dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 323 z 337
Pokaż wyniki od 6.441 do 6.460 z 6726
  1. #6441

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    Witam,
    Proszę o podpowiedz jaki bank w obecnej chwili ma najlepszą ofertę kredytu hipotecznego na budynek mieszkaniowo-usługowy. Struktura 70% mieszkaniowa 30%uslugi. Budynek w stanie zamkniętym o wartości w obecnym stanie ok 350 tys zł. Wnioskowany kredyt 300tys zł na 20-25 lat, dochód 4500 zł netto. Brak innych zobowiązany kredytowych, brak osób na utrzymaniu.
    Z kredytu konieczne będzie również zabezpieczenie środków minimum na stan umożliwiający oddanie budynku do użytkowania. Jaka kwota będzie w tym celu potrzebna?
    Z jakiego tytułu masz dochody?
    Jaka jest powierzchnia użytkowa budynku?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  2. #6442
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Z kredytu konieczne będzie również zabezpieczenie środków minimum na stan umożliwiający oddanie budynku do użytkowania. Jaka kwota będzie w tym celu potrzebna?
    Z jakiego tytułu masz dochody?
    Jaka jest powierzchnia użytkowa budynku?
    Generalnie cała kwota jest przeznaczona na wykończenie budynku ( zarówno części mieszkalnej jak i użytkowej). Łączny metraz to 270m2 a dochód mam z umowy o prace na czas nieokreślony

  3. #6443

    Domyślnie

    PEKAO S.A.:
    - marża 1,85%
    - prowizja 1,9%
    - rata 1752zł/20 lat 1515zł/25 lat
    - ubezpieczenie niskiego wkładu 276zł/20 lat 372zł/25 lat (opłata jednorazowa)
    Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa, ubezpieczenie nieruchomości w ramach oferty banku oraz ubezpieczenie na życie na min. 25% kwoty kredytu.
    W przypadku PEKAO S.A. proponuję zmniejszyć kwotę kredytu do 299k. W przypadku kredytów >300k wnioski procesowane są centralnie i może się pojawić wymóg posiadania 20% wkładu własnego.

    Wniosek należy złożyć równolegle do 2-3 banków.
    W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  4. #6444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czyli nie będzie problemu z otrzymaniu kredytu na budynek z częścią użytkową do 30% powierzchni? czy tego typu kredyty wypłacane są w transzach czy jednorazowo? I ostatnie pytanie czy po otrzymaniu kredytu jest możliwość przekształcenia większej części budynku na powierzchnie użytkową czy bank może kontrolować tego typu działanie ? Ew czy po odbiorach można zrobić tego typu przekształcenie ?

  5. #6445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Ehh, uwielbiam takie osoby i takie rady. Taki "Kuźniar" finansowy (dla przypomnienia pan ten wyjeżdżając na urlop kupował różne rzeczy i oddawał je przed powrotem jako nieodpowiadające potrzebom uzyskując zwrot pieniędzy). Nikt nie zmusza do skorzystania z usług pośrednika, natomiast należy raczej podejść do tematu uczciwie i jeśli zamierzasz załatwiać samemu kredyt, ale wcześniej u pośrednika rozeznać się w rynku, to wynagrodź go chociaż słowem "dziękuję", które Ciebie nie będzie kosztowało nic. No chyba, że jest ono zbyt trudnym słowem. Ty oszczędzasz czas, który zabierasz pośrednikowi, a praca pośrednika wbrew pozorom charytatywna nie jest. I tak dla Twojej informacji - jestem pośrednikiem/doradcą i nie uważam się za osobę upierdliwą. Jeśli ktoś nie chce korzystać z moich usług, to wolna droga. Współpraca ma być przyjemnością dla obu stron.
    tylko winny się tłumaczy. Najwyraźniej na Ciebie nie trafiłem a może i szkoda. Złe traktowanie naganiaczy kredytowych (nie doradców) choć się tak tytułują wynika ze specyfiki samych kredytów. Większość klientów bierze je raz w życiu i do tego jest zdesperowana ubiegając się o decyzje więc tak na prawdę uwierzą we wszystko co im ww. osoba powie, i nie zlezy jej na satysfakcji klienta bo i tak więcej nie przyjdzie a własna prowizja i wykonanie targetu jest ważniejsze.

    Reasumując dobre kredyty ja moi znajomi mamy bezpośrednio od banków a nie od ww. osób. Takie mam doświadczenia i takie przekazuję może ktoś ma lepsze proszę bardzo z chęcią się zapoznam.

  6. #6446

    Domyślnie

    Skoro uważasz, że lepiej bezpośrednio w banku, to czemu radzisz udać się najpierw do pośrednika? Nie widzę tutaj logiki.
    I tak - uważam się za doradcę. Nie przypominam sobie ani jednej sytuacji, abym pokierował się wysokością prowizji z poszczególnych banków, a nie dobrem klienta. Zdecydowana większość moich klientów pochodzi z poleceń (tak jest zapewne u większości doradców), zatem przeczy to powyższemu zarzutowi o traktowaniu klienta w sposób jednorazowy i bez ukierunkowania na satysfakcję klienta. Oczywiście w każdym zawodzie są czarne owce. To jakby powiedzieć, że każdy kierowca TIRa to potencjalny morderca wyprzedzający na 3-go, a w rzeczywistości to może 1/1000.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #6447

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    Czyli nie będzie problemu z otrzymaniu kredytu na budynek z częścią użytkową do 30% powierzchni? czy tego typu kredyty wypłacane są w transzach czy jednorazowo? I ostatnie pytanie czy po otrzymaniu kredytu jest możliwość przekształcenia większej części budynku na powierzchnie użytkową czy bank może kontrolować tego typu działanie ? Ew czy po odbiorach można zrobić tego typu przekształcenie ?
    Nie w każdym banku otrzymasz kredyt na tą nieruchomość. Banki mają swoje ograniczenia w zakresie powierzchni komercyjnej.
    Kredyt będzie wypłacony w co najmniej dwóch transzach - jedna dla sprzedającego, druga dla Ciebie na dokończenie budowy. Czy będzie ich więcej zależeć będzie od kwot przeznaczonych na poszczególne cele.
    Zgodnie z warunkami umowy o tego typu zmianach powinieneś poinformować bank, co może rodzić w przyszłości problemy. Jeśli masz zamiar przeprowadzić taki zabieg to może warto szukać banku, który kredytuje nieruchomości z powierzchnią komercyjną do 50% powierzchni budynku, choć ich liczba jest niewielka.
    Ostatnio edytowane przez Łukasz Zalewski ; 12-03-2017 o 20:34
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6448
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja jestem właścicielem budynku a wnioskowana kwota jest kwota na wykończenie budynku. Co do przekształceń to wolałbym opcje z 50% bo docelowo zamierzam większość zrobić pod usługi ale po kilku rozmowach okazało się że są bardzo mało szanse na hipotekę przy 50%. co do zmian to chyba bank nie będzie robił problemów jeżeli kredyt będzie spłacany zgodnie z ustaleniami a zmiany będą robione po odbiorach ( dość częstao spotykana sytuacja przynajmniej w Polsce przy zakupie lokalu na hipotekę)

  9. #6449

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    Ja jestem właścicielem budynku a wnioskowana kwota jest kwota na wykończenie budynku.
    Źle zrozumiałem. W takim razie w zależności od banku będą 2-4 transz.
    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    Co do przekształceń to wolałbym opcje z 50% bo docelowo zamierzam większość zrobić pod usługi ale po kilku rozmowach okazało się że są bardzo mało szanse na hipotekę przy 50%.
    Jutro wieczorem przygotuję zmodyfikowane symulacje. PEKAO S.A. dopuszcza 30% powierzchni komercyjnej.
    Proszę podać jako uzupełnienie swój wiek.
    Cytat Napisał arek2342 Zobacz post
    co do zmian to chyba bank nie będzie robił problemów jeżeli kredyt będzie spłacany zgodnie z ustaleniami a zmiany będą robione po odbiorach ( dość częstao spotykana sytuacja przynajmniej w Polsce przy zakupie lokalu na hipotekę)
    Może nie robić problemów, ale równie dobrze może je robić, ponieważ nieruchomość pod względem proceduralnym przestanie być możliwa do zaakceptowania przez dany bank.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6450
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Wiek 31, co do powierzchni to nie chce ryzykować z 50% bo jest bardzo okrojona ilość banków i w przypadku odmowy musiałbym znowu zmieniać projekty z 50-50% na 70-30% a to kosztuje no i trwa dość długo

  11. #6451

    Domyślnie

    Przejrzałem procedury i się zmieniło z ilością banków akceptujących do 50% powierzchni komercyjnej. Jak będę miał wolną chwilę to sprawdzę jeszcze raz, ale wygląda na to, że dostępny byłby tylko Alior, a tam warunki są fatalne.
    W związku z tym, że źle zrozumiałem pierwszego posta, źle również skonstruowałem ofertę PEKAO. Prawidłowa marża wynosi 1,75%, a rata 1499zł dla okresu 25 lat lub 1737zł dla okresu 20 lat.
    Porównywalnie wypadnie ING:
    - marża 1,69%
    - prowizja 1,69%
    - rata 1740zł/20 lat 1502zł/25 lat
    - ubezpieczenie na życie - składka m-czna w wys. 0,035% od salda zadłużenia (nr 1 - 105zł)
    Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ww. ubezpieczenie. Konto należy utrzymać przez min. 3 lata. Rezygnacja z ubezpieczenia oznacza wzrost marży o 0,1p.p.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Jak wiemy jest wiele firm zajmujących się pośrednictwem finansowym jak i wiele osób zajmujących się tym zawodem z lepszym bądź gorszym skutkiem.
    Można trafić na dobrego , kompetentnego doradcę oraz całkowitego jego przeciwieństwo.
    Nasza praca polega na tym , by osobom szukającym kredytu pomóc w analizie wielu ofert z pokazaniem ich wad i zalet w jednym miejscu podczas jednego bądź kilku spotkań. Chcemy by nasi klienci byli zadowoleni a przede wszystkim czuli że jesteśmy po to by im pomóc.
    Wspólna analiza potrzeb klienta pozwala znaleźć ten jeden lub kila banków które interesują klienta i wspólnie dążyć do tego by oferta jaką uzyskał spełniała oczekiwania klienta.
    Doradztwo to również pomoc w uporządkowaniu dokumentacji jak i wsparcie klienta podczas wypłat kredytu.
    Nasi klienci wiedzą o tym że zawsze mogą na nas liczyć zachęcam więc do kontaktu - jesteśmy w całej Polsce.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  13. #6453

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie
    Kupiliśmy działkę która powstała w wyniku podziału innej działki. W akcie notarialnym jest napisane że zostanie założona nowa księga wieczysta dla naszej nieruchomości. Działka kupiona za gotówkę.
    Mamy już pozwolenie na budowę. Chcemy wziąść kredyt na budowę domu. Czy jest możliwość otrzymania kredytu bez nadania nowego numeru KW?
    Już 4 miesiące czekamy na nowy nr KW i nie mamy. U nas w mieście podobno trwa to nawet do pół roku.
    PKO BP zwrócił nasz wniosek z uwagi na to że nie ma nr KW? Czy jest jakiś bank który przepuści wniosek?

  14. #6454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magipa Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie
    Kupiliśmy działkę która powstała w wyniku podziału innej działki. W akcie notarialnym jest napisane że zostanie założona nowa księga wieczysta dla naszej nieruchomości. Działka kupiona za gotówkę.
    Mamy już pozwolenie na budowę. Chcemy wziąść kredyt na budowę domu. Czy jest możliwość otrzymania kredytu bez nadania nowego numeru KW?
    Już 4 miesiące czekamy na nowy nr KW i nie mamy. U nas w mieście podobno trwa to nawet do pół roku.
    PKO BP zwrócił nasz wniosek z uwagi na to że nie ma nr KW? Czy jest jakiś bank który przepuści wniosek?
    Witam serdecznie,
    osobiście udało mi się pomóc klientowi w uzyskaniu kredytu hipotecznego, który był w takiej sytuacji jak Państwo.

    Dołączyliśmy stosowne wyjaśnienie jak i dokumenty - a mianowicie m.in: kopię wniosku złożonego w sądzie o założenie księgi wieczystej z potwierdzeniem przyjęcia przez Sąd / może to również być kopia aktu notarialnego nabycia nieruchomości - jeśli tą czynnością zajął się notariusz.

    Dla owego banku było to wystarczające. Decyzja kredytowa została wydana z warunkiem do uruchomienia: konieczność przedstawienia przez klienta odpisu z księgi wieczystej owej nieruchomości. Warto zaznaczyć , że nie był to bank PKO BP.
    z chęcią pomogę przebrnąć przez tą sytuację - zachęcam do kontaktu
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  15. #6455

    Domyślnie

    Witam,
    Prosiłbym o przedstawienie kredytu na sumę 1 wariant 250.000 zł oraz 2 wariant 300.000 zł na budowę domu:
    1. Na działce o wartości: 150.000 zł (chociaż na kacie notarialnym jest wycena 30.000 zł z uwagi, że to była darowizna).
    2. Mój wiek 28 lat bez żadnych zobowiązań (kawaler)
    3. Dochód: 2.800 netto (umowa o pracę na 3 lata) + 17.000 zł rocznie dopłat za ziemię + 10.000 zł rocznie ze sprzedaży bydła mięsnego.
    4. Wkład własny: 70,000 zł w gotówce.
    5. Dom o powierzchni z garażem: 170 m2 o szacunkowej wartości
    6. Interesowałby mnie warianty kredytu na: 20-25 oraz 30 lat.

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  16. #6456
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Witam,
    Prosiłbym o przedstawienie kredytu na sumę 1 wariant 250.000 zł oraz 2 wariant 300.000 zł na budowę domu:
    1. Na działce o wartości: 150.000 zł (chociaż na kacie notarialnym jest wycena 30.000 zł z uwagi, że to była darowizna).
    2. Mój wiek 28 lat bez żadnych zobowiązań (kawaler)
    3. Dochód: 2.800 netto (umowa o pracę na 3 lata) + 17.000 zł rocznie dopłat za ziemię + 10.000 zł rocznie ze sprzedaży bydła mięsnego.
    4. Wkład własny: 70,000 zł w gotówce.
    5. Dom o powierzchni z garażem: 170 m2 o szacunkowej wartości
    6. Interesowałby mnie warianty kredytu na: 20-25 oraz 30 lat.

    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Witam serdecznie,
    jeśli mielibyśmy wziąć pod uwagę tylko dochody z umowy o pracę ( zakładając, że umowa trwa od minimum 6 miesięcy) to są banki w których jest zdolność na okres 30 lat - również zakładając że nie ma żadnych zobowiązań. Sam dochód bez dodatkowych źródeł nie jest za wysoki więc wtedy możemy mówić tylko o okresie 30 lat,ewentualnie 25 lat przy kwocie 250 tys. Mam jednak kilka dodatkowych pytań , które są niezbędne do zrobienia rzetelnej oferty - kieruję je na priv. Po uzyskaniu odpowiedzi będę wstanie przeszukać różne warianty kredytowe.
    Nie wszystkie banki akceptują dochody z innych źródeł niż umowa o pracę.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  17. #6457

    Domyślnie

    Ja nie rozumiem o co chodzi w tym sporze pomiędzy pośrednika a klientami. Jak ktoś chce korzystać z ich usług, to korzysta, jak nie chce, to nie. Aby dostać kredyt wcale nie trzeba iść do pośredników i za ich pomocą ubiegać się o kredyt.
    My kredyt mieszkaniowy dostaliśmy ubiegając się o niego samodzielnie. Trwało to wszystko może ze dwa tygodnie i mogliśmy wypłacać pierwszą transzę kredytu. A mój brat za to skorzystał z pomocy doradcy i też był zadowolony. Więc każdy robi co chce.
    Kiedy ginie inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca.

  18. #6458

    Domyślnie

    Mam pytanie- czy obecnie jest możliwość sprzedania wydzielonego z domu /obciążona hipoteka kredytem obrotowym na działalność/ mieszkania /kupujący chce je kupić na kredyt/? Kwota mieszkania zblizona do kwoty hipoteki /kredytu obrotowego/.

  19. #6459

    Domyślnie

    Jest taka możliwość pod warunkiem, że bank kredytujący wyda zaświadczenie o bezciężarowym wyodrębnieniu lokalu.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  20. #6460

    Domyślnie

    Na bezobciążeniowe będziemy mieli pozwolenie na 2 mieszkania a 3 chcielibyśmy sprzedać za dług hipoteczny-chcielibyśmy aby bank kupującego przelał pełną kwotę dla naszego banku który jest wpisany na hipotece tylko czy tak się da?
    Inne nurtujące nas pytanie-czy obecnie polecane tu banki będą od nas wymagac umowy przedwstępnej podpisanej przez notariusza czy też można taką umowę podpisać samemu?

Strona 323 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony