dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy taka ściana jest ok - czy coś przerabiać ?

    W wersji optymistycznej lada moment będę miała działęczkę - więc coraz poważniej zastanawiam się nad budowaniem.
    Dzięki lekturze tego forum ( kochani jak dobrze, ze jesteście ) - przeszłam od etapu - wybiorę sobie domek jaki mi się podoba - do etapu " z czego chcę ścianki" - zanim zaczełam tu bywać nie przypuszczałam, ż4 czeka mnie tyle poważnych decyzji

    I czytam i czytam - ale przyznam, ze trochę się gubię w tych różnicach pomiędzy cegłami, pustakami, bloczkami, ceramiką, silikatami , betonem itp.

    W projekcie który chcę realizować ewentualnie - ściany zewnętrzne są z :
    ściany zewnętrzne: warstwowe: kratówka 25 cm, styropian 8 cm, kratówka 12 cm - czy to dobre rozwiązanie pod względem tych wszystkich współczynników - od ciepła i akustyki itd.

    W ostatnim muratorze są pokazane ściany trójwarstwowe, i podane są ich współczynniki, ale kurcze takiego zestawiku nie ma - chyba, ze jest tylko ja nie rozumiem, że to ten

    Czy takie ściany są dobre, czy coś zmieniać - kratówka na coś tam, styropian na wełnę ? bardziej doświadczonych proszę o podpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wg mnie na warstwę izolacyjną lepsza byłaby wełna mineralna. Grubości ceramiczne wyglądają ok. Natomiast tego styropianu to trochę niewiele. Czym będziesz ogrzewać swój przyszły dom?

  3. #3

    Domyślnie

    Z ogrzewaniem to chciałabym cały dól podłogowe wodne - i chyba ogrzewanie na gaz - z butli zakopanej w ogródku bo chyba innego nie dostanę.

    A co ewentualnie zmieniać - koszt jest nieistotny - sponsor domu i tak nie docenia oszczędności - przekonałam się dwa lata temu na etapie wykańczania mieszkania

  4. #4

    Domyślnie

    Koszt budowy nieistotny - koszt późniejszych rachunków - zdecydowanie jak najbardziej ( ale jestem wredna ) - i cieplutko ma być - bo będą z nami mieszkać cztery koty - a koty jak wiadomo lubią ciepło

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jeśli zostaniesz przy gazie z butli to dawałbym bardzo dużo wełny. Ile się da. Oczywiście nie tylko w ścianę ale wszędzie. Ten gaz jest bardzo drogi. Tak drogi jak prąd.
    Ale jeśli zamontujesz piec na węgiel lub drewno to izolacji może być mało. Jeśli wybierzesz PC to niby dawanie dużo izolacji mija się z celem, ale nie do końca. Poprostu czym mniej mocy ma pompa tym jest tańsza i kalkuluje się dobrze ocieplać domy chociaz wydawałoby się inaczej.

  6. #6

    Domyślnie

    Być może dość szybko będzie gaz w ulicy - dlatego myślę o instalacji gazowej - co by później łatwo dostosować wszystko bez większych problemów.

    Na innych ulicach w tej wsi jest gaz - tylko moja działka tak na bocznej drodze, gdzie jeszcze działki nie zabudowane - jak sie ludzie zaczną budować to pewnie i gaz dociągną. Dla mnie jednej pewnie nie - ale w tym tygodniu jadę sobie powalczyć z gazownią i ZE.

  7. #7

    Domyślnie

    O PC też myślałam , ale po lekturzetego forum się chyba zniechęciłam.

  8. #8
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    przy ścianie z projektu U = 0,356, przy daniu 12 cm ocieplenia wychodzi już 0,27. koszt niewiele wyższy a zysk dość duży

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli zastosujesz wełnę 12 cm i nie zmienisz technologi ściany 3W na inną to będziesz miała ścianę rewelacyjną - nic dodać nic ująć.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Czy taka ściana jest ok - czy coś przerabiać ?

    Cytat Napisał Gafinka
    W projekcie który chcę realizować ewentualnie - ściany zewnętrzne są z :
    ściany zewnętrzne: warstwowe: kratówka 25 cm, styropian 8 cm, kratówka 12 cm - czy to dobre rozwiązanie pod względem tych wszystkich współczynników - od ciepła i akustyki itd.
    zwiększ grubość warstwy ocieplenia do 12cm i jest O.K, uważam iż jest troszeczkę lepsza wełna, sam co prawda mam styropian (też dobry), gdyż uważałem iż przy styropianie pod moją nieobecność robotnicy moga popełnić mniej błedów, typu nie przykrycie ścian w czasie deszczu.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12

    Domyślnie

    Do ceramiki lepiejn pasuje wełna.
    No i dałbym tak z 10 cm i nie zapomnij o szczelinie wentylacyjnej !!
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Na wełenkę jak nic wymienię. A przy budowie będzie jedna zaufana osoba, która zna sie z pewnością lepiej ode mnie na budowlance i będzie robić całe instalacje cw i co, to wcześniej przyjedzie pomóc w zakupach i będzie kontrolował czy wszystko ok.

    Jeszcze raz wielkie dzięki - przez ten etap - dzięki Wam chyba przebrnęłam. Ale i tak jeszcze całę mnóstwo pytań przede mną - i jak znam życie będę nękać jeszcze wszystkich wieloma swoimi wątpliwościami.

  14. #14

    Domyślnie Re: Czy taka ściana jest ok - czy coś przerabiać ?

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał Gafinka
    W projekcie który chcę realizować ewentualnie - ściany zewnętrzne są z :
    ściany zewnętrzne: warstwowe: kratówka 25 cm, styropian 8 cm, kratówka 12 cm - czy to dobre rozwiązanie pod względem tych wszystkich współczynników - od ciepła i akustyki itd.
    zwiększ grubość warstwy ocieplenia do 12cm i jest O.K, uważam iż jest troszeczkę lepsza wełna, sam co prawda mam styropian (też dobry), gdyż uważałem iż przy styropianie pod moją nieobecność robotnicy moga popełnić mniej błedów, typu nie przykrycie ścian w czasie deszczu.
    Właśnie ostatnio słuchałem opowieści mrożących krew w żyłach na temat styropianu w ścianach.
    Znajomy, gdy przyjeżdżał z pracy na budowę swojego domu zabierał się za wyjmowanie w/w i ponowne jego układanie w mur, bo murarze to chyba go tam tylko wrzucali, a prośby, groźby nie pomagały, dalej robili swoją metodą.
    Przy każdej metodzie to trzeba pilnować, pilnować i jeszcze raz lać w tępe łby partaczy.

  15. #15

    Domyślnie

    Długo na moje watpliwości i pytania nie trzeba czekać

    Teraz przerabiam pytanie " Jaka wełna " do tej ścianki i znalazłam takie określenie w jednym wątku "higrofobowe", w wątku jest o tym wspomniane ale przez szukaj nie można znaleźć tego słowa w żadnym innym wątku. Więc zapytam czy wełna higrofobowa jest lepsza ?

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli się nie mylę to chyba chodzi o to że zachowuje się jak gęś polana wodą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony