dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    A co myślicie o tym piecu? Podoba mi się jego wygląd. THOR 8 NIigdzie nie moge znaleźć opinii - same bajki wyskakują...
    Na początku chciałem romotop Esquina, ale cena 8k to nie w kij dmuchał... Mam dolot powietrza z zewnątrz i rekuperację w domu...

    A do czego to potrzebujesz? Jeśli ma być i ma ładnie wyglądać, ok...

    Do grzania szukałbym innego....

  2. #22

    Domyślnie

    Potrzebuję do okazjonalnego palenia dla wizji ognia, albo w duże mrozy do wspomagania pompy. Kozę traktuję jako awaryjne źródło ciepła na wypadek większego kataklizmu...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  3. #23

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu ...

    Potrzebuję kozy która ma wyjście spalin tylnie i wyjścia fi150 w cenie około 2000zł.

    Koza do sporadycznego palenia.

    Wybrałem kratki - http://kratki.com/sklep/pl/produkt/2421/koza-ab-s-dr za 2199zł.

    Spełnia wszystkie wymagania i taka wstepnie została wybrana , ale czytam tutaj że nie do końca są te piece szczelne i że lepiej rozejrzeć się za czymś innym ?

    Sam producent zachwala że idealne do domów z WM , więc chyba powinno byc szczelne ?

    Powietrze do spalania bedzie doprowadzone z zewnatrz ...

    Czy coś lepszego od tej kozy z Kratki można znaleźć w tej cenie ?
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-06-2017 o 13:21
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprzedawcy i marketingowcy kratek nie czytają własnych instrukcji.
    Tam masz obrazek, jak AB zasysa powietrze z pomieszczenia przy szybie.

    Najtansza szczelna (chyba) koza, jaką znalazłem, to Romotop Evora w promocyjnej cenie (jeden rodzaj wykończenia).

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Podepnę się do tematu ...

    Potrzebuję kozy która ma wyjście spalin tylnie i wyjścia fi150 w cenie około 2000zł.

    Koza do sporadycznego palenia.

    Wybrałem kratki - http://kratki.com/sklep/pl/produkt/2421/koza-ab-s-dr za 2199zł.

    Spełnia wszystkie wymagania i taka wstepnie została wybrana , ale czytam tutaj że nie do końca są te piece szczelne i że lepiej rozejrzeć się za czymś innym ?

    Sam producent zachwala że idealne do domów z WM , więc chyba powinno byc szczelne ?

    Powietrze do spalania bedzie doprowadzone z zewnatrz ...

    Czy coś lepszego od tej kozy z Kratki można znaleźć w tej cenie ?
    Mam kilka kozic Flamingo. Porządna jakość cechująca południowych producentów piecyków, za porównywalną "nieporządną" cenę....

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mam kilka kozic Flamingo. Porządna jakość cechująca południowych producentów piecyków, za porównywalną "nieporządną" cenę....
    Oglądałem te kominki Flamingo i niestety nic ciekawego nie mogę znaleźć a na pewno nie w cenie kozy z kratki ...

    Zostanę chyba więc przy kozie z kratki . Może nie idealne , ale w tej cenie nic lepszego chyba do nowoczesnego wnętrza nie kupię , albo nie widziałem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sprzedawcy i marketingowcy kratek nie czytają własnych instrukcji.
    Tam masz obrazek, jak AB zasysa powietrze z pomieszczenia przy szybie.

    Najtansza szczelna (chyba) koza, jaką znalazłem, to Romotop Evora w promocyjnej cenie (jeden rodzaj wykończenia).
    Jakby nie patrzeć ten Romotop jest o 50% droższy od kratki ...

    Ja sądzę że chyba jednak pozostanę przez tej kozie co miała być , bo nic innego w zbliżonej cenie nie mogę znaleźć..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Potrzebuję do okazjonalnego palenia dla wizji ognia, albo w duże mrozy do wspomagania pompy. Kozę traktuję jako awaryjne źródło ciepła na wypadek większego kataklizmu...
    Ciekawy design, ale tak wielkie przeszklenie, do tego narożne - w tak małym urządzeniu, to problemy po kilkunastu czy kilkudziesięciu próbach zastosowania nie jako źródło światła....

  9. #29
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Romotop EVORA ceramika w kolorze kość słoniowa matowa [ 92360] cena promocyjna 750 euro [ zawiera 23% vat]

    Powietrze do spalania w 100% z poza budynku , może być instalowany w domach z rekuperacją
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA_01-int.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	390789  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 08-06-2017 o 21:47
    Darek B

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    A gdzie jest w takiej cenie ?
    Tylko w tej wersji kolorystycznej ?

  11. #31

    Domyślnie

    A jakie opinie o producencie Thorma ? Dokładnie model Falun II ?

    Droższy od kozy z kratki Koza AB ale chyba ładniejszy i całkowicie szczelny (bo dopływ powietrza poprzez dolot powietrza) ...

    Koza z kratki tańsza (ale ta z brzydszą klamką) ale niestety nie szczelna (pobiera powietrze z pomieszczenia)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak już chcesz dołożyć, to do solidnej konstrukcji....

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Nie wiem jak się pali w kozach z kratki . Ja zdecydowałem się na polecanego romotopa (evora). Nie jest to moje główne źródło ogrzewania. Paliłem w sezonie w ramach dogrzania i dla fanu . Co mogę powiedzieć: przy 8 sztukach klockach buka o przekroju 8cmx8cm palenisko od chwili rozpalenia trzyma ogień max 3 godziny. Jak ktoś chce palić cały czas to nie polecam (spanie przy piecu) , małe klocki max 25cm. Jako dodatkowe źródło polecam......nic nie czuć z tego pieca . Polecam sprawdzić czy uszczelki dolegają do korpusu.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczelarzyk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam , polecam wziąć pod uwagę kozę thorma landschut 2.Mam ją od zeszłego roku i spisuję się rewelacyjnie, jest obudowana kaflami ,dolot powietrza tylko z zewnątrz.Dałem za nią 3600.

  15. #35

    Domyślnie

    Dopiszę się do tematu, bo również jestem na etapie poszukiwania kozy. Znajomy zajmujący się kominkami twierdzi, że kratki mają bardzo dobrą jakość, nie odbiegającą np od Romotopa. Czy to prawda - nie wiem. Potrzebuję kozy jako awaryjnego źródła ciepła. Dom grzany buforem elektrycznym, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, doprowadzenie powietrza do kozy z zewnątrz. Koza będzie używana raczej rzadko o ile w ogóle, ale chcę żeby była, bo w przypadku poważnej awarii prądu jakoś muszę się grzać. Podobają mi się kozy z możliwością obrócenia, np. taka: https://kratki.com/sklep/pl/produkt/2941/koza-ab-s-n-dr.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ee0090 Zobacz post
    Znajomy zajmujący się kominkami twierdzi, że kratki mają bardzo dobrą jakość, nie odbiegającą np od Romotopa. Czy to prawda - nie wiem. Potrzebuję kozy jako awaryjnego źródła ciepła. Dom grzany buforem elektrycznym, wentylacja mechaniczna z rekuperacją,
    Ściągnij instrukcję. Pogorszyli jakość obrazków w niej chyba po to, żeby trudniej było to zauważyć. Ale jak popatrzysz uważnie, to na stronie 23 obaczysz, jak ciepło z pomieszczenia w okolicach szyby ucieka z wnętrza pomieszczenia do komina. I tym sposobem zamiast do rekuperatora trafia do atmosfery. Oczywiście nie tylko wtedy, gdy palisz - cug masz cały czas. Do tego ta nieszczelność wytworzy podciśnienie w domu.

    Wcześniej jakość obrazków była lepsza i bardziej się to rzucało w oczy (akurat dla innej wersji mam już w załącznikach - ale sytuacja jest ta sama też w tej wersji na nóżce):




    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kozaab2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	397660   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kozaab.jpg
Wyświetleń:	7249
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	397661   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kozaab.jpg
Wyświetleń:	7217
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	397662  

  17. #37

    Domyślnie

    Czyli który piec spełniający opisywane przeze mnie warunki będzie się nadawał?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ee0090 Zobacz post
    Czyli który piec spełniający opisywane przeze mnie warunki będzie się nadawał?
    Ja na celowniku mam Romotop Evora. Szukam jeszcze bezpośredniej konkurencji - i Thorma Zaragoza chyba spełnia warunki. Ale jest niewiele tańsza a prawie 35kg lżejsza, więc raczej przegrywa.

  19. #39

    Domyślnie

    Opis z instrukcji kozy kratki: "Piec posiada potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne, wtórne oraz
    kurtynę powietrzną. Dopowietrzenie komory spalania realizowane wyłącznie z zewnątrz.
    Regulacja dolotu powietrza pierwotnego, wtórnego oraz kurtyny powietrznej realizowana jest za
    pomocą jednego mechanizmu, regulatora znajdującego się poniżej drzwi wkładu"
    Czy to oznacza, że producent opisuje nieprawdę na swojej stronie?

  20. #40
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ściągnij instrukcję. Pogorszyli jakość obrazków w niej chyba po to, żeby trudniej było to zauważyć. Ale jak popatrzysz uważnie, to na stronie 23 obaczysz, jak ciepło z pomieszczenia w okolicach szyby ucieka z wnętrza pomieszczenia do komina.

    Wcześniej jakość obrazków była lepsza i bardziej się to rzucało w oczy :





    Ma ale nie ma ? Oglądałem kilka sztuk niby tej samej kozy ale zawsze zauważałem różnice konstrukcyjne.... Z tym powietrzem to jakiś cyrk
    Darek B

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony