpukać bez awarii. Części i servis są w każdym większym mieście w Polsce.Nie wiem skąd u nas takie ceny tego sprzętu?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! Dzięki Pikumar za podpowiedź!
    Jeszcze nie mam, ale "mam mieć" zabawkę John Deere 19,5 KM prosto z USA, dzięki miłemu amerykańcowi. Nareszcie skończy się mordowanie kosy i tego co ją nosi. Czy ktoś nie wie gdzie szukać polskiej instrukcji do modelu LA 105 tej firmy, żeby czegoś nie zchrzanić? Swoją drogą ceny traktorków tej firmy u polskich przedstawicieli są z nieba, za zabawkę 12,5 KM, bez kosza chcą ponad 3tys euro, chyba totalnie zbzikowali i na grandę chcą się bogacić.
    Witam wszystkich
    ja mam pytanie, ile kosztuje za Oceanem John Deere 19,5KM, i jesli to nie tajemnica jak mozna sciagnac takie cacko do Polski?
    pozdarwiam
    DaroR
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  20. #60

    Domyślnie

    Witam! jak napisałem mam mieć, jeszcze ni ma. Wejdź na firmową stronę JD poszukaj i znajdziesz wszystko. najtańszy model 19,5kM to 1500 USD, z allegro wiem, że koszt transportu ok 2000zł plus VAT 22% płacony u nas, bo jakże to tak by państwo nie "darło" z obywatela i jeszcze do ceny zakupu w usa 7-8% podatku stanowego. Na szczęście cła na traktorki nie nałożyli. Policz i zadzwoń do polskiego przedstawiciela ile to coś kosztuje u nich, to ręce opadają i handlują wcale nie gorszymi ale starszymi modelami. Na allegro są klienci(nasi) z usa, którzy sprowadzą co chcesz, oczywiście nie za darmo. Sztuka mieć kogoś w usa by po kosztach to kupił i wysłał do nas. Sa też firmy które w ten sposób zarabiają biorąc prowizję. wpisz w googlach np zakupywusa lub coś podobnego i znajdziesz.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony