dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zakup dzialki budowlanej - ogrodzenje

    Witam. Mam takie techniczne pytanie. Przymierzam sie wlasnie do zakupu dzialki budowlanej, ktora jest elementem wiekszej, ogrodzonej parceli. W jaki sposob uregulowac kwestie usuniecia ogrodzenia i zapewnienia dostepu do dzialki? Rozumiem, ze w akcie notarlialnym o tym nie bedzie slowa. Zostaje mi tylko ustne ustalenie szczegolow ze sprzedajacym? Z gory dziekuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yomulus
    (..). W jaki sposob uregulowac kwestie (...) zapewnienia dostepu do dzialki?(..)
    Już myślałem, że nic mnie nie zaskoczy dzisiaj. Wszystko co jest na kupionej działce jest Twoje. Jeśli kupujesz z ogrodzeniem to jest to Twoje ogrodzenie. Wchodzisz i robisz bramę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Już myślałem, że nic mnie nie zaskoczy dzisiaj. Wszystko co jest na kupionej działce jest Twoje. Jeśli kupujesz z ogrodzeniem to jest to Twoje ogrodzenie. Wchodzisz i robisz bramę.
    Chyba nie do końca. Znajomy ma działkę, na które jest ogrodzenie sąsiada (przywłaszczony pas ok. 2 m). Sąsiad przywłaszczający nie chciał dobrowolnie usunąć, więc jest sprawa w sądzie, ażeby dostać nakaz komorniczy egzekucji. Podobno legalnie nie wolno mu było zniszczyć tego ogrodzenia, mimo że jest na jego terenie tylko przez sąd i komornika, bo ogrodzenie stawiał ten, który przywłaszczył teren.
    Podobna sprawa jest z ruchomościami np. pozostawiony samochód czy w gorszym przypadku barak mieszkalny na kołach. Nie możesz od tak sobie usunąć go ze swojej działki, a tym bardziej zniszczyć. Natomiast w przypadku śmieci podrzuconych na swoją działkę stajesz się ich pełnoprawnym właścicielem (gdzieś na forum był przypadek jak gmina zobowiązała właściciela do usunięcia śmieci na swój koszt, które pod jego nieobecność podrzuciła jakaś firma budująca nb. dla gminy).
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yomulus Zobacz post
    Witam. Mam takie techniczne pytanie. Przymierzam sie wlasnie do zakupu dzialki budowlanej, ktora jest elementem wiekszej, ogrodzonej parceli. W jaki sposob uregulowac kwestie usuniecia ogrodzenia i zapewnienia dostepu do dzialki? Rozumiem, ze w akcie notarlialnym o tym nie bedzie slowa. Zostaje mi tylko ustne ustalenie szczegolow ze sprzedajacym? Z gory dziekuje za pomoc
    Do aktu możesz dodać zobowiązania według woli i tak też bym radził. Dodatkowo ich wykonanie - termin i skutki objął egzekucją na podst. 777.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony