dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników forum mieszka w takim domu?
    Jestem w trakcie budowy takiego domu i im dalej w las tym więcej drzew... Moze ktos sie ze mna podzieli swoimi doswiadczeniami.
    Mam problem z elewacją. W projekcie jest styropian ryflowany + tynk. Teraz pytanie, gdzie jest taki styropian, jaki tynk najlepszy (akryl, silikonowy), jak uszczelnić łączenie ściany drewnianej z domurowanymi murkami itp.? Jak klasc plyty G_K, jaki ruszt zeby nie pekaly etc. Czasem rece opadają.
    Może ktoś pomoże?
    Pozdrawiam
    PEDROS


  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie budujesz ?

    Sam czy robi Ci to jakaś ekipa ?

    Masz jakieś materiały (książki) ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Temat rzeeeeeka. Większość informacji, dobrych porad itp znajdziesz na http://www.szkielet.com.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Buduję we Włocławku.
    Całą konstrukcję z montażem robiłam mi firma. Pokrycie dachu (dachówka cementowa) robiła nastepna firma. Teraz domek jest zadaszony i konstrukcja owinięta jest Wiatrostopem. Czekam do wiosny ze wstawieniem okien, zrobieniem elewacji i całej reszty. Ale zaniem cokolwiek zrobię chcę mieć pewność że robię dobrze.
    Ale niestety niewiele osób zna taką technologię. Przykładowo jeden z doradców bardzo znanej firmy produkującej systemy ociepleniowe radził mi przyklejenie styropianu bezpośrednio do poszycia - tak nie można !
    A jeżeli chodzi o szczegóły o których mówiłem wcześniej to nawet specjaliści (www.szkielet.com.pl) jakoś nie odpisują .
    No i co teraz?
    Pozdrawiam
    PEDROS

  5. #5

    Domyślnie

    Czyżby nikt nie budował z forum w takiej technologii?
    Pedros

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to Dolores właśnie buduje w tej technologii

  7. #7

    Domyślnie

    dolores niedługo się będzie wprowadzać. ja mam zamiar budować w szkielecie.

    Trudno mi opdpowiedzieć bo ja nie zamierzam dawać styropianu tylko wełnę na zewnąrz.
    Co do szkieletu pod płytę g-k to można drewniany a można metalowy. Teoretycznie na metalowym są mniejsze szanse żeby płyty pękały ale według mojej "wiedzy" pękanie bardzo zależyod sposobu położenia płyt, wykończenia, szpachlowania,...

    Ja bym na Twoim miejscu wziął parę ksiązek na ten temapt i przejżał... może to nie najlepsza porada...

    A na Forum zdecydowana większość nie buduje w szkielecie...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam .Szkielet jest najwspanialsza technologia na swiecie jesli sie trzyma zasad budowania opisanych w dobrych ksiazkach.Lub konczy szkole o okreslonym kierunku w Kanadzie lub USA. Jesli nie popelnisz bledu to Twoj dom bedzie stal 100 lat bez poprawek. Remontuje w USA takie od 15 lat i jestem tym zachwycony.Domy te sa suche lekkie i cieple.Pamietaj o zasadzie ze pomiedzy poszyciem zewnetrznym zaizolowanym paroizolacja musi buc przerwa na przeplyw powietrza stad radza tobie steropian ryflowany. A na to mozesz polozyc tynk jaki tylko zechcesz. W kwietniu chce zaczac moj dom w Polsce i szukam producentow belek i stropow drewnianych jesli moglbys mi pomoc bylbym wdzieczny.Jesli nie znajde bede musial material konstrukcyjny przywiezc z tad . Pozdrawiam Rich .

  9. #9

    Domyślnie

    Do Rich.
    Dzieki za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie: czy w stanach takze stosuja styropian ryflowany? A moze welne? Jezeli welne to jak uzyskac przerwe miedzy welna a wiatroizolacja?
    Pozdrawiam PREDROS

  10. #10

    Domyślnie

    W Stanach nie stosuje sie welny na zewnetrzne sciany. Ani w szkole ani w 15 letniej practyce z tym sie nie spotkalem.Kolejnosc jest taka 1. szkielet 2. poszycie 3. tyvek lub odpowiednik - izolacj paroprzepuszcalna 4. Teraz w zaleznosci od wykonczenia jesli oblicowka drewniana (ceder) nie stosuje sie dodatkowej izolacji rowniez przy sidingu aluminiowym lub vinylowym. przy obudowaniu cegla tylko 1/2" calowa przerwa
    wiaze sie z poszycie specjalnymi lacznikami. Jesli tynk syntetyczny dryvit to styropian ,siatka i tynk . Stosuje sie styropian gladkiprzybijany do poszycia specjalnymi gwozdziami.

  11. #11

    Domyślnie

    pedro ! caly czas pamietaj owentylowaniu. musi powietrze oplywac od fundamentow po kalenice .Przy poprawnym zbudowaniu dom bedzie stal 100 lat bez poporawki.Plyte przykrecaj na lezaco czyli dluzszym bokiem w poziomie .Poniewaz w Polsceplyta ma 120cm
    zawieszaj pierw szy sufit pozniej sciany jesli wyzej jest niz 240cm. plyta do gory przy suficie pluta dolem przy subfloor pomiedzy nimi dotniesz tyle ile potrzeba Latwiej sie wykancza.srednio dobra ekipa trzech ludzi powinna polozyc od 30 do 40 plyt dziennie w zaleznosci od skomplikowania .Powodzenia. dzieki za odpowiedz. rich

  12. #12

    Domyślnie

    Rich czy widziales gdzies w Polsce takie gwozdzie do styropianu?
    Jezeli chodzi o plyty G-K to juz temat opanowalem po konsultacjach z doradcami technicznymi. Najpierw sciany (h=2,55) potem sufit. Wszystko na stelazu metalowym (rowniez na scianach - dzieki temu bede mial w scianie ok. 18 cm wekny ) No i dosc ciekawa sprawa - laczenie plyt sufitowych do sciennych - slizgane - tzn. Do scian przykleje tasme pakowa i obrobie plyte sufitowa nastepnie odetne czesc tasmy i koniec. Plyta sufitowa bedzie sie slizgac po scianie i nie bedzie pekniec .
    Co kolega na to?
    Pozdrawiam
    PEDROS

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Pedros, jezeli masz jakieś pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi na http://www.szkielet.com.pl - to pytaj.
    Co do styropianu ryflowanego - w Stanach stosuje się styropian ryflowany lub ... gładki. Jednak w tym przypadku, na wiatroizolację kładzie się warstwę specjalnego materiału zapewniającego przewietrzanie.

  14. #14

    Domyślnie

    Pedros wroc do paru artykulow pana Wojciecha Nitki sa znakomite i pomoga Tobie .Jedna Uwaga jesli chodzi o plyte G-K W szkole niezlej zreszta uczono mnie a w praktyce najlepsze ekipy klada pierwszy sufit a pozniej sciane po to by go podtrzymywac w trakcie pracy konstrukcji po dobrym wykonczeniu rogi i laczenia nie maja prawa pekac.Decyzja Twoja .Pomyslnosci.Pozdrawiam Rich

  15. #15

    Domyślnie

    Do Pana Wojciecha Nitki.
    Panie Wojciechu - poniewaz napisal Pan zeby pytac to pytam bo pytan mam sporo .
    1. W jaki sposbo mocowac plyty G-K - konkretnie to czy sposob opisany przeze mnie wczesniej jest prawidlowy? (tzn napierw sciany potem sufity i polaczenie sciana-sufit na slizg.)
    2. W dalszym ciagu nie mam odpowiedzi od f-my Dryvit (chyba od miesiaca) wiec pytam - w jaki sposob doszczelnic polaczenie sciany drewanianej ze sciana murowana (np. murki przy wejsciu itp.) (Buduje dom D09 - i zamierzam wykonac elewacje tynk na styropianie)
    3. Co jest lepsze - styropian ryflowany czy plaski na ruszcie drewnianym?
    3a. Czy styropian ryflowany STYROPOLU nie ma zbyt zadko wykonanych rowkow?
    4. W jaki sposob wykonac obrobki na progu wejscia do domu i wejscia na taras. Po wstawieniu drzwi wejsciowych i balkonowych czesc podwaliny bedzie odslonieta i moze byc narazona na czynniki zewnetrzne. Jak to poprawnie wykonac?
    5. JAk sobie radzic z wieszaniem ciezkich szafek kuchennych itp. elementow?
    Jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze.
    Pozdrawiam
    PEDROS

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    rich - masz rację - najpierw kładzie się płyty gipsowe na suficie, a potem na ścianach.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy zna ktos jakies ciekawe strony www w stanach lub niemczech na temat technologii szkieletu drewnianego?
    Pozdrawiam
    PEDROS

  18. #18

    Domyślnie

    Widziałeś to : http://www.szkielet.com.pl/strony.shtml
    Tam jest klika odnośników do stron amerykańskich i kanadayjskich...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    PEDROS -
    Ad 1. - najpierw sufit, potem ściany - taka są zasady,
    Ad 2. - podaj - co dolega do czego - ściana drewniana do murowanej czy murowana do drewnianej i w jaki sposób,
    Ad 3. - nie widzę większej różnicy, przy czym ja bym stosował styropian ryflowany,
    Ad 4. - trudno mi się ustosunkować gdy nie widzę szczegółów, nie mniej MUSISZ osłonić podwalinę,
    Ad 5. - na etapie budowy konstrukcji, między słupkami, na wysokości górnej krawędzi szafek, montuje się poziome klocki.
    Winne one obiegać całą kuchnię, by były i na pzyszłość, gdyby żonie zachciało się zmieniać umeblowanie kuchni.

    Poszperaj na stronie http://www.woodfocus.fi - Building with wood



  20. #20

    Domyślnie

    Do Pana Nitki-
    1. Czy to znaczy ze sposob ktory zaproponowal mi doradca handlowy RIGIPS jest zly. Dlaczego najpierw sufit? Z czego to wynika? Jezeli zrobie odwrotnie to czym to grozi?
    2.Ściana murowana (wlasciwie murek) dolega do drewnianej prostopadle. Styka sie bezposrednio z wiatroizolacja.
    3.Chodzilo mi o np. wejscie do domku. Wylane jest do wysokosci rownej wysokosci konca podwaliny. Na podwalinie (impregnowanej) jest jeszcze jedna deska - oscieznica w ktora wstawione beda drzwi. I przy okazji kolejne pytanie - jak sie montuje drzwi i okna w takim domku? Czy wstawia sie oscieznice o regulowanej szerokosci czy sa do tego jakies specjalne kotwy kolki itp.?
    W jaki sposob oslonic oscieznice?
    4. Czy zamiast poziomych klockow w kuchni mozna stosowac plyte osb?
    5. Jak poradzic sobie z paroizolacja? Scianki dzialowe juz sa wykonane a na nich spoczywaja wiazary (prostopadle). W jaki sposob wykonac szczelna paroizolacje skoro na dlugosci scianki dzialowej jest np 5 miejsc gdzie trwale przylegaja wiazary?
    Pozdarawiam
    PEDROS

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony