dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 324 z 324
Pokaż wyniki od 6.461 do 6.475 z 6475

Domyślnie

Ja nie rozumiem o co chodzi w tym sporze pomiędzy pośrednika a klientami. Jak ktoś chce korzystać z ich usług, to korzysta, jak nie chce, to nie. Aby dostać kredyt wcale nie trzeba iść do pośredników i za ich pomocą ubiegać się o kredyt.
    My kredyt mieszkaniowy dostaliśmy ubiegając się o niego samodzielnie. Trwało to wszystko może ze dwa tygodnie i mogliśmy wypłacać pierwszą transzę kredytu. A mój brat za to skorzystał z pomocy doradcy i też był zadowolony. Więc każdy robi co chce.
    Kiedy ginie inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca.

Domyślnie

Mam pytanie- czy obecnie jest możliwość sprzedania wydzielonego z domu /obciążona hipoteka kredytem obrotowym na działalność/ mieszkania /kupujący chce je kupić na kredyt/? Kwota mieszkania zblizona do kwoty hipoteki /kredytu obrotowego/.

Domyślnie

Jest taka możliwość pod warunkiem, że bank kredytujący wyda zaświadczenie o bezciężarowym wyodrębnieniu lokalu.
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024
    lzalewski@muratorfinanse.pl

Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Domyślnie

Na bezobciążeniowe będziemy mieli pozwolenie na 2 mieszkania a 3 chcielibyśmy sprzedać za dług hipoteczny-chcielibyśmy aby bank kupującego przelał pełną kwotę dla naszego banku który jest wpisany na hipotece tylko czy tak się da?
    Inne nurtujące nas pytanie-czy obecnie polecane tu banki będą od nas wymagac umowy przedwstępnej podpisanej przez notariusza czy też można taką umowę podpisać samemu?

Domyślnie

Jeśli kredyt będzie spłacony to Twój bank kredytujący nie ma nic do tego.
    Wystarczy umowa cywilno-prawna.
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024

Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Domyślnie

Bardzo dziękuję za pomoc

Domyślnie

Witam,
    Prosiłbym o przedstawienie kredytu na sumę 300.000 zł na budowę domu:
    1. Na działce 2,5 ha (powiat wysokomazowiecki) o wartości: 100.000 zł (chociaż na kacie notarialnym jest wycena 30.000 zł z uwagi, że to była darowizna).
    2. Mój wiek 28 lat bez żadnych zobowiązań (kawaler)
    3. Dochód: 2.800 netto (umowa o pracę na czas określony - na 3 lata) + 17.000 zł rocznie dopłat za ziemię + 10.000 zł rocznie ze sprzedaży bydła mięsnego.
    4. Wkład własny: 70,000 zł w gotówce.
    5. Dom o powierzchni z garażem: 170 m2, chodzi o ten projekt: http://projekty.muratordom.pl/projek...,540,0%2C0.htm
    6. Na ile lat wychodziłby taki kredyt jeśli chciałbym żeby miesięczna rata wynosiła 1.500 zł.

Proszę jeszcze o informację, jeśli kredyt jest wypłacany powiedzmy w 3 transzach to dopóki nie zostanie mi wypłacona kolejna transza to ponoszę koszty w miesięcznej spłacie za transzę które zostały mi wypłacone czy od razu za całą kwotę kredytu, na który podpisywałem umowę?

Domyślnie

Czy może mi ktoś przedstawić warunki w innych bankach żeby orientacyjnie wiedzieć jakby to wyglądało bo na razie mam tylko ofertę BZ WBK bo mam tam znajomych...
    Żona 36 lat, średni dochód z 3 ostatnich miesięcy ok 2300 netto,
    Ja 38 lat, średni dochód z 3 ostatnich miesięcy 2022,67 netto.
    Wyliczono mi zdolność na 275.000 z równymi ratami 1281zł na 30 lat

Wkładem ma być działka, która będzie przepisana na żonę przez jej brata.
    Ponad 30tys odłożonych chce zostawić na różne inne nieplanowane wydatki...
    Ostatnio edytowane przez s---r ; Wczoraj o 08:11

Domyślnie

arti17cf
    Jakie są ramy czasowe umowy o pracę?
    Kiedy zostały wydane WZ? Tutaj widzę główny problem w powierzchni działki. Czy jesteś w stanie wydzielić pod budowę mniejszą działkę?
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024

Domyślnie

s---r
    1. Jakie są ramy czasowe umów o pracę?
    2. Ile jest osób w gospodarstwie domowym?
    3. Czy są jakieś zobowiązania kredytowe?
    4. Jaka jest powierzchnia i wartość działki?
    5. Jaka jest powierzchnia użytkowa domu?
    6. Czy jest jakiś dodatkowy finansowy wkład własny w budowę?
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024

Domyślnie

1. Umowy na czas nieokreślony.
    2. 2+1
    3. Nie ma innych zobowiązań kredytowych
    4. Działka hmmm... nie wiem. Nie ma jeszcze żadnego przepisu ani podziału... "na oko" 40x40 metrów
    5. Dom ma być w okolicach 100m2
    6. Nie ma dodatkowego wkładu. Bo to co mamy (30-40tys) chciałbym mieć sobie w zapasie...

Domyślnie

Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    arti17cf
    Jakie są ramy czasowe umowy o pracę?
    Kiedy zostały wydane WZ? Tutaj widzę główny problem w powierzchni działki. Czy jesteś w stanie wydzielić pod budowę mniejszą działkę?
    1. Ramy czasowe umowy o pracę - listopad 2016 - listopad 2019 (w obecnej firmie pracuję od października 2014, wcześniej umowa zlecenie)
    2. Akurat jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności i zezwoleń, ale z powierzchnią działki nie będzie problemu, jestem rolnikiem i nie muszę przekształcać na budowlaną.

Domyślnie

Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    z powierzchnią działki nie będzie problemu, jestem rolnikiem i nie muszę przekształcać na budowlaną.
    Z punktu widzenia uzyskania pozwolenia na budowę pewnie nie będzie problemu. Z punktu widzenia zabezpieczenia się przez bank na tak dużej działce problem będzie już olbrzymi.
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024

Domyślnie

Cytat Napisał s---r Zobacz post
    1. Umowy na czas nieokreślony.
    Od kiedy?
    Łukasz Zalewski
    tel. 728 455 024

Domyślnie

Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Od kiedy?
    Ja od 1999, żona jakoś od 2007

Strona 324 z 324

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia